Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim elváltak. Hogyan...

A szüleim elváltak. Hogyan tudnám elfogadni ezt az új helyzetet?

Figyelt kérdés
13 éves voltam mikor kezdődtek a problémák. 21 lettem mire pontott tettek a házasság végére. Időközben mamán meghalt, anyám beteg lett de szerencsére meggyógyult engem pedig apám szülei hibáztattak, mert szerintük beszélnem kellett volna velük, hogy béküljenek.. meg párszor el is vertek, ha épp olyan kedvük volt. No mindegy, valahogy túléltem ezt az időszakot. De mély nyomott hagyott bennem. Itt vagyok 24 éves probálok felnőttként viszonyulni a témához de egyszerűen nem tudom elfogadni apámat és az új családját. Nagyszülökkel a kapcsoaltot megszakítottam, de apámmal nem akarnám viszont valamiért nem megy... Az ok meg van, hogy miért, mert a gyerekkorom töbkre tette, de szereték ezen túljutni, de egyre több élethelyzetben érzem a család hiányát. Magamban már lezárva érzem a történteket, de ezt a keresztet cipelnem kell életem végéig? Teljesen elzárkóztam a világ elöl, kapcsolatról hallani sem akarok,mert félek belevágni. A barátaimmal tartom a kapcsolatot, de nekik se merek beszélni az érzéseimről. Mit csináljak, hogy egy kicsit jobban érezzem magam?

2018. jan. 25. 12:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem zártad még le mert akkor nem tetted volna fel a kérdést!!!!!

Menj el egy jó pszichológushoz, segíteni fog. Beszéld ki magadl és hidd el megkönnyebbülsz.Azt jól tetted hogx a nagyszüleiddel megszakítottad a kapcsolatot. Így ismeretlenül is mondom hogy kapják be amiért ennyire gonoszak.

2018. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Magadból*
2018. jan. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
"engem pedig apám szülei hibáztattak, mert szerintük beszélnem kellett volna velük, hogy béküljenek.. meg párszor el is vertek, ha épp olyan kedvük volt." --- Hát persze.
2018. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Azt írod ,h apukáddal nem szeretnéd megszakítani a kapcsolatot.Akkor végül is őt elfogadod csak az új családját nem.Mi lenne ha csak ti ketten találkoznátok,amíg meg nem barátkozol az új helyzettel?Anyukáddal semmi esély a békülésre?
2018. jan. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tojd le magasról az egész pereputtyot. Itt az ideje a saját életedet élni. Engem 15 évesen hagyott el az apám. Hitgyülis lett, nem tudott megtéríteni, úgyhogy nincs helyem az életében. Párszor még találkoztunk, mondta a badarságait, de én nagyon nem voltam rá vevő. 8 éve minden kapcsolatunk megszakadt. Azt se tudom, él-e még. Nem is érdekel. Semmilyen érzelmet nem vált már ki belőlem. Már van saját családom, ők a fontosak.
2018. jan. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
3as mi ebben olyan hihetetlen? Az oregeknek szegyen volt, hogy elvaltak es engem probaltak hasznalni arra, hogy valahogy kibekuljenek, mivel mas kiutat nem lattak ebbol .. plusz nehogy roluk csamcsogjon a falu. Ha szidtak anyam elottem en visszaszoltam es ilyenkor az en draga nagyim osztotta a pofonokat.
2018. jan. 25. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

"apám szülei hibáztattak" - ez egy óriási hiba, nem a gyereknek kell megoldani a szülők konfliktusait! A gyerek mindkettőt szereti, és belebetegszik a szülők egymás elleni csatározásába - egy skizoid helyzet,mert mindkettőt szereti.

Felnőttél, tedd le a súlyt. Ehhez lehet, hogy segítség kell -pszichodráma, vagy családállítás (nézz utána, hol tudsz ilyet elérni) - ezek működnek, és feloldják ezt a feszültséget, ami csak akadályoz az életedben, semmi haszna nincs.

2018. jan. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
27%
"Itt vagyok 24 éves probálok felnőttként viszonyulni a témához..." Ez mit is jelent pontosabban?
2018. jan. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Arrol nem te tehetsz ha a szuleid olyan onzoek voltak hogy elvaltak es nem gondoltak rad. Nem a te dolgod kibekiteni oket, az o dolguk lett volna elrendezni az eletuket. Nagyszulok is hagyjanak ki egy gyereket az ilyesmibol, beszeltek volna ok a fejukkel megis felnottek.

Apadrol miert irod hogy a gyerekkorod tonkretette, az o otlete volt a valas?

2018. jan. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!