Elköltözés otthonról?

Figyelt kérdés

Hello. Olyan kérdésem lenne felétek, hogy azok akik nagyon rossz vagy rossz viszonyt ápoltak a szüleikkel és elakartak költözni hogyan tették meg az első lépést? Csak odaálltatok eléjük, hogy holnap költözöm? Vagy csak pakoltatok titokban és leléptetek?


Hogyan tették meg a költözés lépését azok akiknek sok a cuccuk és nem tudnak titokba lelépni hanem muszaj, hogy tudjanak róla szülők?


Hogyan fogadták ezt a szülők? Megpróbáltak hátráltatni, ellehetetleniteni?


Fiúk válasza is érdekel de legfőbbképpen lányoké.


23/N egyedülálló - kialakuló kapcsolatban.


2018. jan. 26. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen már elég felnőtt vagy, hogy elkoltozz otthonról, de nem kell titokban. Közöd, hogy elkoltozol és kész.
2018. jan. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Első költözésemkor felfogták, nyugi volt, mostohaanyám örült is, hogy végre lelépek, apa sírt picit.


Második költözésem előtt rokonnál laktam (mert haza nem mehettem, és pénzem nem volt elég egyedülre), na az pokol volt.

Minden nap ordibált, zsarolt, "hálátlasszemét", "takarodj", majd "ha elmész, megölöm magam", stb. Ez ment három héten keresztül.

Én nem volt nap, hogy ne sírtam volna a páromnak (1000km), hogy elegem van, és gyűlölöm.


Aztán előző nap már nem is beszélgettem nagyon vele, aznap reggel felkaptam a tatyót és mentem.

Előtte persze, "jaj, sajnálom, hiányozni fogok" meg sírt, de nagyon szarul esett, amit ELŐTTE hetekben csinált, így nem tudtam sajnálni - azóta sem.


28n

2018. jan. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem már akkor mondd el,amikor fontolgatod , legyen idejük felkészülni rá. Ha rossz a kapcsolat is csak nagy lépés, annyit megérdemelnek, hogy ne az éj leple alatt "szökj el" , hanem megmondd , hogy 10.-én elköltözöl,akkortól fizeted az albérletet, 1-2 napig cuccolni fogsz,készüljenek fel rá.

Ha valamiért nem akarják engedni, akkor vagy beszélsz velük,vagy hívsz segítséget,akár a majdnem párodat,hogy segítsen, legyen ott a pakolásnál.

2018. jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
23 éves vagy, rég felnőtt... Elmondod, hogy elköltözöl, mikor és hova, majd összepakolsz és elmész. Ha sok a cucc, akkor kérsz segítséget vagy időt pakolászni, én anno 3 hét alatt tudtam elhozni mindent.
2018. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Én nem hétfőről keddre költöztem el, hanem átszivárogtam a páromhoz lassacskán. Egyre többet voltam ott, aztán már nem mentem haza többet csak látogatóba vagy ha a párom elutazott max 1 éjszakára. A cuccaimat is lassan hordtam el hátizsákonként. Először nem tűnt fel anyamnak aztán igen. Akkor cirkuszolt és fenyegetőzött, hogy kidobja az össues otthon maradt cuccom. Hozzáteszem engem folyton zsarolt valamivel korábban, ha el akarta érni a céljait. Többnyire sikereket ért el ezzel. Meg szeretett balhét kavarni pl

Az előző párom szüleit felhívogatta. Nagyon kellemetlen volt. Így most azt sem tudta hova és kihez költöztem. Ez esetben bekeményítettem és megmondtam, hogy nem költözöm többet haza és nem fogom megmondani hol lakom mert nyugalmat szeretnék. Ha kidobja a cuccaimat az nagyon fog nekem fájni de csak azt éri el vele, hogy soha többet gelé sem fogok nézni. Döntse el, hogy ez megéri e neki. Nem dobta ki a cuccaimat, megijedt. Pár év kellett, hogy feldolgozza a dolgot. Időnként még tette a megjegyzéseket az elköltözésre meg lelkileg próbált rám hatni, hogy milyen gyerek vagyok aki nem mondja meg az anyjanak hol lakik. De kitartottam és nem mondtam meg 7 évig. És ha túlzásba vitte a lelki terrort akkor felálltam és otthagytam meg nem vettem fel egy darabig neki a telefont. Aztán úgy vettem lakást, hogy arról sem tudott. Így 10 év után végre sikerült megnevelnem, végre normális lett a kapcsolatunk. Most már tudja a címem és néha meghívom egy teára. 😁

2018. jan. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem ha a szulok es gyerek kozott rossz a kapcsolat, akkor a szulonek is megvaltas ha a “gyerek” lelep, foleg 23 evesen. De ne egy pasitol vard a megvaltast, mert akkor egytol a masikig fog sodorni az elet.
2018. jan. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó. Attól, hogy pasihoz költözik valaki még nem fog.egész életében férfiakra szorulni. Én is a barátomhoz költöztem a szüleimtől aztán vettem saját lakást, közben dolgoztam és gyűjtögettem. Gondoltam a jövőre. De valahol el kell kezdeni. És nem jó ötlet egy ébtizedig a szülőkkel maradni amíg összejön a lakás. Ha a szüleimen múlt volna még 40 évesen is velük laknék.
2018. jan. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Nekünk eléggé viccesen alakult. Eljottunk albérletbe a parommal. Osszehazasodtunk es a lakodalom után remélték visszakoltozunk. Hát inkább maradtunk albérletben. Igy is egész jól kijovttunk csak nem tudtunk épp annyit felretenni. Aztán várandós lettem. És a párom szülei kiakadtak hogy nem lehet albérletetben felnevelni egy gyereket. És addig noszogattak Hogy végül ők segítettek lakást vásárolni. Igy van egy családi házunk :)
2018. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Vagy csak pakoltatok titokban és leléptetek? Utóbbi,nem vártam meg h bezárjanak,otthon migrén gyötört és rémálmok pánikrohamok stb.. Leléptem Barátok segitségevel,aztán még csöveztem is,de az utcán is jobban aludtam mint otthon bármikor is. Munkászállón is laktam, törökök,albánok,románok, ukránok között, 18 éves 40 kilos nőként csuda jó élmény volt. De szabad voltam. Eltüntként kerestek egy évig,de nem eltüntem,a nyomritó bántalmazó agressziv alkoholista közeget magam mögött hagytam. Aztán jött egy rossz házasság,de onnan is kiléptem,sikerült a minta miatt massziv alkoholistát választanom,csöbör és a vödör esete. De a démonok elöl tovább futottam. Azota második férjemmel egyensbe jöttem,munkám van társasági életem,3 gyermekem,egy pszichoterapeutát is megjártam. Közösen leástunk, kiástu,k megrágtuk, és eltemettük a múltamat. Hatalmas gátak szakadtak fel bennem a terápia alatt. De megkönnyebbültem. Viszont az Unokáikrol se tudnak. Jobb igy, sose vinném a gyerekeim még látogatóba se ilyen mérgező betegítő nyomorító alkoholista közegbe. A múltamat viszont nem cserélném el,mert épitő volt és erősebbé tett.
2018. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ha olyan rossz lenne a kapcsolatom velük, akkor azt mondanám, hogy lelépek pár napra a haverokkal/munka miatt és nem jönnék többé vissza. pár nap elteltével dobnék egy sms-t, hogy elköltöztem, többé ne várjanak haza.
2018. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!