Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek aljas lépés lenne...

Szerintetek aljas lépés lenne ez a részemről?

Figyelt kérdés
20 éves leszek, sajnos nagyon megromlott a kapcsolatom a szüleimmel, főleg anyukámmal. Mindig mindenbe beleszól, ez akkor kezdett el idegesíteni, mikor barátom lett. Nem engedte, hogy 18 évesen együtt legyünk, olyan értelemben(szex) egyenesen tiltást kaptam. Valahogy mégis megenyhült és nem foglalkozott ezzel, én is meguntam, hogy ő mondja meg, mikor feküdhetek le a barátommal...elfogadta, de mindenre kíváncsi és folyamatosan csak elszólja a barátom is, engem is, belénk köt stb. Apa meg nem akar vele vitatkozni, úgyhogy inkább hagyja, hogy engem cseszegessen. Elegem van abból, hogy nem élhetem az életemet. Arra gondoltam, hogy elkezdek iskola mellett dolgozni, és amit keresek félre teszem. Aztán ha összegyűlik valamennyi, amivel tudok mit kezdeni, elköltözök innen. Tényleg szeretem őket és valahol hibásnak érzem magam, és tudom hogy összetörne lelkileg anyukám, de én se így akarom élni az életem. Tudom az se szép, hogy megvárom anyagilag be legyek biztosítva, és addig rajtuk élősködők, majd egyszer csak pápá, valahol rossz embernek érzem magam... Barátom is dolgozik, mindketten iskolába járunk, de tudnánk spórolni. Annyit össze szednénk, hogy legyen egy kis szoba -konyhánk, tudjunk fizetni ezt azt, szóval nem 100ezer ft-al a zsebünkben szeretnénk menni. Mit gondoltok? Működhet ez? Rossz ember vagyok?
2018. jan. 29. 20:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Legtöbben így kezdik a nagy betűs életet. Ha a saját életedet akarod élni, akkor ezt kell tenned.

Sok sikert hozzá.

2018. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki így csinálja.
2018. jan. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%
Addig jó ez, amíg a nagy szerelem tart és el nem szakadtok. Utána egyedül tartod fenn magad.
2018. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
19%
:D :D Nem, nem mindenki. Én nem bútoroztam össze az első sráccal egy lyukba, hogy aztán egyik sráctól menjek a másikig - és ezzel párhuzamosan egyik albérletből a másikba. Pénznyelő. De ha proli életet akarsz, hajrá, te tudod.
2018. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem vagy rossz ember. Ez a természetes, hogy le akarsz válni a szüleidről.

Szerintem jó ötlet a munkakeresés és hogy félre akarsz tenni pénzt. Üres zsebbel nincs értelme és nem is igazán ajánlatos elköltözni.

A szüleid biztos megértik, hogy önálló életre vágysz.

Sok sikert!

2018. jan. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
41%

Már ott elcseszett ötlet hogy más pénzére vagy utalva.

Független nő vagy, egyedül is meg kell élned.

2018. jan. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Ha nappalin tanulsz, akkor kapnak utánad családit, szóval nem élősködsz rajtuk. Persze tudom a családi nem fedez mindent, de akkor is.
2018. jan. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
25%

Nem élősködés, ha nem akarsz genyó lenni közöld előre hogy elfogsz menni.

Azt hogy most nevelnek, majd viszonzod amikor öregek lesznek és a segítségedre szorulnak.

2018. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
Az addig oké hogy dolgozni akarsz és önállósodni, nagyon szép dolog, de úgy készülj hogy egyedül is menjen, mert ha vége a szerelemnek, akkor mi lesz? Visszamész anyudékhoz?
2018. jan. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Én is igy csináltam,27 éve, igaz én pénz nélkül léptem le,de nem tartom a kapcsolatot a család nagyrészével,jobb is igy. Épp eleget nyomorítottak.
2018. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!