Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a helyes lépés?

Mi lenne a helyes lépés?

Figyelt kérdés

A szüleimmel lakom, és így vakációban gyakran kérik azt,hogy süssek valami süteményt, vagy ha jön hozzájuk valami vendég. Megteszem, mivel szeretek főzni, sütni, de utálok mosogatni. Mindig megmondom nekik,hogy ok, megcsinálom, de nem mosogatok. Ha saját konyhám lesz, úgy is veszek majd mosogatógépet.

Azt mondják,jó, ők mosogatnak, de mikor végzek, mégis mindig nekemállnak, hogy mosogatnu ki fog.


2017. szept. 15. 14:08
 1/9 A kérdező kommentje:
Most végül süssek nekik,vagy sem?
2017. szept. 15. 14:09
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ne süss nekik!
2017. szept. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem még a saját ballagási vacsorámon is elmosogattatták az egész vendégség csetresét, 1 órámba telt és senkit sem érdekelt,hogy amúgy ezt meg tudnám csinálni utána is. Senkire se volt így időm mert folyton mosogatni kellett. Szerintem próbáld meg ezt elmagyarázni nekik mégegyszer. Egyébként nagyon aranyos vagy, hogy mindig sütsz nekik :)
2017. szept. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Neked még senki sem szólt hogy a vakációnak vége van?
2017. szept. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22%
Gyerekes felfogás, hogy amit utálunk csinálni, azt nem tesszük meg. A dolgok nem így működnek. A helyes lépés, hogy hozzászoksz ahhoz, hogy vannak olyan dolgok amiket meg KELL csinálnod.
2017. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

Abban a kérdezőnek igaza van, hogy ha már ő megcsinálja, és a szülők azt mondják, hogy oké, mosogatnak, aztán mégse, ez azért kib.szás vele.

Süssél, de én a helyedben ott hagynám a mosatlant. Intézzék el. :D

2017. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nálunk október 2.án kezdődik az egyetem.

Szeretek sütni, főzni, de az utóbbi időben kezdem megutálni. Ha egyedül vagyok,elmosogatok magam után,de csinálok valamit nekik,mert vagy ismerősük jön, vagy névnapot tartanak, feláldozom a délutánom, aztán nekemállnak,hogy miért nincs elmosogatva, ha meg elmondom nekik,hogy ok, utolsó alkalom volt,hogy én bármit csináltam nektek,akkor én vagyok leszídva,hogy de fel van vágva a nyelved. Ha meg megjegyzem, hogy vegyünk egy mosogatógépet, azt mondják, hogy el vagyok szállva. Nem tudom ők hol élnek,de a mai világban szinte minden házban van mosogatógép és nem hinném, hogy nagyobb szám lenne,mint mondjuk egy nagyképernyős led tv

2017. szept. 15. 18:51
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem sütsz és/vagy nem mosogatsz el, történet vége. Kicsit legyél életképesebb, ha már mondasz valamit, abba állj bele. Nem csodálom így, hogy ugráltatnak.
2017. szept. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
A kajádat magad fizeted vagy a szüleid keresik rá a pénzt? Mert saját mosogatógéped akkor lesz, ha már a konyhádra is megkerested a pénzt. Azért nem annyira drámai rabszolgaság, amit leirtál. Örülj neki hogy szeretik a süteményeidet, ezt fogd föl dicséretnek. Ne bosszankodj annyit. Én is utálok mosogatni. Nagyon. De muszáj.
2017. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!