Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mióta barátom van, anya...

Mióta barátom van, anya haragszik rám. Már hozzám se szól. Tehetetlen vagyok. Mit tanácsoltok? 23N

Figyelt kérdés

Most van az első komolyabb kapcsolatom. Ősszel ismerkedtünk, de január elején lett hivatalos. Be is mutattam itthon. Azóta anya haragszik rám. Múlt héten találkoztam a barátommal, azóta egyáltalán nem szól hozzám. Teljesen átnéz rajtam. Eddig olyanok voltunk mint a barátnők, most meg elromlott minden. 2 hete záróvizsgáztam az egyetemen, jelenleg itthon vagyok, beadtam az önéletrajzom több helyre, illetve nyelvet tanulok. Ma már nem bírtam itthon ilyen légkörben tovább és találkoztam az egyik barátnőmmel. Csak egy kávézóban voltunk,utána meg ebédelni. Erre anya elkezdte nekem gúnyosan mondani mikor mentem ki az ajtón, hogy ne hazudozzak hogy hova megyek, mert tudja hogy a barátommal találkozok, és megint későn fogok hazajönni. Úgyhogy a mai nap után még rosszabb a helyzet. Soha nem korlátoztak engem semmiben. Mikor egyetemre kerültem,onnantól kezdve magamnak intéztem mindent, oda mentem ahova akartam, dolgoztam is a suli mellett. Semmibe nem szóltak bele. Bulizni szinte sosem voltam, jól tanultam. Semmi olyat nem tettem amivel rászolgáltam volna erre a viselkedésre. Elköltözni sajnos még nem tudok, mert van egy kis megtakarított pénzem de az nem sok mindenre lenne elég. Apával semmi gond nincsen. Sajnálom is őt hogy ezt kell látnia. A közös vacsorákon is csak ülünk némán egymás mellett, majd ha én felállok az asztaltól akkor kezd anya csak beszélgetni. Lelkileg annyira megvisel,hogy nem bírom így. Szeretem a barátom és mindenben támogat de vagy vele maradok, és anya így zsarol érzelmileg továbbra is, vagy szakítok és itthon minden rendben lesz. Nagyon ki vagyok készülve, még sosem viselkedett így. Próbáltam beszélni vele de nem érdekli. Állandóan gyomorgörcsöm van már emiatt, nem bírom ezt. Kérem ha valaki tud valami megoldást akkor segítsen nekem. És ne bántsatok, mert így is a sírás kerülget állandóan. Köszönöm előre is!

23N


2018. jan. 31. 22:05
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim ***** válasza:
86%

egy megoldás van, hagyd ott a hülye anyádat, amint lehet


én apád helyében kivágnám ha a lányommal ezt teszi

2018. jan. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj úgy vele, mint egy idegennel. Ezt úgy értem, hogy érzelemmentesen, ne húzd fel magad. Legyél tárgyilagos. Kérdezd meg anyukádtól, hogy mi a szándéka ezzel a viselkedéssel, mert így nem lesztek jóban! Ha az a célja, hogy megutáld és elkerüld, akkor jó úton halad. Ha más a célja, fél attól, hogy elveszít, akkor ez nem a legjobb viselkedés erre. Legyél kemény!
2018. jan. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
99%
Tarts ki, te ne vonódj be érzelmileg, nézz át rajta. Ezt a helyzetet neki kell magával elrendeznie, neked nincs közöd az ő éretlen érzelmi reakciójához. Most tudatosult benne, hogy az ő élete új szakaszba lépett, már a pici lánya anyukája, hanem neked egy új kötődésed van. Legyél semleges, csak a szükséges esetben szólj hozzá, azt is hidegen, és majd vissza fogja magát könyörögni, mikor látja, hogy ha eldob magától, akkor valóban elveszíthet. Te vétlen vagy a helyzetben, pont azt csinálod, amit a korod szerint csinálnod kell. Eszedbe ne jusson feláldozni a jövődet az ő hisztije, gyerekes játszmája miatt.
2018. jan. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:
Olyan aranyosak vagytok,jól esnek ezek a biztató szavak és tanácsok. Végső elkeseredettségemben írtam ki ezt a kérdést mert már zokogok. Most jött ki rajtam az egész.
2018. jan. 31. 22:20
 5/71 anonim ***** válasza:
95%
Egyke vagy? Mert akkor lehet hogy fél attól hogy hamarosan kirepülsz a fészekből,nehezen törödik bele hogy felnőttél. Ne hagyd hogy zsaroljon,te önálló felnőtt ember vagy,a saját utadat kell járnod. Apukáddal milyen a házasságuk? Vannak közös dolgaik vagy csak te voltál ami összekötötte őket?
2018. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/71 anonim ***** válasza:
92%
23 eves felnott no vagy! Anyad nem szazas, mar ne haragudj. Majd lenyugszik. Ne hagyd, hogy beleszoljon az eletedbe, foleg nem parkapcsolat teren. Semmi joga hozza.
2018. jan. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egyke. Van egy 19 éves öcsém. Így emiatt a tesóm se szól hozzám. Most is hogy feljöttem a nappaliból a szobámba, lent röhögnek valamin. Míg lent voltam, meg sem szólalt. A házasságuk jó, nem szoktak veszekedni sem. Szegény apa pont tőlem kérdezte tegnap hogy van-e valami jó ajándék ötletem anya 50.szülinapjára mert megvehetnénk együtt.
2018. jan. 31. 22:28
 8/71 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem semmi tesód van! Ez gyakorlatilag bullying. Egy családban ilyen nem fordulhat elő. Az anyádét lehet magyarázni, de az öcséd viselkedését nem. Kérdezted tőle, mi baja?
2018. jan. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:
Mindig ez van. Tesóm mindig anya pártját fogja. Ezzel nem tudok mit kezdeni. De nem is érdekel. Ez a legkisebb gondom most.
2018. jan. 31. 22:35
 10/71 anonim ***** válasza:
70%
Szép család lehettek,a felszinen,tuti nem jó ez házasság ,ott nem irigyli anya a lányátol szerelmet. Pedig költözni kéne,mert szét fog marni titeket.
2018. jan. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!