Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsoltok? Mit tegyek,...

Mit tanácsoltok? Mit tegyek, hogy elmúljanak?

Figyelt kérdés

A lényeg az, hogy vannak pánikrohamaim. A csavar az a történetben, hogy a kiváltó okuk a saját anyám. Nem szándékosan csinálja. Az évek alatt viszont annyit szenvedtem a hülyeségei miatt, hogy beidegződéssé vált, hogy miatta nem lehet normálisan élni. (Nem tudom ezt jobban kifejezni, mindig szorongok amikor a közelemben van.) Egyszerűen nem tudok mit kezdeni, még csak 17 éves vagyok. Itthonról nem mehetek el, nem engednék.

Az első pánikrohamom kb 1,5 hónapja volt. Azóta talán még 2-3 alkalommal volt ilyen. Ma is volt egy. És elhatároztam, hogy segítséget kérek Tőletek.

Mielőtt valaki azt írná, hogy beszéljem meg vele tudatom, hogy ez nem lehetséges. Eléggé autokrata jellem. Sőt, sztem személyiségzavarban szenved (csak az a jó amit ő mond, nem fogja fel hogy másoknak kárt okozott stb.).

Remélem valaki tud mondani nekem valami használhatót.



2016. márc. 12. 16:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Van olyan rokon, akiben megbízol annyira, hogy ezt a problémát elmondhasd neki és aki hajlandó lenne anyáddal is beszélni?

Vagy beszélhetsz egy szakemberrel, ez egyrészt neked segítség, és mivel nyilvánvalóan nem lehet egy ilyen problémát csak rajtad keresztül megoldani, ő megpróbálja bevonni anyádat is.

Ha egyik sem működik, akkor gyűjts pénzt arra, hogy 18 évesen kivehess egy szobát albérletben vagy kollégiumba költözhess, akkor már nem lesz olyan, hogy nem engednek.

2016. márc. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Vannak olyan rokonok akikben megbízok, de nem igen lenne hatása ha elmondanám nekik. Anyámmal nem lehet normálisan szót érteni, nekik sem sikerülne + aggódnának.

Az albérletes megoldás jónak tűnik. Nyári munkával pedig ezt elősegítem.

2016. márc. 21. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!