Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya elvárják hogy apa fizesse...

Anya elvárják hogy apa fizessen gyerektartast tesóm miatt, de ő egy forinttal sem támogat engem (egyetemista vagyok). Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Anya azt mondta apának hogy ha nem fizeti a gyerektartast bírósági ügy lesz a dologból (zárójelben elmondom hogy anya és a pasija kb minden hetvenen wellnesezni és szórakozni járnak, apa pedig éjjel nappal dolgozik). Apa igyis alig bír támogatni anyagilag mivel elég sokba van az egyetemem. Dolgozni sajnos nem tudok elmenni mert nagyon sokat kell tanuljak, hogy jo jegyeim legyenek és ne veszitsem el az ingyenes helyet.Anya azért nem támogat mert soha nem szeretett. Mit tudnák tenni?
2018. febr. 1. 16:25
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Azert mert az anyanyelvem magyar nem vagyok magyarországi.
2018. febr. 1. 16:44
 12/30 anonim ***** válasza:
38%
"De Anyuka apuka pénzén velneszezne,tudod mikor forditodik a tartásdij a gyerekre ilyen helyen.. " És ezt miből szűrted le se.ggfejkém? Kifogás mindig van a pasiknak akik nem hajlandók fizetni a gyerektartást. A gyereket nyilván etetik, ruházzák, taníttatják, és az anyja munkával is gondoskodik róla. A gyerektartás ennek a töredéke, nehogy már ennyit se tegyen meg az apa - aki KÖTELES az anyával egyenlő mértékben gondoskodni a gyerekről. A kérdezőnek meg más baja nincs, minthogy nem őt pénzelik. Hát szar ügy. Felnőtt ember, addig nyújtózkodjon amíg a takarója ér.. Nem tud dolgozni a tanulás mellett? más valahogy összehozza... Csak a lustaság nagy úr.
2018. febr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
29%
Tudod abbol h látok ilyen ANYUKÁT magam körül. A gyerek meg koszos stb,de a hölgy jol szolizik, karmokat rakat. Arra jo apuka pénze,szerencsére felnyomták őt is a szomszédok,és gyerek megy Apához..
2018. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
54%

"Azert mert az anyanyelvem magyar nem vagyok magyarországi."


"...de ő egy forinttal sem támogat engem "


Ha nem vagy magyarországi, akkor a forintot sem használnád, mint kifejezést.

Miért kell ilyen provokatív kamukat kitalálnod?

Ennyire üres az életed? Sajnállak, akárki is vagy!

2018. febr. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
51%
De átlátszó kamukérdés...gonosz anyák, ja persze.
2018. febr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
70%
Vannak rossz anyák,apák,külöben üres lenne a sok állami gondozó intézet.. Ma épp csokért szülünk. :D Lelehet nullázni.
2018. febr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
48%

Jézus isten, a sok feminista, szülői hála-önérzetű gyökér hogy megtöltötte a válaszszekciót. :D Tudtam én, hogy ennek az oldalnak a közössége jóformán már csak agyhalottakból áll, de hogy ennyire, nem tudtam. :D Ezzel a gyerektartási témával jó kis polgárpukkasztást lehet elérni. :D

Bár még kétségbe merem vonni a kérdés valódiságát, és ha igazam van és tényleg polgárpukkasztásnak szántad kérdező, nagyon jól csináltad! :D

2018. febr. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
58%
Ha apukád fizet utánad is anyukádnak, akkor azt utalhatja neked is, mert elmúltál 18. A válaszolók meg szégyelljék magukat. Pofám leszakadna, ha minden hétvégén wellnesezni járnék és egy fillérrel sem segíteném az egyetemista gyerekem. Amúgy nem tudsz mit tenni. Tudsz nyáron dolgozni, alkalmi munkákat vállalni diákszövetkezetekkel, mert 1-2 délután nem megy a tanulás rovására, esetleg diákhitel. Ezen felül meg jegyezd meg jól, hogy anyukád így támogatott, lesz még alkalmad neked is így segíteni, amikor ő szorul rá.
2018. febr. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
79%

Anyád mert elvált, mehet wellneszezni. A gyerektartás nem segély, ami az éhenhalástól menti meg a szülőt. A gyerek az ő gyereke is, nyilván fizetnie kell utána.


Utánad miért nem fizet? Ha nappalin tanulsz és nem csúszól éveket, akkor utánad is jár a gyerektartés, ill. rokontartás.


Miért is nem támogat anyád? Egyetemre jársz, felnevelt, tanítatott, nem éheztél, nélkülöztél.

2018. febr. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
70%

Most maradjunk Nalad. Téged már nem köteles támogatni senki. Amiről Te beszélsz az a testvéred után jár jogosan. Jogosan követeli az anya. Az higy meg nem arra költi amire kellene, arrol is meg van a velenényem, de tiltanának.


Te mar nem vagy kiskorú. Lehet ugy is elvegezni jól az egyetemet, hogy mellette dolgoznak... nem kell kifogás, másik több ezer embernek sikerült.

2018. febr. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!