Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért mindig azok a szülők...

Miért mindig azok a szülők várják el a legtöbbet, akik nem jártak egyetemre?

Figyelt kérdés

Mármint, az egyetemi teljesítményt illetően a legtöbbet.


Az én szüleim sem jártak, fogalmuk sincs, mi az a kreditredszer, vagy hogy tényleg vannak tanárok, akik kb hangulatfüggően osztályoznak.

Vagy hogy az előadást ki lehet hagyni, és nem kell engedély (szeminárium esetén nálunk illik e-mail-t írni).

Nme támogatnak, évek óta nem élek otthon, rádásul külföldön tanulok, így nekem valamivel nehezebb az átlagnál.

Mivel dolgozom, alig van szabadidőm, és nem megy olyan tökéletesen az egyetem, mint szeretném. Már annak is örülni fogok, ha átengednek a következő szemeszterbe.

Tudom, nem vagyok odavaló, már én is rájöttem (3 év nyelvtanulás után nem kellett volna rögtön az anyanyelvűekkel együtt tanulni), de megpróbálok tenni, amennyit tudok.


A szüleim meg egyfolytában fenyegetnek, hogy lesz nemulass, ha kirúgnak, meg micsoda szégyen, meg hogy hogy te nem tudod, amit egy német tud, nem neveltünk mi ennyivel hülyébb gyereket...

Egyszer mondtam anyunak, hogy elmondom, mit tanulok, hátha akkor kicsit megérti, mire az volt a reakció, de ő nem tud németül. Hát, de én úgy gondoltam, hogy magyarul mondom el, természetesen.


Én is tudom, hogy elcseszem az életem, ha nem sikerül, épp ezért teszek meg mindent, de van egy szint, amit már nem bírok. 2szer annyi felkészülési idő kéne, mint amennyi jut


2018. febr. 3. 09:56
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy látom megy a lepontozás ezerrel, pedig jó válaszokat írnak az emberek.


Egyrészt ahogy írták is, a szülő alapvetően jót akar. Azt akarja hogy a gyereke ne kövesse el azt a hibát amit ő, hogy nem tanul. Csak éppen nem tesznek hozzá semmit a gyerek tanulmányaihoz, nem ülnek le vele, nem segítik. Én apám is letudott mindent annyiban, hogy "Fiam, tanulj, mert dolgozni (kétkezi munkát) soha nem fogsz". De soha nem ült le velem, nem magyarázott el semmit.


És ahogy írják, sok szülő konkrétan nincs képben az egyetemmel. Leragadtak a szakközépsuli szintjénél és úgy gondolkozna, hogy ha ők azt 2-esre meg tudták csinálni, akkor a gyerek miért nem képes rá? Én apám is kiverte mindig a balhét, hogy az "Ő fia" mi az, hogy csak 2-essel megy át? Neki annyi jött le, hogy hát én általános iskolában még 5-ös tanuló voltam, most 2-es, és milyen hülye vagyok. Vagy ha buktam egy vizsgán, akkor azonnal ment a kocsmában a hír, hogy "megbukott a gyerek". ÉS nem tudta az ember neki elmagyarázni, hogy egy sikertelen vizsga nem ugyanaz mint általános iskolában megbukni.


Másik, amit szintén írnak, hogy a szülő a saját sikertelenségét akarja leplezni a gyerekével. Hiszen a gyereke sikere az ő sikere is. Nekem apám folyton azt hangoztatta úton, útfélen, hogy "Az én gyerekeim" "Látszik, hogy ÉN CSINÁLTAM ŐKET" "TŐLEM ÖRÖKÖLTÉK". Magyarul a mi sikerünket is magának tulajdonította és önmagát fényezte a kocsmai haverok előtt.

2018. febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

#21, pont az a nagy kérdés szerintem, hogy az ember meddig tűrje, hogy a szülő (vagy épp más rokon) persze "csak jót akarva" beleugasson az életébe, romboljon, elvárásokkal neurotizáljon??? Miért kell belenyugodni abba, hogy az embernek azt az egy szem életét pokollá teszik a "csak jót akarók"?

X embert tudok (magamat is beleértve) akinek akkor normalizálódott az élete, simult ki nagyjából az idegrendszere, amikor végre radikálisan sikerült megszabadulni a neki csak a legjobbat akaróktól. Miért kell idáig eljutni? Miért nem képes megérteni - az állítólag nem értelmi fogyatékos - rokon, szülő, hogy bizonyos helyzetekben akkor teszi a jót, ha békén hagyja az embert?

2018. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is mindig azt mondták, hogy "csak jót akarnak" meg, hogy "több lehetőségem legyen", stb. Csak anyum azt felejtette el nézni, hogy én akarok e egész életemben irodába dolgozni, meg főnök lenni vagy csak egyszerűen 30 éves koromig tanulni, ahogy ő azt elképzelte. Pár hónapig jártam csak egyetemre, mert a hátam közepére nem kívántam az egészet és már az egészségem kezdett rámenni ezért otthagytam. Teljesen kiakadt, hogy én otthagytam az iskolát. Mintha minimum az általánost hagytam volna ott. Amég oda jártam más se érdekelte, csak az egyetem. Hogy az ő lánya bezzeg egyetemista. Hogy az ő lányának ilyen meg olyan órái vannak, stb. Állítom, hogy mindenkinek erről beszélt, még a neptunba is belépkedett mutogatni a munkahelyén meg ilyenek. Nem az fájt neki, hogy én otthagytam és nem lesz diplomám, hanem hogy mit fognak most gondolni, mikor már mindenkinek eldicsekedett vele és most mindenkinek el kell mondania, hogy otthagytam. Mert bezzeg a Gizike lánya ő nem hagyta ott. Ő jó gyerek. Sőt, anyum már munkahelyet is talált nekem, hogy ha majd olyan 26-30 évesen kikerülök az egyetemről 2-3 diplomával akkor már legyen hova mennem (az ő régi munkahelyére, ahonnan anno elküldték létszámleépítéskor) és én hálátlan gyerek meg ezt csinálom, hogy így megalázom mindenki előtt. Mikor ő mennyi mindent megtett, csak épp azt felejtette el, hogy engem nem érdekel az ő szakmája és nem akarok benne dolgozni. (Anyum kisgyerekekkel dolgozott, azt akarta, hogy belőlem is óvónő vagy csecsemőgondozó legyen, ami szép szakma meg minden, de én alapból nem kedvelem a gyerekeket és egyszerűen nem bírnék napi szinten 30 idegen gyerekre vigyázni, nevelni, stb. Nem utálom a gyerekeket, mielőtt félreérti valaki, de ezt senkitől nem lehet elvárni szerintem.)


Azóta is (több, mint 2 éve) próbál rábeszélni, hogy tanuljak tovább, legalább valami gyorstalpalót, "biztos van még remény, hogy valami dadus legyél". Nem érti meg, hogy nem mindenkinek ez az álma.

2018. febr. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
11%
Én szerintem pont ilyen szülő vagyok. Nem volt lehetőségem egyetemre menni, érettségi után dolgozni kellett, illetve már sokkal korábban, de ez mindegy. Én is “csesztetem” a fiam, hogy tanuljon, nyomja ezerrel, mert nem akarom, hogy hajnali ötkor kelljen kelnie és este hétig gürcöljön. Hogy ne romoljon le az egészsége 40 éves korára azért, mert munkaterületen mérgető gőzöket kell szívni. Azt akarom, hogy neki jobb legyen, mint nekem. Ha most még néha haragszik is emiatt. Gyakran beszélünk erről és olyankor mindeg elmondom neki, hogy higyjen nekem, egy nap majd megérti, hogy miért nyaggatom.. Ugyan nekünk jó a kapcsolatunk, de néha látom rajta, hogy felhúzom a nyaggatásommal. Nagyon szeretem és azt szeretném ha több jutna neki az életben, mint nekem. Hogy több ideje legyen a családjára, mint nekem, hogy jobban keressen, mint én. Hogy sikeresebb legyen!
2018. márc. 31. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!