Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám állandóan krákog,...

Anyám állandóan krákog, harákol. Nagyon zavar. Hogy beszéljem ezt meg vele?

Figyelt kérdés
2018. febr. 3. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Dohányzik? Akkor úgy se hallgat rád.
2018. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy dohányzik e, ez egy ugyanolyan rossz szokás mint pl. a körömrágás, vagy a szipogás. Ülj le vele, mondd el neki, hogy fejezze be, mert téged zavar és valószínűleg a környezetét is. Vagy megérti, vagy nem, ha ő nem akar változtatni rajta, nem is fog.
2018. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem az ilyesmi az a kategória, amit illik eltűrni kivéve, ha az alvásidőd alatt csinálja, vagy ha akkor, mikor neked vendéged van. Kérd meg, hogy ha jön hozzád valaki, vagy már/még aludnál, akkor ne csinálja. Ha muszáj neki, mert valami egészségügyi gondja van, akkor egy párnába fojtsa el a krákogást.
2018. febr. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem nagyanyám csinálta ezt, aki nevelt. Nekem is azt mondták, hogy illik ezt tűrni. Évekig úgy tudtam csak elaludni, hogy bedugtam az ujjaimmal a fülemet, ez miatt mindig lerágtam a körmöm, nem tudtam vele a buszon közösen utazni, mert nem bírtam elviselni, hogy fél percenként csinálja és a legvégén beszedtem egy csomó gyógyszert, annyira kikészültem. Ha van bátorságod, akkor mutasd ezt meg anyukádnak, ha akarod én is írok neki privátot, de ebbe teljesen ki lehet készülni idegileg és az egész kapcsolatot elrontja. És nem, ezt nem lehet illendőségből tűrni, mert aki ezt ajánlja, az sosem volt még ebben a szituban évekig!
2018. febr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
62%

#2-es: Nem mindegy,hogy dohányzik-e vagy sem. A dohányosok köhögéssel próbálnak megszabadulni a nyálkától és bacilusoktól amik a cigaretta által kerülnek be a szervezetbe, tehát ebben az esetben nem tud leszokni a krákogásról, akkor sem, ha abbahagyja a dohányzást. Ez nem visszafordítható állapot.

Ha nem dohányos akkor szerintem nézz utána,hogy mi okozhatja ezt az ő esetében, és keress rá gyógyírt. Mondd neki, hogy aggódsz érte és ez már neked is rossz vagy idegesítő. Ezután kérd meg hogy használja a gyógymódot, amit találtál neki.

2018. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, köszönöm szépen a felvilágosítást, láncdohányos az anyám. Nem krákogott soha.
2018. febr. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5. Én még mertem hinni abban hogy egy felvilágosult korban élek. Te barátom a XIX.században megrekedtél.
2018. febr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis abba marad a krákogás a dohányosnál ha abba hagyja a cigarettázást, főleg, ha csak most kezdődött nála...
2018. febr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem dohanyzik.


Félig allergia, félig reflux....félig rossz szokás.


Próbáltam már vele beszélni. Szerinte ez egy családban természetes.. mint a köhögés vagy ilyesmi.

Nem is zavarna.....de nagyon hangos és a legváratlanabb helyzetekben csinalja.


Pl tegnap csaladi filmezés....ő a kellős közepén 2-3 krákogás....zsepi.....krákogás....zsepi.....majd mintha mise történt volna.

Az öcsémet nem zavarja.

A húgom meg kifejezetten aggódik érte...sokszor biztatja is anyát h köpje ki.......simogatja....megy neki "segíteni"


Megőrülök.

2018. febr. 4. 14:32
 10/11 anonim válasza:
33%
5-ös vagyok. Ne mondjátok már, hogy fogalmam sincs az egészről, egy éve sincs, hogy befejeztem az orvosit. Nekem is dohányos volt anyukám és életében egyszer sem krákogott, de nem is arról volt szó, hogy a dohányosok krákognak. Arról volt szó, hogy ha valaki krákog és dohányos is egyszerre, akkor meglehet, hogy van összefüggés.
2018. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!