Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok csinálni, ha anyukám...

Mit tudok csinálni, ha anyukám haragszik rám?

Figyelt kérdés
4 en vagyunk testvérek és régóta szerettem volna egy kutyust. A legnagyobb testvérem kapott egy kutyust szülinapjára, en meg féltékeny lettem. És elkezdtem húzni anyát hogy én is szeretnék. Mindig ezt csibalom. Ha szeretnék valamit, addig mondom amíg nem kapom meg... Nagyon rossz dolog és mindig belátom de abban a pillanatban jogosnak érzem a követelőzest. Anya azt mondta nekem es a tesoimnak, hogy mindannyian kaphatunk kiskutyát(igazságos akart lenni). Tök boldognak tűnt, meg minden és most hogy itt vannak a kutyusok kiborult. Sír, hogy ő miért nem tud nemet mondani, hogy ő ezt nem akarta, hogy erre nem lesz pénzünk és ő nem tud enni. Belátom hogy hülye voltam, és barmit megteszek, de mit tudok most csinálni?
2018. febr. 4. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

Jézusom. Most nem azért de kaptál volna tőlem egy olyan sallert, hogy repültél volna az udvarra. Mégis mit képzelsz? Születésnapra kapott a tesód kutyát, az a nap róla szól. Milyen jogon követeled ugyanazt? Egy kutya nem elég? Te is tudsz róla gondoskodni, tudod szeretni, hiszen egy háztartásban éltek, nem??? Huuu..a hisztis és követelőző gyerekektől a falra tudnék mászni.


Most mi az amit tehetsz? Ha nem tudtok rendesen godoskodni a kutyusokról, akkor az egyiket oda elajándékozzátok egy szerető családnak, ahol jó helye lesz.


Az jó, hogy belátod, hogy mennyire elviselhetetlen ez a viselkedés, de szokj le róla, mert az irigység és ez a hisztis követelőzés borzalmas kombináció és nagy pofára eséseket hoz majd neked az életben.


Anyukádat sajnálom nagyon..

2018. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Anyukádnak igaza van. Egy kutya nagy felelősség, ha normálisan akarod tartani és nem csak kikötni a kert végébe meg elé dobni valami moslékot. Alapból a kölyökkori oltások,chip sem olcsó, ivartalanítani is ajánlott, hogy kevesebb gond legyen velük (pl ne szaporodjanak, ne legyenek agresszívak) plusz nevelni kell, fárasztani, hogy ne tegye tönkre a lakást/kertet. Ez még egy kutyánál is fárasztó tud lenni, nem még négynél.


A legjobb, amit tehetsz, ha felelősen gondoskodsz a kutyusról egyedül és nem várod el anyudtól, hogy ő csináljon körülötte mindent. Ez esetben anyud nem haragudhat rád, hiszen neki semmi dolga nem lesz a kutya körül.


Ha ez neked nem megy akkor be kell látni, hogy túl nagy falat volt neked és keresni neki egy jó gazdit. Ez a felelősségteljes döntés. Anyukád is értékelni fogja.

2018. febr. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem nagy falat, tudok róla gondoskodni egyedül. És 1. Válaszoló, legszivesebben én is megpofoznám saját magamat. Én is születésnapomra kaptam a kutyust csak hamarabb megkaptam. Nem a kutyák miatt haragszik hanem mindenért. Hogy ő nem tud nemet mondani semmire. Nem tudom mivel segithetnek
2018. febr. 4. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Anyukád arról beszélt, hogy nincs pénze ennyi kutyát etetni. Tehát ha segíteni szeretnél - nem tudom mennyi idős vagy - menj el dolgozni és a megkeresett pénzből vegyélt te meg mindent a kutyáknak.


Elkényeztetett kis hülye vagy egyébként.

2018. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
El kell menni dolgozni és beszállni a kutyáD költségébe - ha már kihisztizted - bár én anyád helyében akkora nyakast adtam volna, mint a franc.
2018. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
Tény, hogy ez a hiszti meg követelőzés durva dolog de melyik gyerek nem követelőzik néha ha akar valamit, de tudni kell nemet mondani az anyukának is és gondolkodni. Nem hiszem, hogy ennyire szidni kéne a kérdezőt, itt inkább az anyuka az aki elrontotta a dolgokat...pont neki kéne felnőttként kicsit ésszerűbben és előrelátóan gondolkoznia és nem utólag a gyerekeknek bűntudatot okozni. Gondolom csak tudta, hogy egy kutya felnevelése és tartása nem 2 fillér és ahelyett, hogy kapott volna az egész család egy kutyát és azt szépen közösen felnevelték és gondozták volna (megjegyzem anno nálunk is így volt és sosem volt belőle probléma a kutya a családé volt vagyis inkább családtag), vett 4-et és most sír, hogy sok...
2018. febr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
4 kutyus nem kevés pénzbe van, még 1 is elég nagy felelőséggel jár és sok pénzbe kerül, nem hogy 4
2018. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!