Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim lehúznak anyagilag?

A szüleim lehúznak anyagilag?

Figyelt kérdés

Nem szoktam sokat panaszkodni de most egyszerűen tanácstalan vagyok. Sosem volt könnyű sorsunk de mindig megkaptuk a szüleinktől amit megtudtak adni viszont a pénz ,az mindig központi kérdés és probléma volt.


Érettségi után elmentem dolgozni egy szalonba. Tudom hogy nehéz itthon a körülmény, de mindig minden fillért elvettek, tényleg annyira hogy a stúdiós számlákkal sokszor elmaradásban voltam.

Viszont itthon a pénz elúszik. Ha leteszel 50 ezret az asztalra , abból másnap nincs.

Legalább is feltűnt édesapám egyre többet iszik és olyankor mindennek lehord. Édesanyám nem dolgozik. Itthon van.

Nyáron 3 helyen dolgoztam reggeltől estig de apa volt hogy lemondta a heti munkáját amikor lett volna mert tudta nekem jön a fizu. (Hetente fizettek) ... Az megoldja a pillanatnyi dolgokat , hogy utána mi lesz nem tudja. Amikor mondtam neki hogy menjen el dolgozzon ő is én is szívesen adok akkor már az ment hogy nem kell neki a mocskos pénzem.

Idén szeptembertől kezdtem el tanulni.

Az a helyzet hogy, adódott egy lehetőségem . Egy szállodában dolgozhatok 4 hónap szakmai képzés után. Tudták jól hogy ez a vágyam mert innen eltudok jutni valamerre és 21 évesen már gondolnom kell a jövőmre is. Én nem azt mondom hogy nem adok bele, de mondjuk havi 20 ezer forint nálam maradhat.


Ma kitalálták azt hogy ne menjek oda dolgozni mert több pénz van a karkötőzésben a boltoknak és dolgozzak itthon anyával.

(Szüneteimben mindig vállaltam és mindig reggeltől estig csináltam és azt is elvették..)

És most azért haragszanak rám mert mondtam hogy elmegyek a hotelba dolgozni ha törik ha szakad. Lehet kevesebbet kapok ( adok is le) de egy szakmai tapasztalat és az életben lehetek valaki. A karkötőben meg segítek a részem sem kell, de ha van időm.

Mert hogy nagy családban gyorsan fogyik a pénz. (2 tesóm van), ezzel egyetértek de szerintem ha nem lenne minden másnap ivászatra kimennie pár ezernek másnap nem lenne filózva miből lesz pénz mert sokszor ha van apróm a táskám kiturkálják és szónélkül elveszik... Legyen az bármennyi ...

Nem azt mondom itthon nem nehéz mert tudom mennyire de szerintem ezt nem igy kellene és nem tudom mihez kezdjek.

Tanácsok?


2018. febr. 6. 15:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
kulon lakas, kulon elet
2018. febr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj a hotelba és kezdd el a saját életedet.


A többi nem a te dolgod.

2018. febr. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Menj a hotelba dolgozni, törődj a saját jövőddel. Otthon dolgozás nem jó ötlet, fiatalon bezárod magadat, ráadásul egy olyan környezetbe, ahol nem leányálom. Nem lesznek barátaid, nem talál rád (olyan könnyen) a szerelem sem.

Ne azon gondolkozz, mennyi maradjon nálad, hanem, hogy mennyit adj a közösbe. De az sem baj, ha bevásárolsz, legalább a két testvéred ne nélkülözzön.

Nem önzőség, már a saját érdekeidet kell nézned, nem a piálást támogatni. Előbb-utóbb le kell szakadni róluk, (inkább előbb), mert lehúznak, és nem csak anyagilag.

2018. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Már ne is haragudj, de te egy bolond vagy!

Egyszer próbálták volna meg lenyúlni a pénzem, a kezüket eltörtem volna.

Költözz el, élj önálló életet, a mérgező, mocskos "családodat" meg örökre felejtsd el!

És ne mondd, hogy nem tudod megtenni! 5 embert ha el tudsz tartani a pénzedből, saját magadat egyedül tán csak fog sikerülni.

Anyádnak, apádnak meg golyó kéne a fejébe!

2018. febr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp költözz el, amint lehetőséged van rá. Jól teszed, hogy elfogadod a hoteles munkát. Ne add nekik oda a pénzed, így soha nem lesz normális életed. Ha havi 20 ezred marad, az nem sok dologra elég, nem valószínű, hogy egyhamar leléphetsz - vagy azt is kiszedik a zsebedből. Ha nincs szíved nem adni nekik (márpedig nem kellene adnod), akkor annyi a tanácsom, hogy füllents egy kicsivel kevesebb fizetést, így annyival kevesebbet adsz, a többire pedig nagyon vigyázz és oszd be!
2018. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy percig nem gondolkodnék a helyedben!

Pakolj es menj!

Sajnos a szüleid csak kihasználnak

2018. febr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Fuss,menekülj otthonról..az ilyen szülők csak lehúznak a mélybe.hagyjad őket és alapozzd meg a saját jövőd!!
2018. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pakolj,menekülj,fejös tehén akarsz lenni 40 éves korodik a szipolyok között?
2018. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja h piára kell,arra még lopnak is a gyereküktől,csodás,ismerős,ebben éltem,de lefalcoltam mikor betöltöttem a büvös számot..
2018. febr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy elszedik az összes lóvéd annál csak olcsóbb megoldások vannak. Motel, szálló, szoba bármi.
2018. febr. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!