Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem segít apám anyagilag...

Miért nem segít apám anyagilag? Vagy ez így normális? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Feleségem várandós, a kisfiunk nyáron születik. Most költözünk egy kicsit nagyobb lakásba, amihez hitelt kell felvennünk.

Apámnak meséltem, hogy ezt tervezzük. Bevallom, reméltem, hogy esetleg valamennyi anyagi segítséget felajánl majd. Kifejezetten sokat keres, de ő inkább a mostohafiára költ, felélik így azt a rengeteg pénzt szerintem, minden hónapban. Pedig jó a kapcsolatunk, de szerintem az új felesége dönt a pénzről. Nekünk pár százezer forint is nagyon jól jönne/jött volna, de szerintem nem számíthatok ilyesmire. Ez így normális? Elvégre felnőtt vagyok. Oldjam meg egyedül?

De neki annyi pénze van. Én biztos segítenék a gyerekemnek. Mindig tisztességes voltam, dolgozom, házas vagyok, rendszeres kapcsolatom van a szüleimmel. Vagy egy 28 éves "gyereket" már nem szokás anyagilag támogatni?

Megkérni nem akarom, úgy vagyok vele, ha nem mondja, akkor így akarja, az ő döntése természetesen, kérlelni nem fogom.


Érdekelnének a tapasztalatok. Köszönöm!


2018. jan. 2. 15:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
99%

Törődj bele, mi is a tisztességen dolgozó, spórolós, jól beosztós családba tartozunk, egy forintnyit sem tennénk rossz helyre, de volt megszorulós hónap baleset-kórház miatt, akkor kértünk volna (megjegyzem, csak kölcsön) tehetős szülőtől, aki addig és azóta is minden hónapban tömi a pénznyelő másik gyerekét, aki megállás nélkül iszik-dohányik-kirándul-játékgépezik és nem hajlandó másképp élni... nos, akkor az a drága szülő elintézett azzal, hogy eddig is megoldottuk, megoldjuk ezt is, majd összehúzzuk magunkat, ő is alig tud meglenni (mert minden pénzt leszop róla a másik testvér), nem kaptunk semmit, megoldottuk.

Őszintén, ha ő fog segítséget kérni valaha is, mi is épp ezt fogjuk neki visszamondani, menjen a pénznyelő kedvenckéhez, ennyi.

Sajnálom, tudom, mit érzel, inkább oldjátok meg egyedül, később pedig ha ő szorul rá, oldja meg szintén ő is egyedül.

2018. jan. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy furcsának fog tűnni, amit írok, de én segítenék neki még így is, ha szüksége lenne rá egyszer.
2018. jan. 2. 15:10
 3/31 anonim ***** válasza:
96%
Én nem kérnék,ha valaki nem ad szivből,ne vágjon hozzám alamizsnát,koltse a mostofiára,biztos megérdemli. De majd ha o kunnyog nálad oregségére, küld a mostoha tesodhoz...
2018. jan. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
27%
Le leszek pontozva, de minek is kell a semmire gyereket vállalni, költözni és hiteleket felvenni?
2018. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
92%

Nem tartom furának, kérdező, mert az elején még mi is így voltunk, mi mentünk, ha kellett, vajszívvel...

Az évek lehet, majd megkeményítenek titeket is (itt több évtized telt el a kezdet óta, már lassan felnőttek a gyerekeink)

2018. jan. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
26%

Miert varod el a segitseget ?

Te eleted te kezedben van

2018. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Eltartjuk magunkat, hahó! :D Megélünk, terveztük a babát. Ettől még könnyebbség lenne, ha valamennyivel tudnának segíteni minket. Van pénzünk, tudnánk fizetni a hitelt, csak nincs 10 milliónk zsebben. :D
2018. jan. 2. 15:17
 8/31 anonim ***** válasza:
10%
Annak kell mankó, akinek nincsen lába. Az alkoholista, szenvedélybeteg soha nem fogja tudni megteremteni magának a betevőt. Ezért segítik. Nem szeretnék az utcán látni gondolom. Az élet mindíg változik, közben jönnek-mennek a benne szereplők is. Ez így természetes. Ezért nem neked az már apád.
2018. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
ez a negyediknek szólt.
2018. jan. 2. 15:18
 10/31 anonim ***** válasza:
78%

"Megkérni nem akarom, úgy vagyok vele, ha nem mondja, akkor így akarja, az ő döntése természetesen, kérlelni nem fogom."


Ő meg lehet, hogy azt gondolja, hogy ha nem kérsz, akkor nyilván nincs is rá szükséged. Amúgy 28 évesen honnan van tehermentes lakásotok, ha a kicsit nagyobbhoz felveendő hitel is problémát okoz?

2018. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!