Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám szépen megmondani...

Hogy tudnám szépen megmondani anyának, hogy fejezze be? (Továbbtanulás)

Figyelt kérdés
Idén fogok érettségizni. Mivel hamarosan lejár a jelentkezési határidő, én állandóan a felvit bújom, ha olyanom van, számolgatom a pontjaimat. Kiszámoltam már, hogy mi lesz ha nagyon nagyon rosszul sikerül, ha magamhoz képest jól, vagy nagyon nagyon jól... Anyával van egy olyan probléma, hogy ha bejön a szobámba és látja hogy a pontszámító kalkulátor van megnyitva, akkor megnézi miket írtam be, és ha már 70% felettit lát, akkor ecsetelni kezdi, hogy na ez túl sok, biztos nem lesz ennyi, jobb esetben is csak hármasnak megfelelő pontot írjak be. Szerinte a szóbeli simán sikerülhet jól de "az írásbeli lehúzza". Ezt azért mondja, mert a négyes töri érettségije úgy is csak négyes, hogy a szóbelijét külön megdicsérték. Már eléggé elegem van abból, hogy mindig azt mondja, hogy hármasnál jobb érettségim úgysem lesz. Ha valakivel szóba kerül, hogy szeretnék továbbtanulni, akkor jól kihangsúlyozza, hogy "HA felveszik"... Tény, hogy elég gyenge vagyok matekból, nyilván nem 4-5-öst remélek, de nem ezzel szeretnék tovább menni. Angolból emeltezni fogok, az előrehozott szóbelin tanulás nélkül dicséretet kaptam (emeltre természetesen készülni fogok a nehezebb szint miatt), ezzel szeretnék majd foglalkozni. A többi tantárgyból nem állok úgy, hogy az érettségi ne menne egy négyes szinten (ezért sem értem anyát). Meg van, hogy hova szeretnék menni. Ha csak nem emelnek durván a ponthatáron, amit kétlek, simán felvesznek. Elég feszült vagyok ettől a sok "ne bízd el magad, ennyi úgy sem lesz" és "nem tudom eldönteni, hogy csak a munka büdös-e" beszólástól... :(

2018. febr. 6. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Először is ha anyukád tényleg ezt csinálja, add át neki üdvözletem... véleményem szerint ne foglalkozz vele. Tudom ezt könnyű mondani, de én is idén érettségizek. Velem pont az ellenkezője van. Mindenki azt mondja bizzak jobban magamban. Szerintem ne arra alapozd a továbbtanulást. Ha elhiszed magadról, hogy képes vagy rá, akkor nincsen baj. Egyébként nyisd meg kétszer a netet és ha bejönne akkor alt+tab. Mintha nem is a felvit néznéd.
2018. febr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

nekem is okoskodtaky hogy így kéne meg úgy kéne, sehova se vesznek fel


aztán lett egy 96% a törim, 94% az angol és bőven maxpont felett kaptam


igaz nekem még nem kellett emeltezni


anyád valszeg buta, és kicsit fél hogy jobb leszel nála

2018. febr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Sajnos anyádat nem fogod tudni megváltoztatni. Akár milyen idegesítő jobban jársz ha elfogadod, hogy ilyen és nem foglalkozol azzal mit mond. Velem is ezt csinálta így nem mertem biológusnak tanulni. Mert folyton azzal szekált, hogy nekem a kémia, matek, fizika meg biokémia nem megy. Ezért bölcsész szakra mentem amit utáltam. Így csak közepes tanuló voltam. Aztán elköltöztem, újraérettségiztem és beadtam bioszra a felvételit. Anyámnak persze nem mondtam meg, nehogy elvegye a kedvem. Felbettek államilag finanszírozottra és évfolyamelsőként végeztem. Végre biológus vagyok! Ennyire kell foglalkozni azzal mit beszélnek az anyukák. Ha rá hallgatok valami irodában főzném a kávét kiskosztümben.
2018. febr. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Együttérzésem, nekem 4 évem alatt minden nap meg kellett hallgatnom, hogy végképp nem is fogok tudni leérettségizni... Aztán amikor emelten mentem és 100 százalékosan teljesítettem, csak hallgatás volt (egy tantárgy, de a többiből is jobban, mint akár én, akár a tanárok várták, tényleg nagyon jó pontszámomon lett) majd egyetemre menve elkezdődött a : a diploma már tuti nem fog sikerülni, így ahogy tudtam, léptem otthonról, a diplomaosztómra meghívtam őket, mert nem mérges voltam, csak nyugis éveket szerettem volna, amíg rágyúrok a dologra.

Engedd el a füled mellett, aztán nagy kalappal az érettségihez és az egyetemi évekhez.

2018. febr. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%
Lehet, hogy csak azt akarja elérni, hogy még többet tanulj, készülj fel minden eshetőségre, de nem veszi észre, hogy éppen az önbizalmadat rombolja. Van, akire ez a viselkedés ösztönzően hat, de nem rád (rám sem, nekem is mindig inkább bíztatás kellett). Mondd meg neki, hogy mit érzel, és hogy inkább ne fűzzön megjegyzéseket a továbbtanulásodhoz, ha nem tud érzelmileg támogatni.
2018. febr. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem eszembe jutott, hogy olyan mintha burkoltan el akarná venni a kedvem a továbbtanulástól. Lehet csúnya ilyet mondani... Csak nemrég döntöttem el, hogy beadom a jelentkezést egy egyetemre, neki pedig az volt az első reakciója, hogy "És ezt neked ki fogja fizetni?" Tisztában vagyok az anyagi helyzetünkkel, csak az államilag támogatottat jelöltem meg; ha oda nem vesznek fel, akkor halasztok és OKJ-t csinálok. Az egyik barátnőm megmondta, hogy ha államira nem veszik fel, akkor nem fog tovább tanulni, mert nem tehetik meg anyagilag, hogy lakhatás meg minden mellett még a tandíj teljes összegét is fizessék.
2018. febr. 7. 18:43
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele. Én matek 2es voltam és jogot végeztem. Majd rájössz, hogy ezek a középsulis dolgok semmi nem jelentenek, és 1 vizsgaidőszak nehezebb, mint az egész érettségi...
2018. febr. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!