Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám a szüleimet...

Hogyan tudnám a szüleimet leszoktatni arról, hogy kepeket rakjanak ki rolam facebookra, vagy más közösségi oldalakra? (Hosszabban lent, mivel nem fert ki ide! )

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és nagyon zavar, hogy a szüleim, a megkérdezésem nélkül raknak ki rólam a facebookra vagy más közösségi oldalra, véleményem szerint, gáz képeket, akár egy közös nyaralásról, akár vmi babakori képeket, hogy tudnám őket erről leszoktatni, vagy mit tudok tenni ellene?


Megkértem őket, hogy szedjek le, de szerintük ők bármit felrakhatnak, ha meg akarják osztani az ismerőseikkel, és nem hajlandóak leszedni.


Ha komolyabban belemegyünk a témába, ez nem sérti a jogaimat?


Nem köteles megkérdezni, hogy kirakhatja-e ezt a képet?


Vagy ez szülőknél máshogy van?


(Persze-e miatt a szüleimmel nem szeretnék bíróságra menni vagy ilyesmi, csak azért mégis nagyon zavar!)



#Szemelyijogsertes
2018. febr. 8. 22:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
De, serti a jogaidat. Csak nyilvan nem jelenti fel az ember a szuleit, meg az se biztos, hogy egy veszekedest meger a dolog. En annyit csinaltam, hogy letiltottam az egesz csaladot. Ha akarnak valamit hivnak, vagy sms, vagy eljonnek. Nem tudtak felfogni ok se, hogy ne rakosgassanak ki rolam mindenfele kepeket, mert nekik cuki. Nekem meg ciki.
2018. febr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Letilthatod hogy megjelöljenek rajta.
2018. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De ha letiltom oket, attol meg ki fognak rakni kepeket es ezt latjak a barataim is, amit nagyon nem szeretnek...
2018. febr. 8. 22:17
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Szimplán mondd meg nekik hogy így a képeidet rossz indulatú emberek is felhasználhatják és feltehetik teszem azt rosszlanyok.hu-ra. Talán majd így hallgatnak rád.
2018. febr. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt be tudod állítani hogy a te barátaid, ismerőseid ne lássák, de azt sajnos nem hogy a szüleidé se...
2018. febr. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a többiek által leírtak nem működnek, akkor végső megoldásnak te is rakhatsz ki képeket, amikor mondjuk papát letojja a sirály, vagy épp alsóban szaladgál.
2018. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
86%

Nyiss rá apudra, amikor pisil és tedd fel a képet, meg anyukádat, miközben fürdik.

Aztán zsarold meg őket, hogy csak akkor veszed le, ha ők is.

2018. febr. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Elég bunkó dolog a szüleidtől, ha ezt nem bírják tiszteletben tartani.

Amit tehetsz: jelentheted a képet a Facebook-nak (rékattintasz a képre, majd a jobb alsó sarokban a "lehetőségek" pontra, és ott kiválasztod, hogy "rajta vagyok ezen a fényképen, és ez nem tetszik nekem"). Remélhetőleg leszedik, legalábbis a Facebook jobban foglalkozik a személyiségi jogokkal, mint a családod.

2018. febr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelented a fésznek és leszedik.
2018. febr. 8. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Sérti a jogaidat. Angliában egy gyerek pert nyert a szüleivel szemben pont emiatt. Azért a legjobb lenne, ha szépen meg tudnátok beszélni érvelve és nem erőből. Nem kellene idáig eljutni.
2018. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!