Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti mit gondolnátok,...

Szülők! Ti mit gondolnátok, ha a kamaszlányotoknak csak idősebb barátai, barátnői lennének?

Figyelt kérdés
És itt most a barátot nem feltétlen úgy értem, hogy pasi!

2018. febr. 8. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ mennyivel idősebbek.

Mondjuk a lányod 16 éves, a barátai 18-19 évesek az még belefér. De ha a barátai 25-30 évesek akkor az nagyon nem jó.

2018. febr. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Inkább ilyen 25-30 évesek.
2018. febr. 8. 21:15
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
De a lányod mennyi? Nem mindegy
2018. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Egy 25-30 éves pasi sem akar csak a barátod lenni, nyugi :) Foggal-körömmel akadályoznám,hogy az ilyen idős pasik környékezzék meg a lányomat, az fix.
2018. febr. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem a lánya, ő a lány.
2018. febr. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sem szülő nem vagyok, sem lány. 18/F


A lány egyébként a bátyja által ismeri Őket.

2018. febr. 8. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Kamaszkor 14-17 éves kort jelent. Nem normális hogy 30 éves korosztály kamasszal barátkozik..
2018. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja és a lányt már a születése óta ismerik, inkább ilyen kishúgként tekintenek rá.
2018. febr. 8. 21:38
 9/11 anonim válasza:
59%
Szerintem normális, amennyiben semmi komolyat nem akarnak tőle...
2018. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szülő és fiatal is vagyok, úgyhogy gondolom eleve hátrányból indul a válaszom, de azért leírom, ha nem baj.


A családban én vagyok a legfiatalabb, úgy nőttem fel, hogy az ovit, iskolát leszámítva nem volt körülöttem velem egykorú gyerek. A legfiatalabb rokonom a tesóm, de még köztünk is van 14 év korkülönbség, az unokatesóim még idősebbek, mind felnőtt, családos emberek. Úgy gondolom, hogy ez valahol szerepet játszott abban, hogy a saját korosztályommal mindig nehezebben barátkoztam és sokáig jobban, kényelmesebben, biztonságosabban éreztem magamat idősebbek társaságában. Nekem sokáig ez volt a természetes...később azért(általános végén, de főleg inkább gimiben) már sikerült velem egyidős barátokat is szereznem, akikkel még mindig jóban vagyunk és tartjuk a kapcsolatot, de voltak és most is vannak nálam idősebb barátaim, ismerőseim. Én úgy gondolom, hogy ez nem feltétlenül egy rossz dolog, sőt szerintem vannak ennek előnyei. Ha mondjuk csak szimplán a tesómmal való kapcsolatomat nézem, akkor azt kell, hogy mondjam, hogy több pozitívumot látok, mint negatívumot. Nagyon sok mindenben segített és segít nekem, legyen szó továbbtanulásról, magánéleti kérdésről vagy bármilyen problémáról. Ő már elég idős ahhoz, hogy legyen tapasztalata, mert azért elég sok mindent megélt már és sokkal érettebben, felelősségteljesebben gondolkozik, mint az én korosztályom. Ugyanakkor nem is túl idős, mert az ő tapasztalatai és élményei még mindig aktuálisak, könyebben megértjük egymást és minden szempontból közelebb áll hozzám (a jelenlegi életszakasz , az életfelfogása stb.), mint mondjuk a szüleim (ők idősebbek, tapasztaltabbak, sokkal több mindent éltek már meg, de ők egy teljesen más világban nőttek fel, teljesen máshogyan látják a dolgokat, mint a fiatalok). Nagyon sok témáról tudunk beszélgetni, sok közös programunk van, sok időt töltünk együtt, amit mindketten élvezünk. Nyilván egy testvéri kapcsolat más, mint egy barátság, de az előbb felsoroltak mind igazak az idősebb barátaimra is (ez a 20-as korosztályt jelenti, azért 30-as korosztállyal barátságot már valóban neccesebb kialakítani, nem valószínű, hogy müködne), szintén rengeteg mindent tanultam tőlük, hiszen ők már a tesómhoz hasonlóan "kitaposták előttem az ösvényt" és sok dologban tudnak tanácsokat adni, segíteni, ami nekem nagyon jó érzés és nagy könnyebbség is volt, örültem neki. Valamint, a biztonságot is említettem már korábban és szerintem ez is egy fontos tényező. Az, hogy tudod, hogy van kitől kérdezi, segítséget kérni, van akire számíthatsz stb., az érzelmileg is egy nagyon jó dolog, egyfajta biztos pont az életedben és örültem neki, hogy ezek a személyek picit "terelgettek" az utamon (és ennek egyébként a szüleim is örültek).


Összességében egyébként szerintem nem a korosztály, a kor a lényeg, hanem inkább a konkrét barátok személyisége, életfelfogása, életvitele stb.. Ez két szélsőséges dolog, de egy idősebb és érettebb, tudatosabb, tanult, értelmes, "normális" baráti társaság sokkal jobb, mint egy züllött, csavargós, lusta, céltalan, "nagymenő" tinicsapat.

2018. febr. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!