Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnék véget vetni a...

Hogyan tudnék véget vetni a folytonos veszekedéseknek? (többi lent)

Figyelt kérdés

3 hónapja együtt vagyunk barátommal és már sokat beszéltem róla szüleimnek, múlt hétvégén elhoztam magunkhoz. Egyedül csak anya állt elő azzal a röhejes dologgal, ami azóta is vitatéma, hogy szerinte ő nem illik hozzám, mert pszichológusnak tanul, én meg csak egy OKJ-s tanfolyamot fogok elkezdeni majd ősszel és úgysem fogok vele elhelyezkedni, barátom meg úgyis egy idő után meg fogja unni, hogy nem csinálok egész nap semmit, mert hogy ezzel munkát nem találok az biztos.

Én most fogok érettségizni és amíg elvégzem az OKJ-s tanfolyamot, elmegyek mellette dolgozni, szóval nem azt terveztem, hogy semmit nem csinálok. Illetve tervezünk összeköltözni, úgy néz ki, hogy július elejére sikerülni fog.



18/l (barátom 20 éves)


2018. febr. 13. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Anyukád már marna szét titeket alamuszi módon. Gondolom neki nem jó a házassága,akkor neked se legyen normális párkapcsolatod.. Költözzetek össze,kitartás,ne engedd h szétmarjon titeket,mert a következőt is elmarná..
2018. febr. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én mindig kiakadok az ilyen kérdésektől. Illetve a bennük szereplő szülőktől, akik ahelyett, hogy ösztönöznék, bíztatnák a gyereküket, inkább jönnek az "úgysem viszed semmire, nem lesz munkád, nem kellesz senkinek," stb, stb., szöveggel.
2018. febr. 14. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igazából, egyet tehetsz: amikor nekiállna veszekedni, "ne állj le vele", ne reagálj, vagy egyszerűen hagyd ott.
2018. febr. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
38%

"Ugysem viszed semmire, nem lesz munkád, nem kellesz senkinek," stb, stb., szöveggel."

Persze mert ha ösztönöznék elmenne a fejös tehén, ingyen cseléd, lábtörlő, bokszolózsákjuk.. :(

2018. febr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak mondd meg, hogy nem szeretnél vitatkozni, nem lát ő sem a jövőben, hogy majd "szerinte mi fog történni" úgyhogy nem kell ilyet mondogatni...
2018. febr. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg akkor anyádnak, ha ennyire a jövőbe lát, vegye elő az üveggömbjét és mondja meg a jövő heti lottószámokat is.

Állj ki amúgy magadért és közöld vele, hogy tartsa meg magának a véleményét, te sem szólsz bele az ő házasságába, vegye magát észre, hogy egyedül ő viselkedik ilyen gusztustalan módon.

2018. febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!