Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Nagyon nem jó ez...

Mit tegyek? Nagyon nem jó ez így legalábbis nekem nem. És fogalmam sincs mit tegyek. Pls nem bírom már.

Figyelt kérdés

A nevelőmmel, aki a nagynénem és a mamámmal élek plusz még egy nagynénémmel és annak lánnyával élek. És amióta van barátom, azóta folyamatosan szedik le a még maradéknyi önbizalmam is. A barátomat nem kedvelik, a szüleit sem. Mondjuk nekem elég lenne ha a barátomat elfogadnák, de nem. Folyton azt mondják hoy el fog hagyni, csak kihasznál, gyerekes vagyok, naív, úgy bánik néha velem a nevelőm mintha fogyatékos lennék. Folyton kaffog ugy beszél velem mintha a kutyája lennék. Hiába nem szenvedek hiányt dolgokba ha ezzel szinte tönkre tesz. Elegem van belőle. És akkor még csodálkozik ha nem maradok csöndbe és visszaszólok. Azt elismerem hogy ha felhúzom magam minden féle ronda szót mondok, de elötte ő váltja ki hogy ilyen legyek. Egyszerűen idegesit már. Egyedül azért próbálom magam kontrolálni hogy elengedjen a barátomhoz. Nem vagyok valami beszédes és mindig az a baja hogy csak azt kérdezem hogy elmehetek e, de nem is szeretnék vele beszélni de ha ezt megmondanám abból megint baj lenne. Ha elkezdek sírni mert már annyira nem bírom a veszekedést(általaban nem bírom és nem tudom visszatartani a sírást, akkor is ugy kezel mintha fogyatékos lennék) akkor meg azt mondja hogy ezzel nem oldok meg semmit, meg gyerekes vagyok, és ebből is elegem van. Van olyan amikor rám tör a sírás ha ez eszembe jut. Nem tudom mit tegyek, vagy hogyan ne törjek össze mégjobban, és hogy kijussak ebből a depresszióból mert úgy érzem hogy az vagyok. És azt is kezdem elhinni amit mondanak, hogy gyerekes vagyok, azelőtt nem tartottam annak magam de most már igen. Vagyis ugye annyit mondja. Mit tegyek?

16.



2017. nov. 12. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért nem kedvelik a barátodat? Nem lehet, hogy oka van ennek?

Egyébként írásod alapján valóban gyerek vagy még. Meg kell tanulnod higgadtan érvelni, beszélni. A sírás, hiszti nem old meg semmit. Ha azt szeretnéd, hogy felnőttesebben kezeljenek, ahhoz úgy is kell viselkedni.

2017. nov. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nektek volt autóbalesetetek ugye?
2017. nov. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mivel érzékeny vagyok így eleve elkap a sírás ha elkezd úgy beszélni mintha egy kutya lennék, még azzal sem beszélnek úgy. Én nem vagyok olyan erős mint mások, ki mondta hogy sírással akarom megoldani? Ha ezen a helyen lennél két napot nem bírnál ki. Folyton kapom a leszólásokat, ha a véleményem elmondom vagy ha kérdésre válaszolok de nem olyan választ kap akkor egyszerre kaffog. Tudod nem mindenki lehet tökéletes. Nem mindenki lehet olyan erős mint mások. Nem mindenki mer beszélni pont ezek miatt. Megnézném ha te lennél ebben a helyzetben, mit csinálnál.

És a barátomról rosszat hallottak talán ezért, de én nem tapasztaltam ezeket nála.


Igen mi.

2017. nov. 13. 11:56
 4/10 A kérdező kommentje:

És nem hisztizni szoktam, hanem sírni.m tudod van különbség a kettő kötött. Hogyan érveljek ha egyszer ő eldöntötte hogy mi hogy van? Nem lehet meggyőzni. Az sem normális hogy minden nap idegbeteg itthon meg rajtunk tölti ki. Mindengyik ilyen. Megoldás pedig nincs. Akkir lenne ha mindenki megakarná oldani de nem akarja senki se. Én pedig egyedül nem tudnám mivel 5 ember az 5 ember. Az arányok nem igazán jók. Nem gondolod?

És légyszives ne mond rám hogygyerekes vagyok mikor NEM ismersz eggyáltalán.

2017. nov. 13. 12:02
 5/10 anonim ***** válasza:

Van különbség sírás és hiszti között.

Persze sirsz, mert fáj. De közben ettől még közben érvelhetsz vele, meg lehet beszélni így is dolgokat, hogy közben sírsz. Ez tök normális. Nyilván nem a sírva kiabálok stílusban, hanem a nyugodtan beszélek, bár közben folyik a könnyem téma.

Nem hallanak meg téged.

Neked kéne szépen HIGGADTAN átgondolni, hogy pontosan mi bánt téged, utána pedig leülni velük. Úgy, hogy te kezded. Nyugisan. Ha támad, ha agresszív,maradj higgadt. Sirhatsz, nem az a gond. Te ne kezdj el te is kiabálni. Nyugodtan folytasd. És ez a baromi nehéz.

2017. nov. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De hogyan beszéljek velük higgadtan ha közben ő szonte ordibál? Lekezelően beszél? Engem ez zavar és ez bánt. Mivel minden alkalommal amikor ilyen van vagyis veszekedés olyan lekezelően beszél kiabál, és nekem ez fáj. Olyan vagyok hogy sírás közben nem tudok beszélni. Lehet hogy most ezt is gyerekesnek tartjátok majd de könnyebb lenne leírni amit gondolok. Tiszta lámpa lázasnak érzem magam ilyenkor.
2017. nov. 13. 16:25
 7/10 anonim ***** válasza:
Írhatsz neki egy levelet is, ha úgy könnyebb. Megfogalmazod az érzéseidet, leírod, hogy mennyire bánt téged, ha csúnyán beszél veled stb. És kéred, hogy próbálja meg nyugodtan, szépen elmondani feléd az elvárásait, kéréseit. Hátha lenne valami foganatja, próbáld meg.
2017. nov. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy lenne. Itt már eleve minden elcseszett. Minden évben egyre rosszabb. Kiváncsi leszek meddig fogom birni.
2017. nov. 13. 18:38
 9/10 anonim ***** válasza:

Változtass a hozzáállásodon egy kicsit.

Értem, hogy fáj neked.

Azt írtam, hogy amikor nyugi van, akkor hozd fel, békésen. Hidd el, meg fognak lepődni.

Ha már nagyon kiabál, hagyd ott, vonulj el a szobádba, menj el setalni,akármi. Sírd ki magad. Fő, hogy te ne kiabálj vissza, az semmit sem ér. Ha sikerül egy pár alakommal,amikor kiabal,nyugodtnak mmaradnod és.otthagynod (Tehát nem kiabálsz vele. Sírni lehet, az nem gáz) akkor egy idő megkérdezheted tőle,szintén nyugodtan, hogy eléggé gyerekes, hogy állandóan kiabál veled, vagy vmi hasonlót. Ha ezt magabiztosan, halkan,összeszedetten mondod, akkor lesz hatása. Ha hisztizve, akkor olaj a tűzre. Nézz utána az asszertív.kommunikációnak. Vagy az I statement-nek.

Tudom, hogy fáj. Tudom, hogy bántanak. Állj a sarkadra, emelkedj föléjük.

Kitartást

2017. nov. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Megértem , hogy milyen nehéz most neked. Ugyan ezt éltem/élem át én is , ezt csak azok értik meg rendesen,akik hasonló helyzetben élnek /éltek .

Szerintem ha nagyon nem érzed így jól magad menj el a családsegítőbe , vagy jelentkezz be a gyerekek átmeneti otthonába . Ezek a szervezetek azért vannak ,hogy az ilyen rossz helyzetben élő gyerekeken /fiatalkorúakon segítsenek. Esetleg a gyámügyhöz is fordulhatsz.

Ha úgy gondolod , hogy a beszélgetés segítene valamennyit , akkor nyugodtan írj privátban . :)

2018. júl. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!