Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meddig lehet egyedűl egy 10 éves?

Meddig lehet egyedűl egy 10 éves?

Figyelt kérdés
Egy tíz éves kislányrol van szó . Az anyukája egyedül álló . 3 műszakban dolgozik . Reggelente amikor megy dolgozni egyedűl van a gyerek 5-7 óráig . 7 től a szomszéd viszi suliba . Éjszaka az apuka anyukája megy át de közel 70 éves a gyermek nem tud tőlle nyugotan aludni. Az apuka szeretné ha nálla lehetne a gyerkőc amikor az anyuka éjszakás és reggeles . Jogi uton el tudná érni ? Egyébként az apuka fizeti a gyerektarást amikor az anyuka hagya mindig elviszi .(A gyerektartás saját megálapodás szerint fizeti 20 ezer /hó)
2018. febr. 18. 12:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
93%
Ahha, szóval bejön a pasi, ezért akarod minden mocsoknak beállítani az anyukát. Ez van: egyedülálló anyuka, annyi gyerektartást kap hogy a gyerek kajájára se elég, ezért három műszakban gürcöl, miközben a gyerek NINCS felügyelet nélkül. NE dumálj bele, semmi közöd a dolgokhoz, főleg úgy hogy csak az egyik- jó eséllyel nem is teljes -igazságot ismered a kedves apuka részéről.
2018. febr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
96%
Amúgy meg: azzal jössz hogy nem neveli önállóságra a gyereket mert viszik az iskolába. De ha együl járna, akkor meg az lenne a bajod...
2018. febr. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek ezek szerint reggel egyedül van két órát és ennyi. Este a nagymama van vele, azaz nincs egyedül.


Ha az apa nem ennyi "gyerektartást" fizetne - met 20ezer Ft-ból egy ekkora gyereknek a kajája sem jön ki, nemhogy egyéb szükséges -, akkor az anyuka nem lenne rákényszerülve arra, hogy ennyit dolgozzon.


Ezen kívül egy ekkora gyerek már böven elvan egyedül, föleg, amikor alszik - mert reggel is nagyrészt erröl van szó, meg este, miután az anya elment dolgozni, akkor is. Aludni tud egyedül is, ehhez nem kell felügyelet.

2018. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, hivatalosan semeddig, ha feljelentenéd, simán megnyered a dolgot - az más kérdés, hogy engem is sokat hagytak egyedül 12-13 évesen már, először anya betegsége miatt (sokat volt kórházban), aztán mikor ketten maradtunk apával, neki dolgoznia kellett.
2018. febr. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, semmi közöd hozzá. Elég rosszul veszi ki magát, hogy a saját anyanyelvedet nem tudsz egy mondatot leírni durva nyelvtani hiba nélkül, de közben másokat minősítesz.
2018. febr. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi időre simán egyedül lehet hagyni. Nem kisbaba, hogy 24 órás felügyelet kellene neki. Én is voltam egyedül ennyi idősen.


Apuka által fizetett gyerektartást szerintem meg kellene újra beszélni. A 20 ezer kb. semmire se elég. Bár ennek nem sok köze van ahhoz, hogy egyedül van a gyerek 2 órára.


A korpás haj megint teljesen más téma. Nem függ a hajmosás mennyiségétől, inkább a sampon minőségétől és a vitaminok hiányától. Az én hajam is okáig korpás volt, pedig két naponta hajat mostam.

2018. febr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Én is egyedül voltam 10 évesen amíg a szüleim haza nem értek a munkából. Sőt! Öcsém akkor 8 éves volt, mindketten felnőttünk és normális emberek lettünk. A házat sem gyújtottuk fel. Egyébként meg elhiszem, hogy iszod apuka szavait, de talán illene a másik oldalt is megkérdezni, hogy mi a helyzet.
2018. febr. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Mindenki támad de nem értem hogy miért. Egyébként egy gyermek után általába 15000-et szoktak fizetni gyerektartásként .Van aki a helyes írásom miatt szól be , biztos nem kértem ki a véleményeteket a helyes írásomról. Én eddig anyit tudtam meg hogy a kiskorút törvény szerint nem hagyhatják egyedül . Na és a mama mivel kiderült hogy voltak "problémák" (öngyilkos akart lenni) költözik a fiához . Lassan még sajnálni is tudnám de nem értem . Ha ő dolgozik de a gyermek apja rá ér miért nem engedi hogy addig ott legyen az apjánál .
2018. febr. 18. 17:00
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

"egy gyermek után általába 15000-et szoktak fizetni gyerektartásként "


Ennél idiótább dolgot még nem hallottam!

2018. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenki támad de nem értem hogy miért."


Mert olyasmibe ütöd az orrod, amihez semmi közöd!


"Egyébként egy gyermek után általába 15000-et szoktak fizetni gyerektartásként ."


Ennyit néhány valaki fizet, de normális apa nem ennyit ad egy gyerekre, ez semmire sem elég. De ebböl is látszik, hogy semmi fogalmad sincs az egészről, csak a szád jár!


"Van aki a helyes írásom miatt szól be , biztos nem kértem ki a véleményeteket a helyes írásomról."


Ezt nem kell kérni, ha valaki képtelen az anyanyelvét rendesen használni, az igencsak negatív képet ad az illetőről.


"Én eddig anyit tudtam meg hogy a kiskorút törvény szerint nem hagyhatják egyedül ."


Ezt nem jó tudod, ez a gyerek korától fögg - ugyanis még egy 17 és fél éves is kiskorú és elég hülyének néznék azt a szülőt, aki nem akarná egyedül hagyni.



"Na és a mama mivel kiderült hogy voltak "problémák" (öngyilkos akart lenni) költözik a fiához . Lassan még sajnálni is tudnám de nem értem ."


Ennek semmi köze a témához, neked meg ahhoz, hogy ki hová költözik.


"Ha ő dolgozik de a gyermek apja rá ér miért nem engedi hogy addig ott legyen az apjánál ."


Erre valószínűleg az anyának megvan az oka, de ezt nem köti idegenek - mert te az vagy - orrára, mivel magánügye.


SZóval jó lenne, ha a saját dolgaiddal törődnél, és ahelyett, hogy mások privát életébe avatkoznál, inkább a helyesírást gyakorolnád, mert nagyon rád fér!

2018. febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!