Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek a lányom már nem...

Szerintetek a lányom már nem szűz?

Figyelt kérdés

Ő 18 éves és van egy 25 éves barátja, aki nálunk szokott aludni néha. És 7 hónapja vannak együtt.

Ez már azt jelenti, hogy nem szűz?

Engem sosem avatott be ebbe, nem is mondta el nekem, hogy ő már lefeküdt vele esetleg. Akkor?

Ha nem az miért nem oztotta meg velem?


2018. febr. 18. 20:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak ők tudhatják. Lehetséges, hogy még nem feküdtek le, de azért valószínűleg már történt egy s más, hiszen már 7 hónapja együtt vannak és együtt is alszanak. Azért ezen szerintem neked sem kellene annyira meglepődnöd, hiszen a lányod már 18 éves és ennyi idősen ez egy teljesen természetes dolog :)


Én nem feltétlenül tartom azt gondnak, problémának, hogy nem mondta el. Nekem jó a kapcsolatom a szüleimmel, tényleg jóban vagyunk, mindig mindent meg tudtunk beszélni és mindenben támogatnak, viszont valahogyan sosem éreztem szükségét annak, hogy beavassam őket az intimebb dolgaimba és igazából ők sem érdeklődtek soha. Köztünk sosem volt téma pl. a menstruáció, szerelmi élet, szex, védekezés stb., mert valahogyan ez mindenkinek a magánügye (persze, ha kérdésem vagy problémám volt, akkor fordulhattam volna hozzájuk). Ettől szerintem anyukám még ugyanúgy jó anyuka, nem rontott el semmit a nevelésemben/kapcsolatunkban, szeretem őt és szinte naponta beszélünk stb., én sosem éreztem annak hiányát, hogy ilyesmiket is megbeszéljünk és igazából furcsa is belegondolni, hogy ezt így bejelenteném neki vagy nem is tudom...igazából nem értem, hogy mégis miért kellene. Azért egy ennyi idős lány már tisztában van a dolgokkal pl. védekezés, valószínűleg elég felelősségteljes ahhoz is, hogy ne csináljon hülyeséget stb., úgyhogy igazából nem is jut eszembe semmi, hogy mégis milyen segítséget vagy tanácsot kérhetne valaki az anyukájától, mert azért a részleteket gondolom nem akarja senki sem kitárgyalni a saját anyukájával. Szóval szerintem nincs miért haragudnod rá, nincs okod aggódni stb., de persze, ha téged ez nagyon foglalkoztat és megnyugszol, ha tudsz róla, akkor valahogyan utalj rá, finoman kérdezz rá.

19/L

2018. febr. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
mondd, kérlek, hogy te vagy a 12 éves húg, és nem egy negyven körüli ember az, aki a neten elmélkedik a lánya szüzességéről.
2018. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen vesztettem el a szüzességemet egy korombeli sráccal (na jó 1 hónap híján 18 voltam), és még akkor együtt sem aludtunk.:)

Simán megtörténhet hogy már a lányod sem szűz, de ne aggódj ez így van jól. Ha eddig sem beszéltetek róla, nem fog hirtelen eléd állni hogy megtörtént. Én sem tettem, egy idő után leesett anyáéknak, de így szó szerint sosem lett kimondva

2018. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Nincs nemi életed,miért a lányodé izgat ennyire? Ez nem tartozik senkire csak arra a két emberre. A pozókról is bekéne számolnia? Ha zavar h neki van párja szexuálisan aktiv,mint minden normális felnőtt nő,akkor tiltsd meg neki. :O OMG. Igy se mond el semmit úgy se fog, ennyi. Ez nem a szülőre tartozik.
2018. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
91%
Én 20 éves vagyok, nagyon jó a kapcsolatom az anyukámmal de ilyen témában senkivel sem szeretem megosztani a dolgaimat, így ő sem tud semmiről.
2018. febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
Hiába szuper a kapcsolatom anyukámmal, én sem osztottam meg ezt annó vele.. Akkor került rá a sor, mikor már pár hónap után egyszer csak kiszakadt a gumi.. na akkor egyértelmű volt, hogy megyek is hozzá (nem a gyakorira írogatok ki kérdést...:D), hogy akkor most mit csináljak, mert ez történt. Aztán később megbeszéltük, hogy elkezdek gyógyszert szedni. Azóta is max annyit beszélünk a nemi életemről, mikor mondom neki, hogy elmegyek receptért a nőgyógyászatra..:D
2018. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a lányod és a barátját, így nem tudhatom, mi történt köztük. Az életkort elnézve igen esélyesnek tartom, hogy már nem szűz a lány, persze ez sosem biztos, vannak még aszexuális párok is, de más lehetőségek is akadnak. De ha nem mondta el, azzal sincs baj. Remélhetőleg elég jól lett informálva ahhoz, hogy rendesen védekezzenek.

Nem tudhatom, miért nem beszéli meg veled, de nem minden anya-lánya kapcsolatba fér bele ez.

2018. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
61%
Bocsi de csak én érzem, hogy ezt tőle kéne megkérdezned? Engem pl. Anyukám mikor lett egy barátom 3 hét után elvitt nőgyógyászhoz és megkérdezte van e szükségem fogamzásgátlóra. Nem bízta a véletlenre az unokát. Meg rám se mert még csak 17.voltam. Egyébként már nem voltam szűz és én sem jelentettem be neki. De szerintem ő nagyon normálisan kezelte a dolgot...a kérdést amúgy nem tette fel soha de mivel nem hülye rájött magától is.
2018. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem , miért kéne ezt a szülőkkel megtárgyalni.
2018. febr. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Vicc ez a kerdes. Nehezen hiszem el, hogy ezt a szulo kerdezi.
2018. febr. 19. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!