Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért tekintik itt sokan...

Miért tekintik itt sokan élősködőnek a gyereket?

Figyelt kérdés

Teljesen abszurd, hogy sokak szerint ha valaki 18. születésnapja után egy nappal tovább is otthon marad, akkor az élősködő.

Egyszer írtam valami kapcsán, 19 évesen költöztem el, de így is kaptam megjegyzéseket, hogy "igen, és miért nem 18?!", meg hogy mi a fenét csináltam egy évig még otthon. Érettségiztem, többek közt, az egyetemet már szülői támogatás nélkül végzem.

Annyi, hogy kölcsönösen adunk egymásnak ajándékot karácsonyra, meg néha eljönnek/elmegyünk haza, olyankor mi is veszünk ezt-azt míg otthon vagyunk (élelmiszert), meg ők is, ha eljönnek.


De akik ide írnak, ti ezt komolyan is gondoljátok?


2018. febr. 19. 16:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Bocsi, de nekem ez kicsit úgy hangzik, mintha te az egész életedet ezen az oldalon élnéd. A való életben nem hiszem, hogy bárki is azt mondja 18 éves korod után, hogy húzz el otthonról.
2018. febr. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
68%
Leginkább azoknak írják ezt, akik otthon vannak, de nem tanulnak, nem dolgoznak hanem élvezik a mamahotel és papabank biztonságát, viszont mindenért nyavalyognak és hisztiznek.
2018. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
86%

Hát én nem értem miért jó nekik ez. :D

Lehet ennyi örömük van, hogy ide járnak fikázni.

Persze, van aki megteheti hogy 18-20 évesesen elköltözik...Van aki nem teheti meg...van aki nem is akar...

És?

Sajnos itt senki nem lát bele a más életébe...

Szóval attól hogy otthon lakik valaki, van melója attól nem élősködő szerintem.. :)


Én őszinte leszek, 25 éves vagyok de még mindig a szüleimmel lakom. És? :D

Van egy jó kis kocsim, szuper a munkám...

Azért nem költözök el mert pl nincs barátom, akivel közös életet terveznék, de persze ha lenne akkor elköltöznék vele.

Egyedül meg nem akarok 50-60 ezret kiadni egy albérletre...stb még mesélhetnék de felesleges :D

:)

2018. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
72%
Itt sok a keserű ember akik itt töltik ki a saját nyomrukat másokon.. É sigen sajnos van aki a pelust is felszámolná, ide vezet a csok csp gyed gyes stb és társai,megélhetési szülések vannak, főleg ha apuka jövedelme jo ott hamar megfogan a baba is.. De ezeket szokták szó nélkül otthagyni a gyerekeik v otthonba vágni.. Normális családban nem 18 évig gyerek a gyerek,nem addig mig kap érte pénzt...
2018. febr. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
36%

Tégy különbséget kérdés és kérdés között, ha ez megy és átgondoltad, de még mindig nem tudod felfogni, akkor kérdezd meg.

De addig ez a kérdésed egy felesleges provokáció.

1. Ebben a témában rengeteg kérdés született rengeteg válasszal, amit megtalálsz, ha visszakeresel.

2. Nyilván csak az érdekel, higy az emberek egymasnak essenek, mert te unatkozol, mert ha valos válasz érdekel, akkor visszakerestél volna.....

2018. febr. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
34%
A másik minden második kérdes picsogo mamahotelestől jon. Pl Anyuka nem engedi a 24 éves felőtt nőnek h két éves kapcsolatban együtt aludjanak v h tampont vegyen. Pici fiuk anyukája szoknyáján ülnek és közben picsognak itt h igy ugy szar.. Szánalom,akkor lehet költözni v lépcsőházban csinálni ahogy sokan kocsiban oldják meg stb.. V fogni magát és elköltözni eltartani magát.. De szidni mindenkit és picsogni könnyebb otthonrol,sőt itt aki leirja h lelépett külön eltartja magát az levan pontozva,az ilyenek pontozzák le,mamahoteles picsogok..
2018. febr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%
Ez csak a te fejedben van igy.
2018. febr. 19. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
Tessék itt van a kérdés celja.... mindenki le legyen pontozva ... legyen az fekete vagy fehér....
2018. febr. 19. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Párom szülei (pontosabban a mostohaanyja) pontosan így gondolkozik. Csak azért nem rakták ki 18 évesen, mert még iskolába járt, de miután betöltötte mindent megtett, hogy elüldözze onnan. Egyszer rendőrt is akartunk hívni, mert meg is halhatott volna párom a nő hülyesége miatt, de nem tudtuk volna rábizonyítani.


12 éves kora óta minden fillérét beosztja, amit kap vagy összespórolt. Nemrég találtam meg takarítás közben ezt a noteszt és így évekkel a költözés után átolvastuk és olyanok miatt is vont le tőle pénzt, amihez semmi köze (a nő gyerekeinek viszont annál inkább). Épp hogy a wcpapírt nem fizettette ki a gyerekkel.


Emellett folyamatosan hangoztatta, hogy egy lusta senki, akit "el kell tartani". (Nem kötekedésképp, de egy kiskorú gyereknél nem az az alap, hogy minimum a kajáját meg a ruháját a szülő veszi? Eszembe nem jutna a gyerekem szemére vetni, hogy kapott enni meg örüljön, hogy nem raktuk utcára.)


Otthon neki semmit nem volt szabad, de szó szerint. A konyhába se mehetett be, csak felügyelettel, nem nyúlhatott a hűtőhöz, csak azt ehette, amit elé raktak, csak azt hordhatta, amit kikészítettek neki, mérték az időt a fürdőben és verték az ajtót, hogy túl sok vizet használ. Szerintük nem kellene megvárnia, amég felmelegszik a víz, elég ha beáll a hideg alá és lecsapatja magát. Rajta kívül senki másra nem vonatkoztak ezek a szabályok a családban.


Szóval sajnos vannak olyanok a valóságban is, akik élősködőnek tekintik már akkor is, ha enni mer. Ha meg 18 évesen otthon van akkor inkább kerüljön kórházba, sérüljön meg vagy rosszabb, csak ne legyen ott, mert "már felnőtt ember, húzzon el". (Egyszer még röhögtünk is ezen, mert egy évvel előbb akarták kirakni otthonról, mert nem tudták, hogy hány éves pontosan.)


(Gondolom nem kell mondanom, hogy az első adandó alkalommal eljött onnan még 18 évesen.)

2018. febr. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Sajnálom utolso,férjem is hasonlo cipőben járt.. :( Ignorálni kell az ilyeneket,az apja is tetü alak lehet h ezt hagyta..
2018. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!