Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Beleszólhatok abba hogy hogy...

Beleszólhatok abba hogy hogy neveljék a testvéremet?

Figyelt kérdés
Szóval anyámék már a 3. gyerekre elég türelmetlenek, főleg anyám. A kishugom minden reggel sír minden du. sír és minden este. Miért? Ezért: nem fogad szót, ezerszer el van neki mondva reggel hogy gyere fogat mosni menj el ec-re kelj már fel. Du ezerszer el van neki mondva hogy csinálja meg a leckét és pakoljon be a táskába. Este meg hogy menjen fürödni meg egyen már menjen fogat mosni menjen aludni. Állandóan valamiért hajszolva van, ha nem 5ös valamilye már rögtön kapja a szidást hogy bezzeg az osztálytársai meg meg tudták érteni. Ez engem annyira bosszant hogy akárhányszor látom a tesómat mindig sír mert vitatkoznak vele. Én értem a szüleimet is hogy szófigadatlan a gyerek de most a tanulmányával nincsen baj talán két 4ese lett a többi mind 5ös és csesztetik hogy bezzeg a többiek. “Gyerekként” teljesen átérzem a kishugomat és én ezt nem bírom elviselni! Mit tehet ebben az esetben?

2018. febr. 20. 17:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igen, állj mellé és te nevelgesd, mintha a saját gyereked lenne!Ha érzi, valaki önmagáért szereti, segít neki abban amiben gyenge, amiben lusta, akkor ez használni fog.Közben ülj le vele komolyan beszélgetni, miért "kell" neki folyton sírni, ő is hibás benne, mert nem szedi össze magát és nem fogad szót.Közben beszélj szüleiddel is, mégha nem hat a dolog, akkor is, hogy ő még kicsi, ne így viselkedjenek vele. Nem ordítással kell egy gyereket jóra nevelni, a szeretet sokkal hatásosabb.
2018. febr. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
33%

Ültesd ke a hugodat es mond elneki szepen hogy ha tudna hogy mik a kotelessegei nem kisbalbanak vele. A szuleidel egy problema van elcsesztek a neveleset mar reges regen azert ilyen lusta.

2. Osztalyba mi az ami nehez? Hazi sincs mert ott megcsinaljak ha itt mar nem megyneki kesobb mi lesz?

Ha kapnek 2 ilyen fyereket mint ti a hugod biztos folpofoznam megtiltanek neku mindent amig nem bir viselkedni

Amit meg te mondanal nem erdekelne.

Koncentraj az erettsegire meg a tovabbtanulasra es zard ki a hugodat

2018. márc. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!