Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg az én hibám, hogy...

Tényleg az én hibám, hogy egyedül kell töltenem a szülinapomat? Jogosan nem jönnek el a szüleim?

Figyelt kérdés

Megpróbàlok minden fontos infót leírni.


Most vasàrnap töltöm a 21. szülinapomat. Màr lassan 3 éve külöm élek a családomtól, 100 km-re. (Mikor elköltöztem, a pàromhoz mentem, de azóta szétmentünk, most egyedül élek.) Van egy nagytestű kutyàm, vele szoktam hazautazni, havonta egyszer egy hétvégére. Nincs kocsim, tömegközlekedéssel hàztól hàzig cirka 4 óra az út. Kocsival másfél óra. A családommal egyébként nagyon jó a kapcsolatom.


Úgy volt hogy most hétvégén hazautazunk a szülinapom miatt, de aztán jött egy váratlan esemény szombatra, amin ott kell lennem. Ergo szombaton màr nem tudunk menni, a vasárnapot (a szülinapomat) meg nem akarom azzal tölteni hogy hajnalban-reggel, majd délután-este utazok. Mondtam is a családnak hogy nem megyek most haza. Anyàm kicsit szemrehànyóan mondta, hogy ok, akkor nem rendel tortàt, de azt ne vàrjam el hogy majd az egész rokonság ideutazik hozzàm. Mondom nem is vàrom el,miért vàrnàm?

Aztàn mamàm akadt ki azon, hogy anyámék úgyis egész nap jönnek-mennek, miért nem képesek az egyszem lànyukhoz felmenni a születésnapján, hogy ne egyedül töltse. Igaz, tényleg nem várom el, hogy idejöjjenek, de azért mamànak is igaza van. Nektek mi a vélemènyetek?


2018. febr. 20. 22:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
74%
Mamádnak van igaza. Amugy nem hiszem h tul jo a kapcsolat főleg nem anyukáddal,akkor nem lenne köztetek 100 km,és nem arről szolna a szülinapod h beszologat mert dolgod akadt és nem ohajtod azt a vonaton tölteni...
2018. febr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Tényleg jó a kapcsolatom velük, boldog családban nőttem fel, mindig minden jó volt. Most is az, naponta beszélünk telón, sok dolgomba beavatom stb. Csak néha ilyen beszólogatós a stílusa. Senki sem tökèletes.

Ja igen, 100 km meg azért van köztünk, mert marhára egy vidéki kis faluból szàrmazom, és Pestre jöttem fel tanulni, dolgozni.

2018. febr. 20. 23:05
 3/30 anonim ***** válasza:
69%

Minden ember másképp viselkedik. Én például amikor a fiam betöltötte a 23 évét, és nem tudott hazajönni, mi mentünk ki Angliába ( oda járt egyetemre). Béreltünk szállást, kocsival mentünk, hogy a kedvenc puncstortáját eltudjam vinni. De nem csak mi mentünk. Jöttek a nagynénjei, unokatestvérei. A fiamnak nagy meglepetés volt, mert ő nem tudott a tervről. Sőt az unokanővére aki angol tolmács, intézte el, hogy egy pub-ba foglaltunk helyett, mert titokban meghívtuk pár barátját is..

A fiam ma már 27 éves, de még ma is emlegeti, hogy élete legnagyobb meglepetése volt.

Szóval minden ember más. Van aki a világ végére is elmegy, van aki elvárja, hogy hozzá menjenek. Te tudod melyik csoportban vannak a szüleid. De egy biztos. Változni nem fognak.

2018. febr. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
63%

Én azt nem értem, hogy sokan miért vannak annyira besz**va a szülinapjuktól, hogy ezt ennyire ünnepelni kelljen? Mert, mi van akkor ha 1 hét múlva ültök össze beszélgetni egy kicsit meg enni egy süteményt? Vagy főleg akkor ha még ez se lenne? :D


Nem értem, annyi ilyen szülinapos kérdés van. Egyébként szerintem anyud várja, hogy hívd el, ha szeretnél azon a napon velük lenni, vegyél egy tortát és hívd meg őket! :)

2018. febr. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
43%
Nem lehet,hogy elmennek hozzád,csak így adják elő,nehogy rájöjj?
2018. febr. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
92%
#5: Akár ez is benne lehet a pakliban, bár 100km- es távolságnál azért nem rizikómentes. Mi van, ha mondjuk, elmegy otthonról ismerősökkel, ha már születésnapja van?
2018. febr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem a te hibád, talan a szüleidé sem, bár azert van valami abban, amit a mamád mond. Főleg úgy, hogy szüleidnek, oda- vissza 3 óra az út, neked meg 8.
2018. febr. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%
Nalunk ez sosem volt tema, total mas munkarendben dolgozunk a csaladom tagjaival, eleg nehez osszeegyeztetni 1-1talalkozot, pedig egy varosban elunk. Szuletesnapokkor akkor ulunk ossze, amikor mindenki raer, ha az 1-2het csuszas a konkret naphoz kepest, akkor akkor. Nem tema. Nekem karacsonykor is volt, hogy egyedul voltam a sajat otthonomban, mert anyum a parjaval elutazott, igy a testverem se jott haza. Egyaltalan nem izgatott, tiszteletben tartjuk egymas maganeletet,
2018. febr. 21. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
41%
Nem azért de most tényleg szaros 100 kilóméter miatt megy a huzavona? Azért az nem a világ..
2018. febr. 21. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
34%
Végül is te lettél eldoglalt, arról meg szó nem volt hogy ők jönnek. Nagyanyád meg nem szereti a családi békét? Kell neki a feszkó? Őrül hogy azon kattogsz hogy miért "$z@rnak" rád ányádék? Érdekes...
2018. febr. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!