Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik megszakították a kapcsola...

Akik megszakították a kapcsolatot a szüleikkel?

Figyelt kérdés
Miért tettétek? Nem hiányzik/hiányoznak? Nem érzitek rosszul magatokat, hogy akinek az életeteket köszönhetitek csak úgy elhagytátok?
2018. febr. 22. 10:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert túl sokszor avatkoztak bele az életembe, és erőszakolták rám a saját gondolkodásukat és értékrendjüket - persze "csak jót akarva"...

Nem hiányoznak.

Nem érzem rosszul magam, legfeljebb attól, hogy előbb kellett volna radikálisan lépnem.

2018. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Agreszivitás,alkoholizmus. Nem hiányoznak. Mi hiányozzon a sok öszeverés,megalázás,lopkodás piára stb. Nem bántam meg. Szemernyi lelkiismeret furdalásom nincs, sőt remélem h már belefulladtak a piába,érzéketlennek,gonosznak tünhetek,de lehet ha te is abban élted volna le az első 18 éved amiben én v hozzám hasonlók te is ezt az utat választottad volna v rosszabbat. Ne itélj ,előbb húzd fel a másik ciőjét is..
2018. febr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

#12 A felháborodás elkerülése végett.....szar helyzetben vagyok én is, és minél előbb el akarok húzni itthonról. Gyűlölök minden egyes eltöltött napot ebben a házban!

És az a legjobb, hogy még nekem van lelkiismeret-furdalásom, hogy itt hagyom “szegény” szülőmet betegen. Pedig egész életemben csak bántott, minden értelemben!

2018. febr. 22. 13:56
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám kidobott 18 évesen, a hajléktalan szállóra kerültem. Apám hazajött 5000 euróval Brüsszelből, kértem tőle pénzt beiskolázásra 2000 FORINTOT oda adott. És ez csak az egyik dolog a sok közül. Szóval bekaphatják!!!! Anyám tegnap csak azért írt rám a FB-N,hogy küldjem at a szemelyi szamomat,hogy ala tudjon irni mert indul a választásokon......... de meg azt sem kerdezte meg,hogy Mizu. Fb-N az ismerosom,Kulonben meg nem beszeltunk mar nagyon regen. Egyszeruen nem szeretem oket,es undorodom toluk. 2 nagyon gonosz ember. Nézzenek magukba. En nem vállalok veluk közösséget....
2018. febr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
67% ez nagyon durva, sajnálom.
2018. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Hm...a miértje: kezdjük ott, hogy anyám évekig élt egy alkoholista mellett, aki napi rendszerességgel elvert és terrorizált. Aztán apámat kirakták a nagyszüleim a házból. Utána jött anyám. Hazudott, nem kevés pénzzel megkárosított, lopott és nála nagyobb szarkeverőt a világ nem hordott még a hátán.

9 éve nem tartom egyikkel sem a kapcsolatot és nem, nem érzem magam rosszul. Sőt! Sokkal jobb az életem amióta nincsenek. Nem hiányzik egyik sem.

2018. febr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, látom, kiemelted a kérdést;

szerinted ők törődnek veled? csak a saját érdekeiket nézik. Úgyhogy jó lenne, ha te is azokat néznéd; ami, ha felmerült benned, akkor az, hogy megszakítsd, vagy minimálisra csökkentsd a szüleiddel való találkozások számát. Vagy legalábbis azzal, amelyikükkel nem vagy jóban. Ha meg a másikat szereted, azzal még értelem-szerűen érdemes lehet találkozni, mert adna még neked valamit az a találkozás. De aki csak elvesz belőled, olyan kapcsolatot meg minek fenntartani? Csak elszívja belőled az energiáidat; egyértelműen jobb lesz neked nélküle. Mert nem válna előnyödre egy ilyen szülő-gyerek kapcsolat; sőt, ha eddigis nemhogy nem volt előnyös, de még kifejezetten ártalmas is volt, akkor minek érdekelnének ők téged? Ha pl ritkán, de beugranál hozzájuk/hozzá, akkor lehet, hogy jópofizni kezdene veled, csak hogy próbáljon magához édesgetni, hogy ő maga pl ne legyen magányos; de ha megint odaköltöznél megint nem kapnál tőle szemernyi tiszteletet/ odafigyelést sem. Pedig alapvető lenne a másik ember tisztelete; erről kéne kiindulni mindenkinek, főleg a saját gyerekemben, hogy tisztelem benne az embert, a másik élőlényt, emberszámba veszem; nem sz3m3'tkedek vele szándékosan; meg ilyenek.

2019. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
*Szal pl egy önző, undok, utálatos szülő hát na, szal érted, hogy azzal minek törődni? Úgyis mindig csak ekézni fog; az ilyennek semmilyen társas kapcsolat nem való amúgy, méghogy gyerek. Hát na. Énszerintem tehát egy ilyennel érdemes lehet, sőt, kifejezetten előnyös megszakítani a kapcsolatot. Észre fogod majd venni, hogy mennyire jó, mennyivel jobb, és felszabadítóbb. Merd kipróbálni, aztán meg ne legyen bűntudatod; csak élvezd. Van, aki csak biológiailag, meg névleg anyja a gyerekének. Felrója a gyerekének, hogy -amúgy CSAK- a szülői kötelezettségeit teljesítette; tehát biztosított ételt, ruhát, játékot; de amúgy ha pl lelkileg sosem volt az anyád, és mindig csak bántott....
2019. márc. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!