Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam el neki, hogy...

Hogyan mondjam el neki, hogy ne romboljam le lelkileg, de vegye a lapot?

Figyelt kérdés
Edesanyukamnak ma van a szuletesnapja. Nevelofateromal beszelgettem kettesben arrol hogy mivel lepje meg anyukamat. Beszelgetes kozben megivott par sort es szetgombolta az ingjet, aztan azt szerette volna hogy tapogassam...es gondolom hogy aztan meg miket...nem szeretnem koknretan ezt elmondani edesanyamnak. Sokszor iszik nevelofaterom es mar volt belole parszor veszekedes. Es volt is hogy idoszakokra abba hagyta az ivast. Szeretnem lagyan ra vezetni edesanyam arra hogy beszeljen az alkohol fogyasztasrol nevelofaterommal, es hogy ereztessem vele hogy valami indok van amiert mondom. De nem szeretnem hogy rosszabbra gondoljon es a konkretumot sem elmondani. Csak valamit amivel ereztetem vele hogy komoly a dolog, de ne rontsam el a szuletesnapjat sem...(20/L)

2015. szept. 17. 07:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk ne ma...
2015. szept. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Gondoltam varok hetfoig, mert vasarnap terveznek vacsoranzi menni...de eleg rossz erzest ezt elhallgatni.
2015. szept. 17. 07:12
 3/12 anonim ***** válasza:
31%
Molesztált a műfater máskor? Ezt akarod anyádnak elmondani? Vagy az a baj, hogy piál? Vagy mindkettő? Anyád ebből semmit nem vesz észre?
2015. szept. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egyszer volt olyan hogy azt akarta hajnalban hogy a nappaliban nezzek vele tv-t... es megpuszilt amikor igazabol sokszor beszelo viszonyban sem vagyunk es akkoris ittas allapotban volt. Edesanyam pedig aludt. Es persze mindketto problema. Szeretnem ha nem ugy nezne ram ahogy nez hanem mostohalanya kent, es ha nem inna..
2015. szept. 17. 08:24
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Az ivászat ellen nem tehetsz semmit,ha inni akar, akkor fog is, még akkor is ha anyukád kérné, hogy ne tegye.

Ha elmondod, hogy molesztál a nevelőapád, akkor számíts rá, hogy nem biztos, hogy anyukád neked fog hinni.

Az, hogy veled akar tv-t nézni, én nem nevezném zaklatásnak, dehát te tudod...

2015. szept. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Első körben HATÁROZOTTAN közölném a nevelőapámmal, hogy ezt a viselkedést hagyja abba! De tényleg határozottan és ne adj neki semmilyen táptalajt arra, hogy így viselkedjen vagy esetleg megkívánjon: pl. lenge öltözék otthon, stb. (bocs, nem rosszból írom, de nem tudom, hogy jársz otthon)

Aztán kerüld el őt, amikor iszik - ha van külön szobád, húzódj vissza. Meg kell értetni vele, hogy ez nem helyes viselkedés. (Nem kell itt válaszolni, csak magadban gondolkodj el: nincs-e valami olyan, hogy legyezgeti a hiúságodat, hogy tetszel neki, nőnek tart stb. Ha Benned is van ilyen, akkor azt azonnal tisztázd le magaddal)


Ha az elkövetkezendő 1-2 hétben a HATÁROZOTT visszautasításod után sincs változás, akkor talán - ebben nem vagyok biztos (erről lehet vitát nyitni, de emiatt ne húzzatok le, mert én sem tudom, jó-e?,) de beígérhetnéd a nevelőapádnak, hogy ha nem hagyja abba, elmondod anyukádnak.


Ha ennek sincs foganatja, akkor elmondhatod édesanyádnak úgy, hogy pl:" anyu, tudod, hogy közöttünk mindig jó a kapcsolat (mert gondolom, igen) és nem szeretném, ha ez a jó kapcsolat megromlana, mert Neked ez fontos, reméled, neki is. Nem szoktam Neked hazudni (remélem, nem :-) ), ezért elmondom, mi nyomja a lelkemet: és ekkor óvatosan elmondni, hogy amikor iszik a nevelőfater, akkor kezdeményező lesz és ez Neked kellemetlen, kínos, stb..."

Szerintem nem kell befolyásolni anyukádat, hogy szoktassa le az ivásról, stb., (úgysem biztos, hogy sikerül)bízd anyukádra, hogy ezek után mit lép...

Közben meg jöhetsz ide folyamatosan tanácsot kérni, segítünk :-)

2015. szept. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem se a szülinapján beszélj vele.

Azt anyukád is látja, hogy piál, hiszen együtt élnek.

Azt azért elmondanám anyukámnak, hogy bepróbálkozott nálam. De mi mindent megbeszélünk. Nem tudom, te milyen viszonyban vagy az anyukáddal.

2015. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

De ugye nem veluk laksz? Vagy ha igen van zar a szobad ajtajan!


Semmikepp ne ma mondd el neki, varj amig kettesben lesztek es szerinem oszinten mindent meselj el.

2015. szept. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok: áruljátok már el, hogy mi rosszat írtam, miért lettem így lehúzva? komolyan nem értem - tényleg elmondhatná valaki, aki lehúzott...
2015. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
26%

Az áldozatot hibáztatod. Akit egy lenge öltözék molesztálásra késztet, az ne nagyon éljen szabad életet.


Meg hogy tetszik neki, hogy egy részeg szardarab ráizgul? Nyilván.


És bújjon el előle? Az ilyen szemétnek kéne elbújnia két méterrel a föld alá.


Nekem is nevelőapám van, soha nem kellett "viselkednem", hogy ne molesztáljon, mert normális ember.

2015. szept. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!