Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá anyumat,...

Hogyan vegyem rá anyumat, hogy ne etesse halálra húgomat?

Figyelt kérdés
Adott egy 8 éves kislány, jelenleg 60 kg. Reggelire általában 2 csokipudiongot és 2 túrórudit eszik, majd megeszi a normális reggelit a családdal. Tízóraira is eszik általában valami csipszet vagy kekszet, de reggelitől ebédig folyton rág és eszik, mindig mellette van a kaja. Ezután ebéd. Sokszor 2-szer ebédel, egyszer 2 körül és utána 4 körül, 2 teljes felnőtt adagot egy nap, például rántotthús körettel, stb. A 2 ebéd között is csipeget. Utána vacsoráig már csak picit csokizik vagy valami és vacsorára pedig 3-4 közepes szendvics, attól függ mennyire éhes. Nem anya eteti magától, hanem ugye húgom mindig éhes, de szerencsétlen már annyira kövér, hogy szétfolyik konkrétan. Semmit nem mozog, egész nap tv vagy tablet előtt ül. Voltunk már családterapeutánál és az orvosok is mondják, hogy sport-mozgás és kevés zabálás, de hát anya pont lekakilja őket, ha a gyerek éhes, eszik. Már nem bírom nézni, ahogy szerencsétlen még jobban eszik és az egész család kipukkan, mert annyira kövér. van erre valami módszer hatóságok, szülői segítség és megsértődés nélkül, amit egy 18 éves bátyó tud csinálni?

2018. febr. 24. 16:28
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Egyetlen dologgal lehet rábírni valakit a fogyókúrára: Kell, hogy ZAVARJA az illetőt önmagát, hogy mit szólnak hozzá a környezetében: kicsúfolják, rondának tartják, nem fog tetszeni a fiúknak, soha, semelyiknek... és akkor ezen az ember belső késztetésből változtatni akar. De amíg önmagát nem zavarja, nem célja a változás, addig itt esély nincs semmire.


Volt már olyan eset a történelemben, hogy gyereket eltiltottak az evéstől: az fogta magát, átlopózott, aztán kirámolta a szomszédoknál a hűtőt, spejzet. Csak az ér valamit, ha a fogyókúrázó belső késztetést érez a fogyásra, és kitartása, akarata is van hozzá. Erre kéne valahogy rávezetni, pláne ahogy idősebb lesz.


Amúgy hogyhogy mást nem zavar ez a családban? Mért hagyjátok enni? Más is dagi, aztán örülnek, hogy "nem én vagyok a legdagadtabb"? Mert sok helyen ez bizony így működik. Olyan helyen, ahol mindenki sovány, egészségtudatos, mozogni megy hétvégén, kevésbé merészel bárki is elhízni, mint a többi helyen, ahol "én is, te is, jól vagyunk így" felfogás van.


Már bocsánat, hogy így megkérdezem, de a többieknek a családban mennyi a súlya? Mennyit esztek? Mit esztek? Mennyit futtok? Mikor ültetek utoljára biciklin? Mert lehet, hogy a kishúg ugyanazt csinálja, amit a többiektől lát, csak épp ő szerencsétlenebb génekből lett összekombinálva, azt rajta jobban meglátszik a család közmegegyezéses életformája.

2018. febr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
51%

Nem olvastam végig a válaszokat, de amit te tudsz tenni, hogy veszel egy új tányérkészletet, amik picik.


Kis tányéron többnek tűnik az étel, lusta lesz negyedszer is szedni és rosszul fogja magát miatta érezni.


Szóval ajándekozd meg a családot egy kisebb méretű tányérkészlettel.


Esetleg főzhetsz te is, alacsony kalóriatartalmú ételeket. Izmosabb nem lesz tőle, de fogyni azt fog.


Illetve még mutathatsz példát. Pl nem kérek még egy adagot, így is rosszul érzem magam, hogy már ennyit ettem. Vagy túl sokat ettem már rántotthúsból, érzem a bőrömöm jön ki az olaj, inkább eszek egy kis rizst.


Aztán még egy apró praktika van, ha beszélteted evés közben a hugodat. Így lassabban fog enni, és mielőtt mindent betömne, érezni fogja, hogy jóllakott.



Ezeken kívül mást nem tudsz tenni.

2018. márc. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!