Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy ilyen apával?

Mit lehet tenni egy ilyen apával?

Figyelt kérdés

A kérdés az apámra irányul, akit én alapvetően egy jó embernek tartok. Sokat dolgozik, rengeteg minősítése van a szakmájában, mindent megtesz értem és a húgomért. Ha valahova megyünk, akkor visz és hoz minket, mert a város szélén lakunk és busz sem mindig közlekedik.

Nem tartom alkoholistának, mert sosem részegedik le, de amikor itthon van, és másnap nem megy dolgozni, akkor sörözik, és teljesen más ember lesz. Nem verekszik, de kiabál, akkor is, ha mi nem csináltunk semmit, csak éppen másra ideges és káromkodik. Több sör után simán autóba ül, és volt, hogy egy környező városba is átment a testvéréhez. Olyan hülyeségeket mond, amiket szerintem szégyelne, ha hallaná magát. Például anyukám egész nap főz, mert nálunk tényleg nagyon ritka az, hogy nincsen főtt kaja, valamint három műszakban dolgozik, és néha többféle ételt is főz. Erre apukám elmegy a Mekibe, amit egyrészt egy szép gesztus, de másrészt anyukám a konyhában robotol, és amikor megmondtuk neki. hogy mi anya kajáját szeretnénk enni, amit meg ő hozott, azt később, akkor

odaadta a kutyának. Ilyenkor normális beszélgetést sem lehet vele folytatni, mert szerinte csak az a jó, amit ő mond, és nem lehet meggyőzni, de még a mondandónkat sem hallgatja végig. Sokszor bunkó (lehet, hogy csúnya ilyet mondani, de néha tényleg nem tudok mást mondani), és olyanokat mond, amiket normális ember nem gondol komolyan.

Már mindannyian nagyon kezdjük unni. Talán még én vagyok a legkedvezőbb helyzetben, mert ha minden jól megy augusztus végén elköltözök Szegedre tanulni (jelenleg Fejér megyében lakunk), de szegény húgomat (13 éves, esélytelen a költözés) és anyukámat sajnálom. Anyukámmal mi már tudjuk ignorálni,

de a húgom érzékenyebb, ő mindent magára vesz. Néha tudok menni a barátomhoz, de ő dolgozik, így nincs mindig otthon, plusz kevesebb mint fél éve vagyunk együtt, szóval nem olyan komoly még. Ő örül, ha a hétvégét nála töltöm, mert amúgy keveset találkozunk, de nem élősködhetek rajta.

Elnézést, ha hosszú lett. Ezek a konfliktusok sok feszültségét generálnak itthon, ami senkinek nem tesz jót. Valami ötlet, hogyan hathatnék rá?


2018. febr. 24. 18:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Csak hogy jól értem e: ti a kutya miatt nem akartok elköltözni?
2018. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtad abból nekem az jön le, hogy apukád nagyon túlterheli magát, nagy lehet rajta a feszültség és ezt így próbálja levezetni. Sajnos ő abba a kategóriába tartozik aki szörnyen viselkedik alkohol hatására. Ha nem így lenne talán nem is lenne.akkora.probléma.a sörfogyasztás. Ki kéne találnotok közösen valami más dolgot amivel le tudná vezetni az össuegyült stresszt. Akár közös program is lehetne. Pl. Valami sport vagy kirándulás. De ha annyira fáradt, hogy nem akar mozogni pl. Közös számítógépes játék is lehetne. Az lekötné.és kikapcsolná. Persze ha később arra kattan rá az sem lesz az igazi de legalább nem fog össze vissza beszélni. Valahogy neki kéne kezelnie ezt a problémát és megoldást találni. Mikor normális beszéljétek ezt át négyesben.
2018. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Az ittasan való vezetésre már találtunk megoldást, elrakjuk mind a két kulcsot és akkor nem adjuk neki oda semmilyen körülmények kőzött.

Wellness-hétvégen gondolkoznak, már régóta el akarnak menni, nincsen anyagi probléma ebből a szempontból, de apukámnak minden időpontra van valami kifogása, pedig azt mondja menne.

Szokott ő amúgy pihenni, ha nem sörözik, akkor filmeket, sorozatokat néz, ilyenkor teljesen normális.

Nem (csak) a kutya miatt nem költöznénk. Nyilván ha arra kerülne sor, én és a húgom is anyukánkkal maradnánk. Azt gondolom, hogy

mivel nem lenne hova mennünk lakni, ahol normális terünk lenne, így mi maradnánk a családi házban, ahol most vagyunk.

2018. febr. 24. 23:11
 14/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyén hangzik de nem lehetne lecserélni azokat a söröket alkoholmentesre? Esetleg átvágni apukádat olyan sört venni aminek át lehet ragasztani a cimkéjét. Most tudom az jön, hogy rá fog jönni azonnal....de egy próbát szerintem megér. Egyszer spanyolországban nyaraltunk és az akkori párom nagyon sokat ivott, nyaralásokon különösképpen. Mivel a sörökre csak spanyolul volt ráírva minden és volt 4 féle különböző színű címkével ellátott sör. Megvett az egyikből találomra egy rekesszel. Csak a 4.nap mikor az újabb rekeszért ment tűnt fel, nem is neki hanem a többieknek, hogy 4 napig alkoholmenteset ivott. Sajnos utána már nem.
2018. febr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!