Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egy ilyen apával mit lehet...

Egy ilyen apával mit lehet tenni? Nemtudom élni az életem?

Figyelt kérdés

Ismerjétek meg a szitut: Szóval Apám 52 éves, sztómás lett és ezért lerokkantosították. Mivel nagyon túlsúlyos nemtud fürdeni a kádban, és sehogy másképp nem oldja meg a személyes higéniáját. Még kezet se nagyon mos. Amúgy minden okés vele, jól van. Heti többször beül kocsiba és megy haverozni meg étterembe(egyedül), illetve van, hogy nem is szól csak fogja magát és megy világgá. Ha itthon van csak fekszik, tv-zik, gépezik, eszik és ennyi! De tényleg csak ezeket csinálja. :D


Én 20 éves lány vagyok, nincs testvérem. Heti 2-szer járok felnőtt OKJ képzésre. A legtöbbször csak én vagyok itthon apámmal, mert anyum külföldön dolgozik és egy héten csak 1-2 napra jön haza. Tehát én csinálok MINDENT a házban és a ház körül. Pl.: mosogatok, takarítok, rendetrakok, mosok, főzök, bevásárolok, füvet kivétel nélkül én nyírom és a kutyakakit is én szedem össze. Ezekkel úgy nincs bajom, megcsinálom.


De apám semmit nem tesz, egy kiskanalat nem mos el, egy szöget nem üt bele a falba. Ha valamit szerelni kell azt a barátommal csináltatja meg. Plussz engem is ugráltat. Pl:. kaját vegyek neki elő a hűtőből, vigyek neki vizet, tegyek be hűtőbe vizet, csukjam be/ nyissam ki a szobájában az ablakot, pakoljak el utána, maszírozzam meg a hátát (ehhez gumikesztyűt veszek fel remélem értitek miért) stb. Mikor itt van a barátom akkor is képes ki kiabálni engem a szobából, hogy adjak neki "nasikát" vagy "iszikét" az ő szavaival élve. Nem tiszteli a munkámat. Egyik nap nagytakarítást csináltam, szép tiszta lett minden. Másnap már össze volt cseszve. Étkezőbe tiszta kenyérmorzsa lett a padló ropogott a talpam alatt ahogy jártam. És az étkezőasztalon ugyan ez csak grátiszba előhagyta a kést meg a tányért. Jah meg a WC-t úgy megtudja csinálni, hogy azt nem hiszitek el... tiszta sz*r a szőnyeg meg a wc ülőke és alatta is, gondolom nemtudja rendesen kiüríteni a sztóma zacskóját. Az a kiakasztó, hogy ezt úgy hagyta, nem törölgette le meg semmi. Szóvátettem és azt a választ kaptam, hogy "XY-csika(becézget engem) azt pillanatok alatt le lehet törölgetni." Azaz én törölgessem le.


A másik dolog az, hogy a fejemre nőtt. Nem enged suli mellett dolgozni, ebből már vita is volt. Nem tetszik neki ha elmegyek a barátomhoz pár napra. De még csak az sem tetszik neki ha elmegyek konditerembe vagy csak simán sétálni. Még a lakáson belül is ha megyek valahová megkérdezi egynap többször is, hogy hova megyek? mit csinálok?


Nemtudok elköltözni se (pedig lenne hová), mert ő nemtudja ellátni magát tehát ilyen alapvető dolgokat nemtud meg nem is akar megtenni mint pl.: elmenni boltba, magának kaját csinálni, esetleg mosogatni.


Beszéltem anyummal is és azt mondta, hogy majd akkor költözzek el ha ő már hazajött Magyarországra dolgozni, és akkor mindennap haza tud járni apámhoz. Anyám szeretne még egy kis pénzt gyűjteni, azért melózik kint.


Kivagyok készülve idegileg. Depressziós vagyok, barátomnak szoktam sírni ő megnyugtat. Szobámból alig mozdulok ki.


Véleményem nem mondhatom el apámnak mert hát tőle kapom a pénzt és nekem kuss a nevem. Persze, hogy ő ad pénzt mikor nem is enged el dolgozni :(


Ti mit tennétek a helyemben? Ugye ez nem normális? Vesszek össze nagyon durván a szüleimmel és költözzek el? Hagyjam magára apámat? Vagy menjek xanax-ot iratni?


Előre is köszi a tanácsokat/ véleményeket.


2017. nov. 16. 19:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

hárman üljetek le és beszéljétek meg.

oké, hogy beteg, de azért nem vagy csicska.

menj dolgozni

2017. nov. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

1. Dolgozz

2. Koltozz

3. Szard le.

Ne legyel mar lelki szemetes es csicska b@ssz@ meg. Bocsanat de ez szerintem undorito. Mi csaladunk se semmi ehez kepest mondjuk.

2017. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos, hogy elmennék dolgozni és vagy a pasimmal, vagy nélküle, de elköltöznék.

Anyád meg jöjjön haza és tegye rendbe az apád agyát, amit nagy valószínűséggel ő rontott el!

2017. nov. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%
Nyilván le kell ülni egymással és nyugodtan megbeszélni. De tisztában kell lenni azzal, hogy amikor te voltál pici gyermek ő segített neked kaját adni meg iszit adni stb stb. Próbáld mindenképp szavakkal rendezni ezt a viszonyt és segíteni apukádnak. Aztán persze, ha anyukád hazajön, akkor kezd el élni a saját életed!
2017. nov. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
Nálunk is hasonló a helyzet. Az én apám rákos agydaganatos már 9 éve (nem értem hogy hogy él még) és egyre rosszabb az állapota. Ő se fürdik és már ott tartunk hogy még az utcára se tud kimenni mert a másodikon lakunk és nem bír fel-le menni ennyi lépcsőn szóval a nap nagy részét az ágyban tölti és csak akkor szól hozzá bárkihez is hogyha segítség kell vagy valamiért be tud szólni. Igazából nem sajnálom, azok után amiket csinált velünk megérdemli, csak az a baj hogy ezzel Isten minket is büntet nem csak őt. Anyám azt mondta hogyha nem lenne beteg már rég el hagyta volna dehát most így nyilván nem tesszük ki az utcára szóval várjuk hogy meghaljon és végre megszabaduljunk tőle. Tudom ezen most sokan fel fognak háborodni hogy hogy mondhatok ilyet de elég fárasztó egy ilyen beteg emberrel éveken keresztül együttélni ráadásul úgy hogy utálod.
2017. nov. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Utolsó vagyok bocsi a kérdésre elfelejtettem válaszolni :D

Szerintem költözz el és szerezz neki egy ápolót aki kijön házhoz, apád gondolom ki tudja őt fizetni hogyha nincs arra szükség hogy te dolgozz.

2017. nov. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Ha apád képes elmenni haverokkal étterembe, akkor képes lenne bevásárorlni is.


2. NEKED nem kötelességed apád után ugrálni, föleg, ha ennyire szemét veled


3. A helyedben sürgösen elköltöznék otthonról, mert ennek semmi értelme így.


4. Anyád meg apád oldják meg az életüket - anyád fogadjon egy ápolót apád mellé, vagy jöjjön vissza.

2017. nov. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha el tud járni haverokkal találkozni, akkor semmi baja, nyugodtan költözz el. Ne hagyd magad érzelmileg zsarolni, sosem fogsz megszabadulni tőle.
2017. nov. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anyád miért nem jön haza?

Ha annyira jól megy, hogy téged ki tudnak vonni a munkából, akkor nincsenek kenyér gondjaik.

Te lépj le, rendezd a saját életed, anyád meg intézze apádat, elvégre erre ő tett esküt!

2017. nov. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!