Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hol van esélyem szülőt vagy...

Hol van esélyem szülőt vagy nagyszülők találni magamnak?

Figyelt kérdés
Első olvasásra talán nagyon komolytalannak és meglepőnek tűnik a kérdésem de ha elolvassatok miért is teszem fel a kérdést, akkor többen megértitek. Lassan 30 éves férfi leszek, kis gyerekkorom óta nagy szüleim nevelték a szüleim elváltak édesapám nem kíváncsi rám. Édesanyámmal nem túl jó a kapcsolatom. Ezért mert nem ő nevelt engem így hozzá kevésbé kötődök. Kilenc éves voltam amikor az édesapám elköltözött tőlünk a házasságuknak egy másik kapcsolat miatt lett vége. A mai napig nem tudtam feldolgozni azt, hogy ő elhagyott nagyon nagyon hiányzik. Nem érzek iránta haragot nem keresi a társaságomat még a gyerektartást is elintézte hogy ne kapjam nem kíváncsi rám hiába próbálnám meg felvenni vele a kapcsolatot esélytelen. Pontosan 20 éve ment el, és azóta nagyon érzem a hiányát. Talán már nem is az ő hiánya személy szerint, hanem az apa hiánya egyáltalán ami az egész életemet meghatározza. Szeretném elmondani, hogy jártam pszichológusnál mielőtt ezt javasolnátok egy fajta megoldásnak de sajnos nem történt változás. 20 éve nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe az édesapám hogy megkeresném mindenkiben az apát hogy ne vágyok egy ölelésre amit egy apától kaphatok. A számát sem tudom azoknak az éjszakátnak, amelyeket sírva aludtam át mert hiányzott az apa mellőlem. És most hogy már egyik nagy szülöm sem él teljesen kilátástalan vagyok hiába rendezett az életem megvan a megfelelő egzisztenciám akkor is itt van bennem ez az Ür, Amit egyszerűen sehogy sem tudok betölteni. Úgy érzem, hogy amíg ez a dolog valamilyen módon meg nem oldódik addig párkapcsolatot sem tudok normálisan kialakítani. Mindenem megvan amire vágyok, nem szeretnék többet annál ami van nem vagyok egy anyagias típus Nekem csak arra a fajta szeretetre van szükségem, amit nem kaptam meg az apámtól már 20 éve és szeretnék úgy szeretni mint egy gyermek az édesapját. Soha nem szoríthattam apának, apunak, édesapának. Én lennék a legboldogabb a világon, hogyha ez teljesülhetne de egyáltalán nem látok erre semmiféle esélyt. Szívesen várok mindenféle ötletet a problémámra hogyan tudom ezt megoldani hogyan találhatók magamnak egy szülőt. Olyan szülőt, aki hasonlít az apámra és a nagy papámra is. Szeretném érezni azt a törődést, amit a nagy szüleimtől megkaptam mert így csak megélem a mindennapjaimat dolgozom de nincs semmilyen célom. Kérlek ne a helyesírási hibák ba kössetek bele, mobil telefonról próbáltam megírni amennyire csak tudok igyekeztem helyesen írni.

2018. febr. 25. 22:06
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
80%
30 évesen már tul kellene ezen lépned. Keress szaksegitséget ha másképp nem megy!!!!
2018. febr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
94%
Más nem fogja helyettesíteni az apádat. Nem fognak egy vadidegen 30 éves férit gyermekként ölelgetni. (Vagy akkor megpróbálnának kihasználni.) Én biztos megkeresném apámat, hogy szeretnék vele egy felnőttkori tisztázó beszélgetést.
2018. febr. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
98%

De akkor neked a nagyapád töltötte be az apa-szerepet utána, nem?

9 éves korodig hogy szólítottad, ha nem "apának"?

2018. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
79%
30 évesen inkább családot alapíts ha ennyire hiányzik a család.
2018. febr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
97%
Pszichológust keress inkább mint potló személyeket, mert ez nem fog eredményt hozni, v nagyobb pofon lesz a vége. Megfog mérgezni ez hosszú távon ha nem engeded el a multat..
2018. febr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
79%

30 évesen inkább családot kéne alapítanod, és olyan apának lenni a gyereked számára, amilyent magadnak szerettél volna.

Ideje felnőnöd!

2018. febr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem keress egy baratnot es neki biztos vannak szulei is remelhetoleg kedvelni fognak :) ennyi lesz csaladod :D
2018. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
97%

Az én apám alkoholista. Mára már alig hasonlít a gyerek korom hősére aki erős és bármikor felvisz a nyakában a negyedikre vagy aki fejest mer ugrani három méter magasból a medencébe. Ma már egy olyan ember aki üvölt, azzal fenyegetőzik hogy öngyilkos lesz, van hogy én megyek érte a kocsmába és én etetem meg, fektetem le aludni mert annyit iszik. Ha szomorú vagyok eszbe jut milyen jó lenne apámat megölelni de egyszerűen képtelen vagyok rá mert ha hozzám ér már arra gondolok hogy üvölteni vagy bántani fog. Csak én maradtam mellette mert hiába rossz képtelen vagyok itt hagyni mert emlékszem milyen apuka volt Ő.

Te egy apa képhez ragaszkodsz és akármilyen nehéz is tovább kell lépj. Én sem tudom hogy fogok majd tovább lépni ha majd egyszer tényleg öngyilkos lesz, vagy hogy sikerül-e majd egyáltalán de próbálkozni kell. Azt a szeretet amit te elképzelsz senki sem adhatja meg pont úgy. Senki sem fog úgy ölelni, úgy foglalkozni veled. Lehetne próbálkozni de nem lenne ugyan az. Az a korosztály aki a te apád lehet valószínű rendelkezik saját gyermekkel. Meg találnod a kiutat különben sosem majd tudsz majd tovább lépni. Szeretnél saját családot? Ott te megtehetnél mindent hogy apuka lehess amilyet te szeretnél. A család talán betölthetné a benned lakozó űrt.

2018. febr. 25. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
71%
Utolso vagyok, vagy (gondolom nincs allatkad) szerezz be egy kutyust az nagyon fog szeretni garantalom! De konolyan el sem tudnam kepzelni az eletem az allataim nelkul (a golden retriever nagyon hujos kutya)
2018. febr. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
96%
Vagyis utolso elotti voltam csak kozben irtak :P
2018. febr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!