Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám minden egyes nap a...

Anyám minden egyes nap a boltba akar futkozni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap voltunk bevásárolni. Vettünk jópár dolgot. És kérdeztem tőle, hogy a csomagos toast kenyérből biztosan elég lesz-e 1 csomag. Mi viszonylag sok toast kenyeret eszünk, különösen pirítva mert szeretjük. Emmellé vett még magának külön 3 szendvicszsemlét is. Erre ma jövök haza a suliból , és ott vár a cetli az asztalon, hogy menjek el a boltba még 1 fél kilós csomagos toast kenyérért. Ezen felkaptam a vizet, mivel tegnap kérdeztem tőle mikor ott voltunk a boltban, hogy elég lesz-e az 1 csomag. Erre ma ez a cetli vár, hogy még menjek el egy fél kilósért. A minap ugyanez volt, hogy a fél kilós, még meg se kezdett toast kenyér a kukában landolt, mivel már két hete lejárt a szvazotossága, és senki még csak hozzá se nyúlt. Hárman lakunk együtt, én, tesóm és ő. De szinte minden egyes nap a boltba futkozik, és nagy szatyrokkal jön haza. És még ő van felháborodva, mikor közlöm vele, hogy ez már nem normális dolog. Miért nem lehet egy héten kétszer elintézni a boltba járást. Sem időm, sem energiám, de még csak kedvem sincs örökké odafutkozni. És most megsértődött, bevonult a szobájába mert ezt mertem közölni vele. Jelenleg csak részmunkaidős, és a nap többi részét ezzel tölti, hogy boltba futkozik. Szerintem jogos a felháborodásom, hogy engem is ugráltatna a marhaságok miatt amik 2 hét múlva a kukában végzik úgyis, mivelsenki nem bír ennyit enni. De neki ez a legfontosabb... Ti hányszor jártok bevásárolni egy héten, és hányan laktok ?
2018. márc. 1. 14:52
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
87%
Egy héten egyszer megyünk bevásárolni, ketten élünk együtt.
2018. márc. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
3 és 8 éves gyerekek meg én (anya) és naponta, kétnaponta megyek boltba.
2018. márc. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Nem nagyon van olyan nap, hogy semmit ne vennék. (2 felnőtt, 1 gyerek)
2018. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is naponta megyek boltba, de ételt nem dobok ki.


Egyszerűen csak utálok ezer cuccal mászkálni, meg van hogy aznap reggel találom ki az ebédet.

2018. márc. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehet, hogy ez anyudnál pótcselekvés? Anyum rendszeresen nézi az akciókat az ....ban, ...ben, ezzel is kitölti a munka utáni időt, mióta apa meghalt.

Saját bevallása szerint is.

Ha otthon vagyok, akkor sokszor ez a program, mert más nem köti le ennyire, pedig értelmes nő.

Amúgy ketten vagyunk másfél hetente nagy bevásárlás, de ha nem jut eszünkbe valami, akkor bizony kisbolt. De általában rendszerezetten, ugyanazokat a dolgokat vesszük, szóval sokat nem hibázhatunk.

2018. márc. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mármint barátommal ketten.
2018. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
68%

Naponta megyünk mi is.

És szerintem nem létezik olyan szó, hogy futkozik.

2018. márc. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
70%
Mi hárman lakunk együtt, a szüleim és én, illetve hétvégente még a testvérem is itt van. Anyukám minden nap megy a boltba és mindig összevásárol minden baromságot, mondván, hogy "akciós volt"...Neki ez egyfajta hobbi, kellemes időtöltés, nagyon szeret boltba járni. Ha valaki tudatosan vásárol, megtervezi, hogy mikor mit főz, mit fog enni és tudja, hogy miből mennyi van otthon, mire van szükség stb., akkor heti két vásárlással valóban meg lehet lenni, nem kell minden nap boltba járni. Ugyanakkor anélkül, ha valaki úgy vásárol, hogy majd azt veszek, ami éppen van, ami akciós stb., akkor úgy már nehezebb és előfordul, hogy tényleg napi szinten át kell szaladni valamiért, amiből akkor már nagy bevásárlás lesz, mert "ha már ottvagyok, akkor körülnézek"... Igazából nekünk ez nem okoz gondot, mert ő megy bevásárolni egyedül a munka után, kocsival, szóval nekünk teljesen mindegy, hogy most mégis mit csinál, meddig marad stb. és anyagilag sem okoz semmilyen gondot, de ha engem ugráltatna teljesen feleslegesen, akkor az engem is zavarna. Mond meg neki, hogy te nem fogsz helyette furkorászni minden felesleges hülyeségért a boltba. Valamint szerintem egyszer írd össze, hogy mikor mit és mennyit vesztek és abból mennyit esztek meg/használtok el ténylegesen és mi az, ami megy a kukába, majd ezt mutasd meg neki, hogy ő is lássa.
2018. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
57%

Mi is naponta megyünk.

És de, létezik olyan szó hogy futkozik.

2018. márc. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
57%
Nem létezik olyan szó hogy futkozik az helyesen futkos
2018. márc. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!