Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ebben a patthelyzetben merre...

Ebben a patthelyzetben merre induljak, hogy változzon valami?

Figyelt kérdés
Megpróbálom röviden összefoglalni, de nehéz. Húszas éveim közepén járó srác vagyok több kínzó problémával a nyakamon. Miért is a családi kapcsolatokhoz írtam? Mert az első gond ez. Itthon élek a szüleimmel, amivel még nem is lenne akkora probléma. Azzal már inkább, hogy nincs olyan, hogy itthon. Béreljük, az egész egy pénznyelő, a főbérlő egy paraszt. Dolgozom, szülők közül is egyikük még igen, de az anyagi helyzet folyton megköveteli, hogy majdnem az egész fizetésem hazaadjam, holott nekem is van tartozásom, ellenben vagyonom az nincs (se kocsi, se lakás, csak segítség gyanánt ugrottam bele anno én is a hitelekbe). Így én fizetni nem tudom, de ők sem, egyfolytában egymásnak vagyunk feszülve a pénzügyek miatt, folyamatos a stressz, szorongás és egészségileg is kezdek rámenni. Szabadulni innen nem tudok, mert jobban fizető munka kevés néz ki nekem érettségivel, félrerakni a fentiek miatt nem tudok, albérletbe elmenni szintén, itthon viszont megőrülök. Ott tartok, hogy se haza, se dolgozni nincs ingerem járni, mert mindkét helyen úgy érzem, kizsigerelnek. Hitelt többet már nem tudok bevállalni, a szülők részéről pedig megy az érzelmi zsarolás, hogy igenis azért vállaltak gyereket, hogy ő majd eltartsa őket a későbbiekben, amivel tudok azonosulni részben, de szerintem ez valahol már nagyon elcsúszott, hogy én vagyok a pénzautomata és a saját életem nem tudom elkezdeni (emiatt, meg a szorongásaim miatt is, amik ebben az elk*rt családi szituációban az évek alatt kialakultak). Mihez kezdjek, mi lehetne a megoldás? Nem kívánom, hogy "hátha valaki volt már hasonló helyzetben", de talán valaki választ tud adni rá, irányt tud mutatni, mert ha ez így folytatódik, akkor...
2018. márc. 1. 15:10
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Folyton keresem a pénzkereseti lehetőségeket, általában élek is velük, megkerestek már mindenféle MLM szarsággal, azokból viszont elegem van, így ilyen "segítséget" nem várok, köszönöm. Ingyenes programokon kívül eljárni sem tudok sehova kikapcsolni, barátaim már nincsenek, mert mindenki megutált, mióta látják rajtam, mennyire nyomasztó ez az egész és nem tudok menekülni belőle, így folyton búvalbäszott vagyok, ami cseppet sem jó társaságnak.
2018. márc. 1. 15:14
 2/11 anonim válasza:
95%

,,szülők részéről pedig megy az érzelmi zsarolás, hogy igenis azért vállaltak gyereket, hogy ő majd eltartsa őket a későbbiekben, amivel tudok azonosulni részben,,


Jo neked, en egy ilyen kijelentesert mar reg ott hagytam volna oket a p.csaban.

2018. márc. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is megtenném, ha nem lenne lelkiismeret furdalásom, de azt az egyet nagyon jól el tudtam sajátítani...
2018. márc. 1. 15:22
 4/11 anonim ***** válasza:
Lépj le, itt nálunk van pl egy gyár, egész jól keresnek, van szállás. Vagy pl itt Kohida a börtönben folyamatosan felvétel van, 7hos Pesten a kézbesítés, érettségivel felvesznek. Van szállás és a 7honap alatt kapod a minimálbért. Aztán 200at megkeresed, kapsz szolgálati lakást a próbaidő után.
2018. márc. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra is megdöbbentő ez az érzelmi hozzáállás, hogy "azért vállaltak gyereket, hogy ő majd eltartsa őket a későbbiekben"


Egy repülőgép úgy tud szárnyalni, hogy a legjobb mérnökök megtervezik, és különös gondossággal legyártják. Aztán tesztelik. Végül teletankolják és a legjobb pilótát beleültetik és aztán mehet a huss...


A te esetedben az van, hogy a gyártás még nem fejeződött be, és már elkezdték kilopni belőled az anyagot, a feltankolásról szó nincs, a legjobb pilótáról meg ne is álmodj. De a terhelést nyomatnák rendesen. Hát ebből huss nem lessz, csak vonszolódás.

Egy szülő azért ad meg minden tőle telhetőt a gyermekének, hogy az boldog legyen. És mindazt amit kapott, majd ő is adja meg a saját gyerekének. Amit kaptál, azzal NEM a szüleidnek, hanem az utódaidnak tartozol.

A szüleid vagy sérültek, vagy sérültek és még lusták is.

Ha jól értem az egyikőjük dolgozik.

A másik nyugdíjas már?

2018. márc. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ebből a helyzetből egyetlen radikális döntéssel tudsz csak kiszabadulni. Ha lelépsz. Elhiszem, hogy lelkiismeret furdalásod van, és ne haragudj, hogy ezt mondom, de ha egyetlen értelmesen gondolkodó ember is megkérdezel, az azt fogja mondani, hogy nem szülő az, aki azért csinál gyereket, hogy őt majd később eltartsa....

Csak azért nem kell hálásnak lenned, mert a világra hoztak. Nem. Hálásnak lenni a szerető családért, támogatásért lehet az ember, nem pedig az érzelmi zsarolásért. Van saját életed, amit most tudsz elkezdeni megalapozni, azzal, hogy keresel egy jobban fizető munkahelyet, akár más városba költözéssel, nem pedig azzal, hogy eszetlenül belerángatnak egy hitelbe már a húszas éveid közepére. Próbálj erőt gyűjteni és koncentrálj magadra.

Testvéred nincsen esetleg, aki lelkileg támogatna?

2018. márc. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Férjem 15 éve egy szó nélkül sétált ki a családja életéból.. Ő tartotta el a divatbeteg Anyukát,Alkoholista Apukát és a full szerencse játék és gépp fuggő null 24 ben othon ülő tesókát. Csak erre volt jo,kamaszként a tusfördőt is sajnálták tőle, Anyja szerimt az étel is kár volt belé.. Nem bánta meg és nincs lelkiismeretfurdalása,sose lett volna saját családja..
2018. márc. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az ilyen patkány szülők se érdemelnek mást csak egy kötelet...
2018. márc. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ebből a helyzetből, csak a költözés lehet a kiút. Valahogyan muszáj lesz megoldanod.
2018. márc. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Főleg gyári munkáknál jellemző, hogy szállást is biztosítanak a munka mellé, általában ilyen kolesz jelleggel, másod-harmadmagaddal egy szobában.

Én a helyedben keresnék valami ilyesmit. Ha jófélét találsz, akkor a fizu sem annyira rossz (párom 180-200 körül keres ilyen helyen, műszaktól függően).

A szállás nem sok pénzt visz el, így tudnád rendezni a hiteled előtörlesztéssel gyorsabban, és utána már tudnál gyűjtögetni magadnak.

A szülők pedig maguknak főzték a dolgot, téged is kizsigereltek. Hitelt is vettél fel a kedvükért, fizeted helyettük(!), ez is hatalmas segítség, ezen felül már nem kell hazaadnod.

2018. márc. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!