Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Teljesen patthelyzetben...

Teljesen patthelyzetben vagyok! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Edesanyamat utalom, egesz eletben vert, egy idoben meg neki allt feljebb, apam meg egy szemetlada, aki bevallotta, hogy elvezi is, hogy faj nekem. Gyulolom oket. Hogy ezt fokozzak, vettek nekem egy lakast szuletesem elott, ami tok jo, csak 14 eves korom ota ures, azota nem lett kozoskoltseg fizetve, 18 eves koromban meg kaptam egy levelet egymillios tartoasrol, ami azota gyulik. Eladni se tudom, mert a szuleim a haszonelvezok. Anyamat nem erdekli, apamat nem tudom elerni, penzem meg nincs, havi tobb tizezer kozoskoltseget fizetni (nagyon regi a haz, es benne van a gaz) egy lakasra, amihez kulcsom se volt soha. Mit tegyek?
2016. nov. 21. 13:35
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
90%
Hivatalosan nem lehet lemondani róla? Már persze, ha nem kell neked a ház! (nem tudom, csak kérdezem)
2016. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
95%
Ügyvéden kívül mást nem tudok javasolni.
2016. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
24%

Amíg a szüleid élnek ( mert haszonélvezők, ezért )nem tudsz semmi hivatalosat lépni ( sem kiadni albérletbe, sem eladni az ők aláírásuk nélkül ).

Én a helyedben nem engedném magam zsarolni a lakással, egyszerűen engem sem érdekelne a lakásom sorsa, úgy ahogyan a szüleimet sem érdekli. Élném az életem, majd csak lesz valami.

2016. nov. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Oszinten szolva nekem nem kell az a nyamvadt lakas, se az ara, csak szabaduljak tole. En gondolkodtam azon lemondhatok e a tulajdonjogomrol.
2016. nov. 21. 13:55
 5/53 A kérdező kommentje:
Csak ahogy utanajartam nem lehetseges! Csak attuhazni lehet, de kire vagy mire? Lassan 3 millio tarzozas van rajta.
2016. nov. 21. 13:58
 6/53 anonim ***** válasza:
93%

nem tudnád valahogy rávenni anyukádékat,hogy mondjanak le a haszonélvezetről?igen, lenne 3 millió tartozásod így, de még mindig olcsóbb ezt kifizetni,mint lakást venni

ha viszont nem hajlandóak lemondani róla,akkor keress fel egy jó ügyvédet és te mondj le a tulajdonrészedről.biztos lehetséges ilyen,hogy mondjuk ajándékozás útján a szülőknek adod.

és ne tartsd velük a kapcsolatot ha sikerül lerendezni ezt a lakás ügyet. nem normálisak ,egyértelmű

2016. nov. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Most se tartom veluk. Anyukammal neha a beszelek, apamat 5-6 eve nem is lattam. Nem tudom ravenni oket. Kismillioszor probaltam ravenni oket hogy adjuk el, de lenyegeben annyi lett hogy "anyad egy k...va", "apad hazudik", a tartozas meg csak gyulik.
2016. nov. 21. 14:14
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemesebb lenne ezt jobban körüljárni, mert nem hiszem, hogy kiskorúként te lettél volna a felelős, hogy ki legyen fizetve a közösköltség. Szerintem nem téged terhel, max nagykorúságodtól számítva vagy a keresőképességedtől számítva, hiszen nem te vetted a lakást.
2016. nov. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
84%
Kiadni nem tudnád? Ebbe csak belemennének a szüleid is, hiszen így pénz folyna be belőle. Amúgy meg beszélj ügyvéddel, én nem hiszem, hogy kiskorúként is téged terhelt volna a közös költség.
2016. nov. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 A kérdező kommentje:
A nagykorusagom utan se lett fizetve. Voltak ugyvednel, aki azt mondta, hogy mivel en nem lakom ott eletvitek szeruen, a lakas koltsegeit felezniuk el. Ebben nem tudtak megegyezni. Ne engedik kiadni se, kertem mar apamat. Anyqm meg passziv, nem erdekli.
2016. nov. 21. 14:46
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!