Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmennétek a felnőtt gyerekete...

Elmennétek a felnőtt gyereketekkel családterápiára, ha ezt szakemberek is javasolnák?

Figyelt kérdés
Adott egy nagyon terhelt kapcsolat,sok titokkal,ami rányomja a bélyegét az unokákra is.Szülőként,ha nem is hinnél abban, hogy segíthet a terápia,azért vállalkoznál rá? Azért,mert a többi félnek fontos?
2018. márc. 2. 15:54
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Nagyon másról beszélünk.Szerencsére a ti családotok jobban funkcionál, és onnan elképzelhetetlenek lehetnek ezek a helyzetek.Kapásból fel tudnék legalább 5 olyan dolgot sorolni, ami az unokára is nagy hatással lehet, ha eltitkolják direkt.Egyébként akkor az örökbefogadott gyerekeknek sincs joga semmit megtudni a szüleiről,születéséről?Szerintetek ettől nem sérül a gyerek?(tudom, hogy nem így működik az öf rendszer.A kérdés csak az, hogy a szülőnek tényleg joga van e mindent titkolni, és az valójában kinek az érdeke? Egyedül a szülő érdeke, nem a gyereké,soha)
2018. márc. 2. 18:41
 22/44 A kérdező kommentje:
Tényleg,annyira segítőkészek néhányan, mindjárt le is írom részletesen...
2018. márc. 2. 18:42
 23/44 anonim ***** válasza:
45%
Hajrá, Mert igy csak egy túljátszott ál-problémát látok.
2018. márc. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
40%
"Egyébként akkor az örökbefogadott gyerekeknek sincs joga semmit megtudni a szüleiről,születéséről?Szerintetek ettől nem sérül a gyerek?" Nem, ha az örökbe adó szülő nem akarja, nincs joga. És nem, miért sérülne ettől ha szeretetben nevelik?
2018. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
49%
És de, lehet a gyerek érdeke is.
2018. márc. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
55%
Aki nagyon kiváncs,az szokott jo nagy pofont kapni utána meg vissza sirja h jo lett volna inkább nem tudni dolgokat..
2018. márc. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:

Direkt értetlen vagy.

Tudom, hogy nem kaphat infót az örökbeadott, ha a szülőanyja ezt nem akarja.Azért, hogy magát védje,az életét, az esetleges későbbi családját,stb, bármilyen oka lehet, de ez az ő érdeke.

Olvass a témában,örökbefogadottak gyökérkeresése,találsz erről elég sok jó írást, ha valóban érdekel.És ez nem azon múlik, hogy mennyire szereti a fogadó családja

2018. márc. 2. 18:56
 28/44 A kérdező kommentje:
Máshogy nehéz semmit nem tudni.Olyankor még minden őrültségen spekulál az ember.Ha megvannak az infók,azokkal már szembe lehet nézni, fel lehet dolgozni,el lehet engedni.Ha valakinek eltűnik a gyereke pl,szerintem az a pokol lehet.Inkább tudjam, hogy meghalt, mint életem végéig a bizonytalanság.
2018. márc. 2. 18:59
 29/44 anonim ***** válasza:
66%
Van örökbefogadott ismerősöm- hozzátenném éppen miatta nem vagyok az örökbefogadás híve, el kell vetetni a nem kívánt gyereket és később nincs probléma- Épen ezért tudom hogy sok gondot okozhat ha megtalálja az "igazi" szüleit. Sok szenvedést okozhat a gyereknek.
2018. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Persze, hogy sok szenvedést okoz,ha a szülőd nem akar/tud vállalni.Ez nagyon nehéz élethelyzet mindenkinek,de a gyereknek akkor is joga lenne tudni hogy kik a szülei,testvérei,stb.Eldöntheti, hogy szeretné e tudni, vagy nem.Tényleg úgy gondolod, hogy egy abortusz után nincs probléma, vagy a gyerek "szemszögéből" nincs utána már több probléma?
2018. márc. 2. 19:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!