Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmennétek a felnőtt gyerekete...

Elmennétek a felnőtt gyereketekkel családterápiára, ha ezt szakemberek is javasolnák?

Figyelt kérdés
Adott egy nagyon terhelt kapcsolat,sok titokkal,ami rányomja a bélyegét az unokákra is.Szülőként,ha nem is hinnél abban, hogy segíthet a terápia,azért vállalkoznál rá? Azért,mert a többi félnek fontos?
2018. márc. 2. 15:54
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
60%
Senkiében sincs. Ennyi. És nem, nincs joga feldúlni mások életét. Szomorú hogy ez jutott nekik, szomorú hogy a világra hozták őket mikor nem is kellett a szüleinek, de ez van.
2018. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
33%
Aki a multon kesereg az elfelejt élni..
2018. márc. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Szerinted a gyereknek nincs joga "feldúlni mások életét",információkhoz jutni a rá hatással lévő eseményekről,stb De amikor megszületnek,egy egész családba születnek bele, ahol nagyon sokan hatunk egymásra kölcsönösen.Az ideális az, ha a szülő azt tartja szem előtt, hogy a gyerek érdekeit is legalább ugyan úgy figyelembe vegye, mint a sajátját.Hálás vagyok azért, hogy anyám megszült.Bármilyen is volt a gyerekkorom,az indulás, örülök, hogy kihozhattam belőle azt,amit.
2018. márc. 2. 19:31
 34/44 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel semmit ne próbáljunk meg rendezni,mert minek.:)Nagyon jól kijönnél anyámmal
2018. márc. 2. 19:33
 35/44 anonim ***** válasza:
70%
Írj már egy példát, hoigy ugyan mi hathatna anyád titkaibol az unokákra, mert el nem tudok ilyet képzelni
2018. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:
Nagyon sok jó film van a témában,meg kevésbé jó is, pl szappanoperákban gyakran kiderül hogy az ifjú szerelmesek féltestvérek.Vagy vannak a háborús bűnös dédszülők,vagy az aurora borealisban is érdekes a családi kapcsolatrendszer pl.
2018. márc. 2. 19:49
 37/44 A kérdező kommentje:
Ha csak azt nézzük, hogy a gyereknek arra van szüksége, hogy kiegyensúlyozott szülei legyenek,akkor pl ha engem gyerekkoromban megerőszakol az apám,az a későbbi gyerekemre is hatással lehet.Transzgenerációs problémák,de gondolom ezt is csak én találtam ki
2018. márc. 2. 19:53
 38/44 anonim ***** válasza:
47%
Komolyan én örülök h nincs semmi kapcsolatom már a családommal,lelkiismeretfurdalásom sincs emiatt h kitöröltöm őket az életemből 18 évesen,épp eléggé tönkrettek h ne akarjak tudni róluk semmit,és boldogabb lettem nélkülük. Te is lépj ezen túl és éld a saját életedet,és könyörgöm ne szappanoperákhoz hasonlisd már az csak fikcio,a valoságban kéne élni..
2018. márc. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy a saját döntésedet olyan jónak érzed, hogy bátran ajánlod másoknak is.

Van,amikor így könnyebb,elvarrni minden szálat,vagy ez az egyetlen járható út,de mások vagyunk.

Én szeretem az anyámat,amíg erre esélyünk van,rendezni szeretném,kommunikálni vele,igazából.Vagy kísérletet tenni a jobbításra.Hiszek abban, hogy ez neki is fontos lenne.

2018. márc. 2. 20:10
 40/44 A kérdező kommentje:
A kérdés lényege annyi volt, ha szülőként tehetnél valamit a gyereked kérésére,megtennéd e a saját nehézségeiddel,ellenérzéseiddel együtt,vagy nem.
2018. márc. 2. 20:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!