Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Megpróbálom tömören összefoglalni:

18 éves vagyok, ha végzek az iskolával lesz egy szakdiplomám és (ha minden jól megy) egy érettségim. Ha tovább akarnék tanulni előbb akkor is dolgoznom kéne hogy legyen rá pénzem.


Itthon elég feszült a kapcsolatom anyámmal. Nemrég vettek házat az aktuális férjével és anyám számít a segítségemre mindenben. (A házzal kapcsolatban és a húgom nevelésével kapcsolatban is). Mivel a férjére nem számíthat én vagyok a jobb keze. Közben mégis úgy bánik velem sokszor mint a kutyával. Elhord ku*rvának, életképtelen szarnak, és minden ehhez hasonlónak. Letiporja az önbizalmam a béka segge alá és aztán úgy tesz mintha mi sem történt volna.


A párommal azt tervezzük, hogy összeköltözünk egy albérletbe miután végzek az iskolával. (Nem feltétlen a családi körülményeim miatt) Ahol élünk eléggé megfizethető, pláne ha felezzük, ugye.

A probléma az, hogy nem tudom hogy hagyjam itt a húgom aki 13 éves. Anyám labilis, iszik gyakran, nem foglalkozik vele rendesen, nem figyel oda rá. A nevelőapánk meg utálja a húgomat.

Anyám csak sejti a tervemet de már kapom az érzelmi manipulációt és hogy nem tudnék "egyedül" helytállni ha el akarnék menni.


Egyszerűen megőrülök és nem tudom mi lenne helyes. Tudom, hogy nincs igaza sok dologban de mégis sajnálom itthagyni a szarban, plusz a húgom is velük.

Ti hogy döntenétek ha a saját értékrendetek lenne a mérce?



2018. márc. 5. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Bocsika Anyukád kinek szült a gyerekének,meg egy tirpák pasinak,pasi az kell mindegy h egy tuskó, aki csak van,ugy otthagynám lelkiismeret furdalás nélkül.. Én elég szar körülmények közt nöttem fel. Alkoholizmus és agresszivitás... 18 évesen leléptem. Vissza se néztem. Azért kellesz mert kell egy cseléd és lábtörlő és neki egy személyben. Menekülj onnan,igenis megállod a helyed csak igy akar ott tartani h eléri h lebecsüld magad te is. Ez beteggé fog tenni és nem lesz saját életed.

45 N

2018. márc. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én költöznék.
2018. márc. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
95%
A tesódnak is csak úgy tudsz segíteni hogy ha a saját lábadra állsz távol ezektől az emberektől. Így is tudod majd támogatni és segíthetsz neki a költözésben ahogy elmúlt 18. Egy ügyvéd tanácsát kikérném egyébként hogy lenne e lehetőséged arra hogy te legyél a gyámja.
2018. márc. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Költözés+munka+továbbtanulás. Nem szakdiplomád lesz, hanem egy érettségi és egy szakma lesz a kezedben. Ha jól tanulsz,akkor van lehetőséged állami finanszírozású egyetemen vagy főiskolán tanulnod. De nehéz lesz kitörnöd. Ha átlátod a helyzetet,akkor azonnal tiplizz. Maradjatok jó kapcsolatban, de lassan le kell vetkőznöd az otthoni "stílust", mert ha nem ilyen maradsz (vagy rosszabb olyan, mint a szüleid. Én is végig mentem ezen annó, életem legjobb döntése volt. A családom a mai napig nem fogad el, mert mertem álmodni és tenni érte. Nem maradtam neg azon az agyatlan szinten,amilyennek ők láttatni akartak.) Először magadat kell "egyenesbe hozni",hogy segíteni tudj a tesódon. Anyukád meg ne téged büntessen a saját rossz döntéseiért...( lelki bántás és zsarolásra értem.. Ne ettől érezze jobban magát, ettől még szánalmasabb,hogy a gyerekein éli ki magát és bizonygatja gyengeségét.)
2018. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja,még valami. A tesód nem a te felelősséged lenne. (Értem, hogy törődsz vele /ha már a saját anyja nem/, de én kijelenteném,hogy nem az én gyerekem.) Segítesz mindenben ami tőled telik és elvárható. De ő hogy látja a helyzetet? Ha van esze idővel ő is lábra fog állni, de neki kell elhatároznia magát, vagy az anyja akarata alá rendeli magát. Én költöznék és ha segítségem kérné, segítenék. De anyukával tisztáznék egy két dolgot.
2018. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!