Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti is mindig megbocsátotok a...

Ti is mindig megbocsátotok a szüleiteknek, akármi szemétséget csinálnak?

Figyelt kérdés

Hát nálunk már volt minden, de a végére odáig jutok, hogy csak-csak megbocsátok, de nem felejtek...

De ne kis dolgokra gondoljatok, hanem hatlamas szemétségekre...


2018. márc. 6. 13:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%
ha megbocsátasz téényleg nagy szemétségeket az a te hülyeséged. Én se bocsátottam meg anyósomnak és nem is fogok. Így sokkal jobb :)
2018. márc. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Tényleg a legnagyobbakat, mâsnak ennyi egy életre is elég...

Néha tök normálisak is tudnak lenni... De bocsánay, már ha van egyáltalán soha nem hagyta el a szájukat.

Egyébként igen, mert a történelemegismétli önmagát, ha nem vigyázol, erre már rájöttem.

2018. márc. 6. 13:52
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Kizárólag saját magam miatt bocsátottam meg a sok év alkoholizmust és fizikai és lelki bántalmazást, amiben felnőttem. Elengedtem, lezártam, de ettől még minden kapcsolatot megszakítottam velük érettségi után és nem tartom opciónak azt, hogy felvegyem velüök a kapcsolatot, számomra már nem léteznek. A szememben senki nem érdemel különleges bánásmódot csak azért, mert rokon, sőt, pont az ellenkezője. Mivel a család áll az emberhez a legközelebb, tőlük hatványozottan jobban fáj a szemétség és pont ezért velük szemben szerintem sokkal kritikusabbnak kellene lennie az embernek, mint bárki mással. Olyan ember, aki kutyául bánik velem, egyszerűen nem kell az életembe, legyen az akárki.
2018. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó, ugyanez, csak én nem húztam el miutàn 18 lettem és rohadtul megszívtam... Ugyanaz volt ugyanis, csak hatványozottan.
2018. márc. 6. 14:01
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Nem. 27 éve nem láttak,a gyerekeimet se,nem viszem őket alkoholista bántalmazó egymástól is lopkodó közegbe.

Egy példa a párod megüt te megbocsátaszt, legközelebb már beléd is fog rúgni mert megteheti..

2018. márc. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ezt nagyon frankón megmondtad.

Az a sz*r az egészben (nálunk is hasonló volt), hogy én amikor anya lettem, utána jöttem rá, évről évre ,hogy velem anno milyen szemetek voltak a szüleim. És ahogy egyre "nagyobb" lesz a most 22 éves lányom, az idő előre haladtával még egyre inkább látom, hogy ők milyen r*hadékok voltak velem ennyi idősen, amikor én teljes mellszélességgel a gyerekem mellett állok. Szóval önkéntelenül is mindig az adott életkorban hasonlítgatok, hogy ők, (szüleim) velem hogy viselkedtek akkor, amikor én annyi idős voltam, mint adott élethelyzetben a lányom.

Így jövök rá, és sajnos 50 felé a megbocsátás helyett egyre inkább a harag és a meg nem bocsátás lesz úrrá rajtam, de nem tudok vele mit kezdeni (talán nem is akarok.)

(Nálunk nem fizikai, hanem lelki bántalmazás volt, lesz*rás, nem törődés, kritizálás, sárba döngölés lelkileg, önbizalom nullára redukálása, stb.) Ehhez jön még az egészségemre való oda nem figyelés (felnőtt vagy, oldd meg magad, kb. ez volt 16 éves koromtól, és van, ami ugye nem visszafordítható, pl. 16 évesen korona volt a fogaimon egy elk...rt fogászati műtét miatt. Amit, ha a szülő elkísér, vagy elvisz maszekhoz, akkor nem kellett volna elszenvednem.)

Az a baj, hogy pont a korral előre haladva vetem meg őket egyre jobban:(

2018. márc. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az egyik "szülőm" egyszer megrágalmazta a másikat. Többet nem álltam vele szóba. Mondjuk amúgy sem fizetett utánam soha egy fillért sem, miután 2 éves koromban anyám elvált tőle... De akkoriban még ezeket nem fogtam fel, csak azt, hogy az édesanyámat, aki szeret és nevel, igaztalanul bántja. Erre harapok.

Anyámnak megbocsátottam bármit, de nagyon-nagyon durvákat nem csinált s ő azért többet tett értem, ez is számít.

2018. márc. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Sajnállak titeket, de ez mind semmi. Oké, engem sem vittek fogorovsohoz, ezért kellett kihúzni rengeteg fogamat. Mert a 6-os az tejfog, azt meg nem tömetünk. Mondjuk én is hülye volta, mert elmehett volna magam, de ezt akkpr nem fogtam fel.

Hiàba voltam csendes, visszahúzódó kitűnő tanuló. Csak azent, hogy milyen szar vagyok. Oké, azt is hozzá kell tenni, hogy ők vagy 50 évvel idősebbek, mint én.

De a legfőbb bűn az volt, ha hiányozni mertél a suliból, le mertél betegedni. A világ legmegbocsáthatatlanabb bűne a szükben. Bármire, bármire képeswk voltak.

Akkor az, hogy igazságtalanul bolondoztak, hogy akaratom ellenére lefogtak és benyugtatóztak. Hogy az italomba leverték. Mert attól majd jobban tanulok.

Hogy mindig a "másik gyerek".

Hogy eltörték az orrom, hogy drogosoztak igazságtalanul...

De nincs kedvem sorolni és felidézni.

Igazatok van.

2018. márc. 6. 14:37
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

16 voltam, mikor apám összejött mostohaanyámmal. Összeköltözés, stb.

A nő gyűlölt, minden percben azon volt, hogy takarodjak már el onnan.

Irigy volt rám, mert úgy nézek ki, mint anya, és hogy "mindig rá emlékeztetem apát, így nem tudja majd elfeljteni". Okés, idióta emberekkel nem foglalkozok, de amíg együtt éltünk minden nap megalázott, sértegetett, én voltam a szr szmét, aki kolonc a nyakukon...


Apa egyszer nem védett meg, sőt közölte velem egy év után, hogy kár, hogy nem fiúnak születtem, sokkal jobb lenne minden.


Elmentem 21 évesen, majd összeköltöztem exemmel, de 1,5 év után szakítottunk és nem volt hová mennem.

Mostohaanyám kijelentette, hogy oda nem mehetek lakni, apám meg simán bólogatott rá, oldjam meg a lakhatásomat, ahogyan tudom.


Két év múlva elköltöztem két országgal odébb.

Nemrég balesetet szenvedtem, és mikor megírtam neki, hogy mivan, válaszban közölte, hogy úgy törjem össze magam, hogy ő nem fog kijönni látogatni, mert "hosszú az út".


Szóval, ja, hagyjuk.

2018. márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Néha-néha feltámad bennem a harag, amikor felfogom, hogy valójában mennyire is "szemetek voltak".

Nálunk volt csonttörés, molesztálás, rettegés. Egy igazi szülő nem ilyen, de most játsszák az eszüket és nyáladznak, hogy "miattunk vagy ott, ahol".

Most azt a szitut képzeld el, ahogy egy 8 éves kislány egy baromi nagy kést szorongat sírva, hogy ne közeledjen a "mostohája", mert beleszúrja. Köszönöm szépen.


Szóval most mosolyogva nézem végig, ahogy csúsznak lefelé önhibájukból a lejtőn, közben végig abban a hitben vannak, hogy én, mint egyetlen lányuk a védőháló vagyok, mert úgyse hagynám őket az utcára jutni. Mert mindig is olyan csendes, kihasználható és megalázható voltam, nem?

2018. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!