Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudnék én testvérként...

Mit tudnék én testvérként tenni, hogy öcsém ne így viselkedjen? 17/l

Figyelt kérdés

Van egy 15 éves öcsém, de teljesen ellentétek vagyunk. Én nyugodtabb fajta vagyok, ő meg inkább egyfolytában elmegy a barátaival és bár szüleink már jelezték felé, hogy nem nagyon tetszik nekik, hogy ilyen gyakran vagy bulizni megy, vagy pedig hétköznap túl későn jön haza.

Reggel együtt szoktunk iskolába menni és már kezdett zavarni, hogy sorozatosan vagy azzal van elfoglalva, hogy rosszul áll a haja és addig nem hagyja békén, amíg nem úgy van, ahogy neki tetszik, vagy pedig éppen rá kell várni, mert szinte többet készülődik, mint az egész család összesen, ezért szóvá tettem neki valamelyik nap, hogy kicsit túlzásba viszi ezt a dolgot. Mire ő azzal vágott vissza, hogy ő legalább ad magára, máskülönben nem lenne most kapcsolata, meg nem hiába nincs nekem senkim stb.

Anyáékkal is sokszor bunkón viselkedik, de egyszerűen nem lehet hatni rá szóval. A jegyei sem olyan jók, de az sem érdekli.


2018. márc. 6. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem a te gondod hanem a szuleide.
2018. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%
A szuleidnek jobban meg kene fognia ot, mielott meg jobban elfajulna a helyzet. Meg idoben vannak, hogy normalis ferfit neveljenek belole. Ebben a korban egyebkent a tinik 90%-a kieli magat, es szerintem meg a nem suru bulikkal sincs gond, csak a jegyeire figyeljen oda, es tisztelettel beszeljen a szuleivel. Ezt kene vagy neked, vagy a szuleidnek a tudtara adni.
2018. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%
Ne veszekedj vele, ha nem tud elindulni időben akkor hagyd ott ne késs te is miatta. A legjobb az hogy ha ignorálod és nem veszed fel a sértéseit. A húgom is elég bunkó volt ilyen korban, ha veszekedni kezdtem vagy vissza szóltam akkor csak rosszabb lett.
2018. márc. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Ezzel nem neked kellene foglalkoznod. Szüleidnek kell megoldani ezeket a problémákat. Amúgy szerintem ha nem viszi túlzásba a piálást, nem drogozik, nem olyan nagy probléma ez. Inkább azt kellene elérni valahogy, hogy kialakuljon felelősségtudata, tanulja meg mikor mit lehet. Ha eltiltjátok mindentől, az se vezet jóra. Amúgy is lázadó korban van, szóval normális ez a viselkedés, csak azt nem szabad hagyni, hogy tovább fajuljon, vagy így maradjon. Sokszor ezt magától is kinövi az ember, velem is így volt, lazák voltak a szüleim, ritkán fordult elő, hogy tiltottak volna bármit is, ilyen idősen én is így viselkedtem, vagy még rosszabbul, idővel mégis kinőttem és megtanultam, mikor mit lehet és mit nem. Néha hagyni kell, hogy saját hibáiból tanuljon az ember, az a legjobb lecke.
2018. márc. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
Semmit, nem hiszem, hogy tudsz rá hatni. A szüleiteknek kell "bekeményíteníük".
2018. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!


Szerintem nem sok mindent tudsz vele csinálni, mert ugye kamaszkorban van, meg te a nővére vagy és a testvérek nem igazán szoktak kiegyezni illetve hallgatni egymásra.

De van egyfajta módszer, nem is gondolnád, hogy mi...

Próbálj vele kedves lenni, ha bunkó akkor is, ne akard a tüzet gerjeszteni. Akármit csinál ne akar megmondani neki a frankót!

Hidd el idővel magába fog szállni és rá fog ébredni a dolgokra.

Én egyszer már ezt megtapasztaltam, mondjuk teljesen más körülmények között.

2018. márc. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%
Miért a gyerek nevelné a tesóit, hol a szülő?
2018. márc. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Ne azt mondd neki, hogy túlzásba viszi a dolgot, hanem azt, hogy nincs időd várni rá. Vagy legközelebb ne várd meg, majd utolér, ha akar.
2018. márc. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
15 éves a srác és a szüleid csak JELEZNI merik neki, hogy nem kéne mindig bulizni? Ha ennyire fosnak a saját kölyküktől, akkor nem csoda, ha mindent megenged magának. Ki tartaná vissza? Ezek szerint azt csinál, amit akar.
2018. márc. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%

Csak a szüleid tehetnek a kölyök túl nagy arca ellen. Nem jelezgetni kell a srácnak, hanem nem elengedi sehova ha cseszik tanulni. Nem kell finanszírozni a bulikat amíg ő maga sem teszi a kötelességét. Már bocs, de ha tollászkodni van csak esze, semmi nem lesz belőle...


Ha meg lelép szó nélkül, büntetni kell. Nem muszáj netezni, nem kell a "kapcsolatával" - micsoda vicc egy kisfiú szájából- locsogni. Nem kell bulikázni, meg nem kell tekeregni tanulás helyett.

2018. márc. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!