Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Örüljek amit kapok, vagy...

Téékáá kérdése:

Örüljek amit kapok, vagy lehetne beleszólásom?

Figyelt kérdés

Üdv mindekinek.

Csak h világosabb legyen a helyzetem irok kicsit magamrol.

Majdnem 30 éves férfi vagyok, friss házas, nemrég sikerült lediplomálnom, fix munkám még nincs, de tanulmányaim alatt végig mikor tudtam segitettem a szüleimnek, mivel ők falun élnek ott is dolgoznak.


Nálunk sose volt tabu maga a pénz, amit vettünk arról beszéltünk, mondták előzetesen.

Most azonban elém álltak azzal h kapok egy házat.Örültem neki mert hazdunék ha nem, de ugy éreztem jobb lett volna ha megkérdeznek talán h akarok én ott élni, mert a ház mégse olyan mint egy karóra, odaköt földrajzilag.Próbáltam beszélni velük h nem lehetett volna előzetes megbeszélés alapján ezt osszehozni, mivel ugye én már nem egyedül vagyok, van feleségem, akinek szintén vannak tervei, ő sem pont igy tervezett.

A válaszok az volt h ezt kapom és kész.


Kicsit firog bennem kinek tegyek keresztbe?Mégis csak kapom a házat, de nemlehetett volan beszélni róla?Ugy érzem mintha 15évesnek néznének talán?

Lehet az én hibám is h 30 évesen nem vagyok 100% onálló tehát fogjam be és örüljek ami van?


köszi h elolvastátok


2018. márc. 7. 10:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
93%

Ha gondoljátok elfogadjátok. Ebben az esetben a te tulajdonod lesz, ha akarod eladod, ha akarod élsz benne.


Egyébként a logikus az lett volna, hogy előtte megbeszélitek. Gondolom maguk mellé akarnak kötni, ez volt ok amiért nem beszélték meg veled.

2018. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Feleségeddel beszéljétek meg, milyen terveitek vannak, hol szeretnétek élni, gyerekek milyen iskolába fognak járni és hasonlók.


Ha ebbe nem fér bele a ház, amit a szüleid vettek, akkor egyszerűen nem költöztök oda. Megköszönitek és nem éltek a lehetőséggel, ennyi.


Nálunk a párom (irodában dolgozik) termőföldet kapott egyszer így a szüleitől, 250 km-re a lakhelyétől... Azóta sem sikerült túladni rajta, és minden évben esélyes, hogy a parlagfű miatt büntetést fog kapni.

2018. márc. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
Fogadd el a házat és add nekem. Én baromira örülnék egy háznak, a szüleimnek van 3 házuk és egy lakásuk, plusz egy fél lakás tulajdonjoga, de eszükbe sem jut, hogy adhatnának nekünk. Milyen problémái vannak egyeseknek....
2018. márc. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Feleségeddel kellene megbeszélned, hogy mi a véleménye erről és tudnátok-e alkalmazkodni az új környezethez. Ha nem, akkor nem költöztök be. A te neveden van/lesz a ház egyébként?

Mellesleg nekem ez úgy tűnik, hogy ezzel le vagy kötelezve feléjük. Ha jó szándékból adták volna, akkor megkérdeztek volna titeket, hogy mit szeretnétek.

2018. márc. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el, aztán ha nem akartok ott lakni, add el, és vegyél az árából ott lakást, ahová te szeretnél költözni. Ez a legjobb kompromisszum. El is fogadtad, de nem is vagy belekényszerítve egy olyan helyzetbe amit nem szeretnél.

Igen, beszélni kellett volna. Túl nagy ajándék ez ahhoz, hogy így adják oda.


Én annak idején "jogsit" kaptam 18. születésnapomra, de a hátam közepére sem kívántam az egészet akkoriban. Nem is lett meg a jogosítvány sőt, mára már egy életre elvették a kedvemet a vezetéstől.

2018. márc. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszuleim ugyanezt csinaltak a szuleimmel ugy 18 eve. Azota mar elvaltak a szuleim, es allandoan felhantorgatjak, hogy apamnak nem is kellett volna ott elnie, mert azt a hazat a lanyuknak adtak, meg a gyerekeknekz. Pedig akkor edesapam meg mondta is, hogy neki mindegy, nincs beleszolasa, hogy elfogadjak-e vagy ne. Minden aldott alkalommal, mikor meglatogatom a nagyszuloket, ezzel jonnek, es hogy apa nem adott abba a hazba semmit, megis ott eloskodott. Nem normalisak. Hacsak a szuleid nem ilyenek, szerintem nyugodtan fogadjatok el egyebkent.
2018. márc. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, hogy ha nem fér bele a terveitekbe az a lakhely meg a ház akkor ne éljetek a lehetőséggel. Vagy adjátok el és vegyetek az árából egy másikat ott, ahol nektek jó.


(Amúgy én is világ életemben így kaptam ajéndékot, hogy nem érdekelte őket a személyiségem vagy az igényeim, aztán ha nem használtam, amit kaptam akkor én voltam a hülye hálátlan gyerek. Persze örülök én, ha gondolnak rám, de akkor már olyat vegyenek, aminek haszna is van és ne én érezzem lekötelezve magam, ha rockerként kapok egy egyszarvús fülbevalót, vagy egy rózsaszín csipkés felsőt, amit ha nem hordok én vagyok a hálátlan. Persze a legtöbb embernek az ilyen helyzetekből csak az jön le, hogy örüljél neki, hogy kaptál valamit, főleg ha házat, de szerintem egy ajéndéknak semmi értelme, ha a másik félnek tök mások az igényei. Én sem adok anyámnak kalapácsot, ha egyszer főzni szeret.)

2018. márc. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet.

Azért kaptuk a házat, és nem az árát, vagy beszállást az általunk választott házba, hogy magukhoz kössenek minket, ott lakjunk a közelükben, ahol ők akarják.

Ez sajnos nem jött be, mert minket munkánk máshova kötött, ahol lakást is vettünk magunknak.

Ráadásul a szüleim megtiltották, hogy a házat eladjuk.

Ott állt évekig üresen, legfeljebb nagy családi rendezvények idején volt hol aludni a vendégeknek.

Közben viszont lakó híján folyamatosan pusztult le.

Végül sokkal kevesebb pénzért sikerült eladni, mint ahogy vették. Mindenki számára bukás volt az egész projekt. De mit lehetett tenni? Nekünk beleszólásunk nem volt.

Egy dolgot tehettünk: megbeszéltük, hogy mi nem fogunk a saját gyerekeinkkel így tenni.

2018. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
84%

nem tudom, hol laktok, de ha jó helyen van a ház, ha arrafelé is van kereslet és ha egyébként van hol laknotok, akkor adjátok ki!

A ház is eltartja magát, nektek is fialhat némi pénzmagot, továbbtervezni, variálni, átgondolni, gazdálkodni, taktikázni, vagy akár vevőt keresni is van időtök. Ma egy lakás nem rossz beruházás.


Csak és kizárólag szerződéssel, hivatalos úton intézzétek az esetlegesen beköltözővel, hogy baj esetén felelősségre vonható legyen az illető. Puszira , szívességből senkinek semmit.

Ne kapkodjatok el semmit, azzal magatoknak tesztek keresztbe!


Igaz, jómagam pesti lakos vagyok, de itt nincsen annyi albérletnek való lakás, amennyire kereslet van. A bérbeadók mazsolázhatnak az albérletet keresők közül, kemény harc megy a négyzetméterekért.

Tedd félre a sértett önérzeted, ne azon edd magad, ki és mit mondott, hanem azt nézd, hogy te és a párod ésszel gazdálkodjatok azzal, ami (már) a sajátotok. Ne hátra nézegess, ne a szüleidet győzködd arról, amiről úgysem lesznek más véleménnyel! Hanem előre nézz, arra gondolj, hogy ha jön a gyerek, esetleg egy magánéleti válság, akkor ne legyél kisemmizve.

Fogd fel úgy, hogy további segítséget kaptál az önállósodáshoz.


Tehát "fogd be és örülj annak ami van", alapozzátok a jövőtöket és élj (éljetek) a lehetőséggel! Üdv mindenkinek.

2018. márc. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a legtöbb hozzászólóval. Valszeg arról van szó, hogy a szüleid oda akarnak titeket kötni helyileg. Nem túl szép mentalitás, még akkor sem, ha adnának cserébe egy házat.

Majd írd meg, kérdező, hogy mi lett, plíz, érdekes a sztori.

2018. márc. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!