Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illene egy egyetemistának...

Illene egy egyetemistának diákmunkát vállalni ha nagyok az igényei?

Figyelt kérdés
Párommal tavaly házasodtunk össze,minddkettőnknek van egy nagy lánya. Párom mérnökként jól keres de sokat is dolgozik. Jól megvagyunk egymással mégis van ami egyre jobban zavar. A lánya másodéves egyetemista. Annak idején nem volt jo neki a kollégium sem társbérlet más diáklánnyal. Csak elintézte az apjánál hogy fizessen neki egy önálló albérletet. Úgy volt hogy diákmunkát fog vállalni hogy besegítsen a költségekbe ami nem kevés. Viszont azzóta sem tette meg. Az én gyerekem 18 éves korától vállalt diákmunkát, nem is keveset. Pedig erős iskolába járt. Mindig is törekedett arra hogy ne engem terheljen mindenben anyagilag. Férjem lánya elvan a tanulással, nem törekszik még minimàlis diákmunkára sem. Ezzel sok pénzt kell költeni rá minden hónapban a közösből amit egyéb más dologra is lehetne. Sokat dolgozunk mindketten de nem azért hogy ezt párom gyereke kihasználja. Tartalékolni is szeretnék ha bármi történne, így azért nehéz. Véleményekre lennék kiváncsi aki volt már hasonló helyzetben.
2018. márc. 14. 09:09
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
91%

Illene.

Erről apukának kéne beszélnie vele. Te elmondtad már a párodnak, hogy ez zavaar?

2018. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
90%
Illene, de ugyan minek fárasztaná magát vele, ha apuci úgy is ad neki elég pénzt ?
2018. márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
95%
leültök megbeszélitek, ha nem tetszik, akkor külön kassza
2018. márc. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván, ha nincs rá keret, vagy neki nagyobbak az igényei, mint a keret, akkor igen.

De ha ez csak neked jutott eszedbe, a férjednek pedig nem, akkor lesznek gondok.

2018. márc. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
82%
Na, a szokásos én-gyerekem-te-gyereked... A francnak kell összejönni az utánfutóssal, ha után nem bírja elviselni.
2018. márc. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 hollófernyiges ***** válasza:
52%
Attól függ, hogy mennyire engedhetitek meg magatoknak az ilyen extra kiadást és hogy jól tanul-e.
2018. márc. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
61%
Normálisabb szülő ha megteheti akkor fizeti az albérletet a gyerekének. Van aki lakást is vesz. Sőt tovább megyek akkor is segíti a gyerekét mikor az már külön él. Én annyit tudok javasolni hogy ha te is hasonlóan keresel akkor a te lányod is kapjon ugyanannyit mint az ő lánya. Illetve az is kérdés hogy a lakhatáson kívül a többi dolgot a lánynak ki finanszírozza. Az anyja?
2018. márc. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
60%

Az nagyon nem mindegy, MILYEN egyetemröl van szó, mert van, ahol nem igazán van lehetöség munkát vállalni mellette, hacsak nem a tanulás rovására - évcsúszás, stb.


Az számomra teljesen érthetö, hogy külön albérletet akar, másokkal együtt a legtöbb esetben minden, csak nem jó, a legtöbbször veszekedés van belöle és tanulni sem tud, amelyik akarna, mert a másikak zavarják.


De mindettöl függetlenül ha a párodnak nem gond, akkor neked nem sok beleszólásod van. Vele kellene beszélni ha szerinte ez rendben van, akkor nincs más, mint hogy elfogadod.

2018. márc. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:
Igen mondtam már a páromnak tavaly is. Finoman rá is kérdezett a lányánál aki akkor azt mondta hogy fog keresni valamilyen munkát. Azzóta sem keresett. Állítólag mindig tanul. Dehát más is. Mégis diákmunkáznak. Én nem vagyok híve a külön kasszának mi teljes közösségben élünk mindenben. Párom többet keres ez tény viszont én csinálok mindent itthon. Főként a lánya miatt is sok a kiadás, ez nagyon zavar.
2018. márc. 14. 09:53
 10/54 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem nem kell feltétlenül dolgozni egyetem mellett.

Milyen kiadások vannak a lánya miatt? Mert ha csak a lakás, akkor az még okés. Ha gond lenne, akkor nem kellett volna belemenni, hogy önálló albérletbe megy.

De vannak különleges igényei? Ruhák, bulik, stb? Azt nyilván nem kell a végtelenségig finanszírozni.

Nekem úgy tűnik, hogy ez csak neked gond. Hiszen a férjednek ezzel nincs gondja. A lánnyal is csak azért beszélt, mert te szóltál neki.

2018. márc. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!