Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illene egy egyetemistának...

Illene egy egyetemistának diákmunkát vállalni ha nagyok az igényei?

Figyelt kérdés
Párommal tavaly házasodtunk össze,minddkettőnknek van egy nagy lánya. Párom mérnökként jól keres de sokat is dolgozik. Jól megvagyunk egymással mégis van ami egyre jobban zavar. A lánya másodéves egyetemista. Annak idején nem volt jo neki a kollégium sem társbérlet más diáklánnyal. Csak elintézte az apjánál hogy fizessen neki egy önálló albérletet. Úgy volt hogy diákmunkát fog vállalni hogy besegítsen a költségekbe ami nem kevés. Viszont azzóta sem tette meg. Az én gyerekem 18 éves korától vállalt diákmunkát, nem is keveset. Pedig erős iskolába járt. Mindig is törekedett arra hogy ne engem terheljen mindenben anyagilag. Férjem lánya elvan a tanulással, nem törekszik még minimàlis diákmunkára sem. Ezzel sok pénzt kell költeni rá minden hónapban a közösből amit egyéb más dologra is lehetne. Sokat dolgozunk mindketten de nem azért hogy ezt párom gyereke kihasználja. Tartalékolni is szeretnék ha bármi történne, így azért nehéz. Véleményekre lennék kiváncsi aki volt már hasonló helyzetben.
2018. márc. 14. 09:09
1 2 3 4 5 6
 51/54 anonim ***** válasza:
9%
Mi az, hogy illik? Kötelező, vagy repül otthonról!
2018. márc. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
91%
Mindketten vegyètek ki a fizetèsetek 15%-àt ès a többi menjen a közösbe. Ezt a 15 %-ot mindenki arra költi amire akarja, gyerekre, kutyàra, macskàra stb.
2018. márc. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 anonim ***** válasza:
100%

Kár hogy 52-est lepontozták, pedig van benne igazság.

Hozott gyerekekkel, mozaik családoknál a közös kassza rengeteg esetben nem működik, csak feszültségek forrásává válik.

A teljesen külön kassza szintén. Mindenki él a saját igényei szerint, költ amire akar, aztán lehet hogy ez hátráltatja a közös célok kialakítását, megvalósítását.

A részben közös kassza viszont működhet simán.

Vagy egy fix összegben, vagy fizetés%-ban állapodjanak meg a felek, a többit költhetik amire akarják, ahhoz a másiknak semmi köze ne legyen.

Én csináltam így, korrekt volt, nem volt belőle feszültség.

2018. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Igen, úgy illenék.
2021. aug. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!