Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illene egy egyetemistának...

Illene egy egyetemistának diákmunkát vállalni ha nagyok az igényei?

Figyelt kérdés
Párommal tavaly házasodtunk össze,minddkettőnknek van egy nagy lánya. Párom mérnökként jól keres de sokat is dolgozik. Jól megvagyunk egymással mégis van ami egyre jobban zavar. A lánya másodéves egyetemista. Annak idején nem volt jo neki a kollégium sem társbérlet más diáklánnyal. Csak elintézte az apjánál hogy fizessen neki egy önálló albérletet. Úgy volt hogy diákmunkát fog vállalni hogy besegítsen a költségekbe ami nem kevés. Viszont azzóta sem tette meg. Az én gyerekem 18 éves korától vállalt diákmunkát, nem is keveset. Pedig erős iskolába járt. Mindig is törekedett arra hogy ne engem terheljen mindenben anyagilag. Férjem lánya elvan a tanulással, nem törekszik még minimàlis diákmunkára sem. Ezzel sok pénzt kell költeni rá minden hónapban a közösből amit egyéb más dologra is lehetne. Sokat dolgozunk mindketten de nem azért hogy ezt párom gyereke kihasználja. Tartalékolni is szeretnék ha bármi történne, így azért nehéz. Véleményekre lennék kiváncsi aki volt már hasonló helyzetben.
2018. márc. 14. 09:09
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
55%

Ezt a történetet mintha én írtam volna! Már lehet is lepontozni, mert nem leszek szimpatikus, de vállalom a véleményemet...

Nálunk pont ugyanez a helyzet, csak nekem nincs gyerekem. Viszont a párom lánya 26 éves, másodikos és mindig csak KERESI azt a diákmunkát, ami megfelelne neki. Valahogy semmi sem jó... Még a nyári szünetben sem dolgozik. Nekem nem fér a fejembe, hogy heteken keresztül, naphosszakat tölt tétlenül, hogy nem öli meg az unalom!!! Én munka mellett csináltam 2 diplomát, vidékre jártam iskolába. És erre nagyon büszke vagyok!

Sajnos a mai gyerekek nem értékelnek semmit, nekik minden JÁR. És ebben nagyin hibás a kedves papa is. Gondolom jó fej akar lenni, mert ha elzárná a csapot, akkor a kisasszony bepuffogna...

Nem fog megváltozni semmi és senki ebben a történetben. Vagy megszokod vagy megszöksz :(

Tapasztalat...

2018. márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
79%

Te ebbe ne szólj bele, ez apukára és a lányra tartozik - értem, hogy közös kassza, de ő nem a te gyereked, ezt a békát le kell nyelned, vagy menjetek külön kasszára.


Az más kérdés, hogy igen, a SAJÁT dolgait fizethetné diákmelóból, de ha nem akar elmenni és apuka alá tesz mindent, akkor így jártál.


Én dolgoztam suli mellett-után, hétvégén, mert pfátlanságnak tartottam apától kérni mindenre, de ismerős 28 évesen is elvárja, hogy mindent az anyja fizessen neki. Ez van, nem vagyunk egyformák.

2018. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
27%
11-es, 26 évesen MÁSODIKOS? Azt hogy afenébe? Úristen, az azért már gáz, 26 évesen több éve dolgoznia kellene :D
2018. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
67%
13-as, úgy lehet másodikos, hogy az először elkezdett egyetem nem ment, ezért abba kellett hagyni és újat kezdeni... hát így...
2018. márc. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
31%

Egyébként én többek között ezért sem fizetnék albit a gyerekemnek.


Létezik koli, vagy akkor otthon él, ha nem veszik fel pl. mert közel van a sulija.

Esetleg társbérlet 3 másik egyetemistával, de csak egy embernek NEM fizetnék havi 80-120-at (Pesten lazán van ennyi egy albérlet).

Plusz ugye egyéb kiadások, kaja, ez-az.


Hagyjuk.

2018. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
72%

Nem a Te gyereked akkor minek szólsz bele? menj külön kasszára, ha az apja keres többet akkor azt a gyerekére költi.

Fáj, hogy nem rád?

2018. márc. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
74%

Én azért egy kicsit kiállnék az ismeretlen egyetemista "sorstársam" mellett.

Nézd, én teljesen megtudom érteni a te oldaladat is, ugyanakkor a lány oldalát is. Azt megkerdezhetem, hogy milyen egyetemre jár a lány? Mert tudod, ez a nagyon nem mindegy. Személy szerint én a heti 5 munkanapból négyet az egyetemen kell, hogy töltsek, abból egyet reggel 8-tól este fél 8ig, hármat pedig 8-tól 5-ig. Elég erős az egyetem, magas követelményrendszerrel... És nem egy büfé szak, ahol elég egy-egy hétvégi tanulás és ki van pipalva a vizsgaidoszak. Nem lehet, hogy az említett lánynál is sajnos ugyanez a szituáció áll fent és az a szerencsétlen ezért nem tud munkát vállalni? Sokan vagyunk így ugyanis, mi, egyetemisták, hogy szeretnénk dolgozni, de egyszerűen idő hiányában nincs rá lehetőségünk, mert nem nagyon létezik olyan állandó jellegű munkakör, ahol elfogadnák azt, hogy heti 1-2 napon beugrunk, de úgy, hogy akkor is maximum 4 órát dolgozunk, hiszen késő délutánig egyetem (rosszabb esetben estig is).


Mindenesetre még ha jól is tanul a lány, és nemcsak teng-leng miközben követelődzik, akkor én az apja helyében nem sajnálnám rá a pénzt.

Egyetem és egyetem közt is van különbség, nem mindegy, hova jár.

2018. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
61%

#15 De ha apu megteheti, akkor miért is ne? Az oké, hogy valaki nem bírja fizetni, akkor koli, esetleg társbérlet. Nekem is volt több olyan évfolyamtársam anno, ahol pesti garzont vettek(!) a gyereknek pár évre. Megtehették, hát miért is ne tennék meg?


Nem úgy tűnik a leírás alapján itt sem, hogy annyira földhöz csapná őket anyagilag, inkább csak arról van szó, hogy anyut bosszantja, hogy apu pumpolja a kicsi lányát.

2018. márc. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
67%
17-es, teljesen igazad van, ezért van ott a nyári szünet. Gondolom 1 hónap munkába nem hal bele...
2018. márc. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
54%

14-es, akkor így járt... és mégis meddig fog a szülein élősködni? 28-29 éves koráig? Plusz a munkáltatók kiröhögik, hogyha odaállít 30 évesen nulla tapasztalattal, mert ő "egyetemista" volt :D


Én ezt biztosan nem tűrném el a gyerekemtől, bármennyire is szeretem, de így egy életképtelen felnőtté válik.

2018. márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!