Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Illene egy egyetemistának...

Illene egy egyetemistának diákmunkát vállalni ha nagyok az igényei?

Figyelt kérdés
Párommal tavaly házasodtunk össze,minddkettőnknek van egy nagy lánya. Párom mérnökként jól keres de sokat is dolgozik. Jól megvagyunk egymással mégis van ami egyre jobban zavar. A lánya másodéves egyetemista. Annak idején nem volt jo neki a kollégium sem társbérlet más diáklánnyal. Csak elintézte az apjánál hogy fizessen neki egy önálló albérletet. Úgy volt hogy diákmunkát fog vállalni hogy besegítsen a költségekbe ami nem kevés. Viszont azzóta sem tette meg. Az én gyerekem 18 éves korától vállalt diákmunkát, nem is keveset. Pedig erős iskolába járt. Mindig is törekedett arra hogy ne engem terheljen mindenben anyagilag. Férjem lánya elvan a tanulással, nem törekszik még minimàlis diákmunkára sem. Ezzel sok pénzt kell költeni rá minden hónapban a közösből amit egyéb más dologra is lehetne. Sokat dolgozunk mindketten de nem azért hogy ezt párom gyereke kihasználja. Tartalékolni is szeretnék ha bármi történne, így azért nehéz. Véleményekre lennék kiváncsi aki volt már hasonló helyzetben.
2018. márc. 14. 09:09
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
81%

Na... Ez az.. Ha közösen vagytok mindenben, akkor próbáld meg elfogadni a férjed saját gyerekéhez való hozzáállását.

Nézd, a leírásokból következtetve, nem arról van szó hogy az ő gyereke által elvitt pénz miatt ti nélkülöztök.

Egyszerűen csak kitaláltál egy nem létszükségű célt, amivel tudod saját magadat hergelni, amivel neki lehet menni az idegen gyereknek, meg lehet problémát generálni.

Mert mi van akkor, ha nem tudsz annyit félretenni amennyit szeretnél, hanem a másik gyereke miatt fájdalmas ~50ezerrel kevesebbet?? De most komolyan!

Másrészt, másodéves egyetemista. Nem birod ki azt a két évet így? Utána úgyis elmegy dolgozni. Ha meg továbbra is tanulni akar, akkor már valóban jogos lesz az igény hogy akkor tessék, tanulni akarsz még 30 éves korodig? Akkor teremtsd meg a rávalót.


Az ilyen dolgokkal pedig tessék óvatosan bánni, hogy a házimunkát forintosítjuk. Mert akkor mindent lehetne. És akkora sértődések alapjává válhatna az egész!

Most gondoskodsz a férjedről vagy nem? Szereted annyira hogy kimossad a ruháit vagy nem? Ha igen, tegyed. De ne számolgassad hogy ez mennyit ér. Ő sem számolgatja hogy ha elvisz nyaralni, abból mennyi utiköltség jutna rád ha taxival mennél, amiért igenis legyél hálás...

2018. márc. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
50%

Nyilván nem elvárható, hogy a nevelt gyereknek lakást vegyen a férj, nem is ez a kérdés.:D Hanem az, hogy VOLT egy megállapodás a saját gyerekével, amit a leányzó nem tart be. A magam részéről azt gondolom, hogy természetes, ha a szülő támogatja a gyerekét, ésszerű mértékben, lehetőleg konkrét összegű havi apanázsban, amiben korrekt módon meg is egyeznek még az egyetemi jelentkezés előtt. Felnőttől pedig elvárható, hogy ezt a megállapodást tartsa is be, ha mégsem tud/akar dolgozni, akkor oldja meg a lakhatását olcsóbban, vagy vegyen fel diákhitelt. Nem óvodásról van szó, és nem is megoldhatatlan vis maiorról.

A többi része az ügynek számomra irreleváns, nekem ez az elvről szól.

2018. márc. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
91%
Na mivel eddig nem a kérdésre válaszoltam, szerintem nem kell dolgoznia a gyereknek egyetem mellett. Mondom ezt azért mert nekem sem kellett. Meg nincs ilyen hogy illik meg nem illik. Ha a szülő tudja támogatni a gyerekét akkor nem kötelező a diák munka. Nyilván van ahol nincs választás. Amúgy ha nyáron is elmegy 1 hónapra az akkor sem akkora durranás pénzügyileg hogy a szülők egész éves költségeit annyira befolyásolja. Te arra vagy büszke hogy alig kell a lányod dolgaihoz hozzájárulnod. Hát szégyeld magad. A mi családunkban támogatják a tanuló diákokat, főleg hogy van miből. Írtuk többen te is adj a te lányodnak annyit mint a férjed. Ez nem jó. Írtuk a külön kasszát az sem jó. Én nem tudom a férjed meggyőzni hogy ne adjon annyit. Max annyit tehetsz hogy ezt kibírod és majd a legközelebbi ilyen döntésnél jelzed neked nem oké. Amúgy hol voltál mikor ez így alakult? Akkor miért nem szóltál hogy ne ennyit adjon? Milyen szakon tanul a lány? Még ezt sem írtad. Vagy te még nem voltál képben amikor a lányának ezt az összeget odaígérte?
2018. márc. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem abban semmi fura sincs, ha egy férfi jövedelmének negyedét, vagy annál kicsit többet költ egyetemista lánya taníttatására, úgy hogy mást nem kell eltartania. (Ugye feleségét és annak felnőtt lányát nem kell eltartania?) Akkor is, ha ez havi 50 ezer forint, akkor is ha 250 ezer. :)
2018. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
90%

42

Na mert a gyerekek pont arról híresek hogy mindig mindent betartanak amit ígérnek?

Miért venne már fel diákhitelt, adósitaná el magát mikor az apja megteheti hogy támogatja. Ezt ugye te sem gondolod komolyan. Normál szülő azon van hogy a gyereke adósságok nélkül induljon .

A kérdező meg felkészülhet arra hogy ez a férfi támogatja a gyerekét ha fejre állunk akkor is.

2018. márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 anonim ***** válasza:
88%
Ezert van ennyi valas meg vita mert hazassagban EN meg TE meg Ő van nem pedig MI. Én gyerekem, Te hazad, stb. Ma nagyon nehez ugy tarsat talalni, hogy egyenloek a jovedelmi viszonyok. Azt se tudjuk kinek a lakasaban lakik a kerdezo? Ha közösen tekintenek mindenre akkor lelkiismeretfurdalas nelkul adnek a sajat gyerekemnek is, ha meg kulon kassza, akkor vszinu halott a kapcsolat mert a ferj nem fog hazimunkat vegezni azt a kerdezo csinalja. Nincs sok jo megoldas de ha a gyerek megigerte h dolgozni fog akkor bizony az apa alljon a sarkara hogy a gyerek tartsa be az igeretet. Nonszensz hogy ma minden "gyereknek" csak elvarasai vannak!
2018. márc. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 A kérdező kommentje:
Az én gyerekem nem is hagyná hogy mindent fizessek neki. Ő ilyen azt látta hogy felnőtt embernek nem hullik az ölébe minden, lehetőségeihez mérten mindenki tesz a közösbe. Válaszolva a kérdésre, tavaly mentem férjhez, párommal az egyetem elkezdése után ismerkedtem meg. Azt is mondta sok az albérlet a rezsivel de a lánya igérte majd megy diák munkára is. De nem ment. A mi közös életünk egy kerek egész, tele tervekkel ami anyagi kiadással is jár. Ezeket az induló havi majd százezer mínusszal nem tudjuk csak idegeskedéssel megvalósítani vagy úgy sem. Szerintem párom igenis elkényezteti a lányát. Ez igazságtalan az enyémmel szemben mert gazdasági közösségben is élünk. Többek közt. Egyébként akik nem önálló albérletben laknak az egyetem alatt azok mind megbuknak? Egyébként a lány valami bölcsész lesz.
2018. márc. 14. 13:25
 48/54 anonim ***** válasza:
30%

Szimplán választás elé kell állítani a kiscsajt. Elfogyott a pénz, elromlott a macska, nyugdíjba ment a mosogatógép, tökmindegy, másra is kell a pénz, ami miatt nem tudjátok finanszírozni a továbbiakban az életét, csak X összeggel. Ez legyen annyi, amit ti együtt reálisnak láttok, én nagyjából a felét mondanám a mostaninak így vaktában.

A kisasszony választhat: keres olyan albérletet (igen, esélyesen másokkal együtt), ahol kijön a fele ennyi pénzből, vagy nagyon sürgősen talál magának munkát.


Hidd el, ha rá van kényszerítve, meg fogja oldani. Ha nem muszáj, persze, hogy kihasználja, amit lehet.

2018. márc. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
98%

Akkor racionalizáld a gazdasági közösségeteket, vond ki belőle a saját felnőtt továbbtanuló lányod. Legyél hozzá ugyanannyira méltányos, mint férjed a sajátjához, a saját jövedelmet negyedével támogasd.


Így rosszabbul járna a lányod? Annyira, hogy mostani férjed is azt érezné, hogy így már igazságtalanul szűkmarkú lennél vele?


Akkor viszont fogadd el, hogy egyikőtök sem múlt nélkül kötött házasságot egymással, és amit méltányosan illik biztosítani a helyzetetekben saját gyereknek, azt a másik nem kérdőjelezi meg.

2018. márc. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
58%

"Na mert a gyerekek pont arról híresek hogy mindig mindent betartanak amit ígérnek? "


Mióta gyerek egy egyetemi hallgató?:D "Normál", intelligens szülő többek között arra is neveli a gyerekét, hogy állja a szavát, felnőttől pedig ez alapvető elvárás. Szó nincs arról, hogy nem kap támogatást a tanulásához a csaj, a probléma az, hogy túlzott igényei vannak, és nem tesz eleget annak, amit az apjával megbeszéltek. Ha nem akar dolgozni, nem kötelező, ismétlem, számtalan ember végzett már el komoly egyetemet kollégiumban vagy társbérletben lakva.

2018. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!