Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg anyámnak,...

Hogy mondjam meg anyámnak, hogy következő tanévben lehet mások lesznek a szobatársaim? 15l

Figyelt kérdés

Szóval az egész osztály kolis a tagozat miatt, de nem ez a lényeg. Ugye gólyatábor után a mi szobánk volt az, aminek a társasága a kimaradó emberekből lett összerakva. Vagyis én ott jóba voltam az egyik lánnyal, a másikkal a táborban kb kétszer beszéltünk, a harmadikat névről sem tudtam, hogy ki az. De összességében jól kijövünk. Na amikor anyám megtudta kikkel leszek egy szobába akkor kiakad, meg ugye mi az hogy engem nem érdekel, miért mindegy satöbbi. Ugye, akivel alapból jól kijöttem a másik szobatársammal nem jön ki jól annyira, bár szerintem nem lenne tragikus. Viszont van egy másik szoba ahol annak ellenére, hogy a táborban jól kijöttek, kb mintha egymásnak teremtették volna őket nagyon rossz viszon, ilyen mindenki látja, hogy 2-3 felé húznak négyen. Szóval lehet, hogy jövőre két szobatársam cserél velük, mert akikkel kellene cserélni szintén kijövünk jól és mindkét közösség másik fele is, talán egy kicsit jobban is. Ráadásul a másik két szobatársammal szobán kívül nem igazán beszélek.

És az a helyzet, ha említeném anyámnak tuti kiakadna, hogy nekem megint mindegy mert igazából a jelenlegi szobatársaimmal is kijövök, a másik két lánnyal is csak talán egy kicsit jobban. Ha meg azt mondanám, hogy rossz viszony miatt, ami nem igaz egyébként, akkor jönne, hogy neki végig igaza volt vagy folyamatosan kérdezné, hogy mi van, vagy sürgetné a cserét.


Szóval, hogyan vezessem fel, majd ha biztos lesz a csere, annélkül, hogy utána a baromságait kelljen hallgatnom? 15l


2018. márc. 15. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora baromságot...Most akkor Te laksz majd azokkal a lányokkal, vagy Édesanyád???


Költözz egy szobába akikkel akarsz. Nem nagy ügy.

2018. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Csak azt nem értem mi köze ennek anyádhoz? Vagy anyádnak ahhoz kikkel laksz koliban?
2018. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de szerintem kicsit túlpörgöd ezt a témát. Így vázold fel ahogy most nekünk. Ha jön azzal, hogy igaza volt, hát legyen igaza 😀
2018. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor szólj anyukádnak, ha biztos lesz a dolog. Egyébként szerintem neked kellene eldöntened, hogy jobb neked, hiszen nem édesanyád fog azokkal a lányokkal lakni, hanem te. Az a fontos, hogy neked legyen jó. 9 évet laktam koliban, tudom mit beszélek :)
2018. márc. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is teljesen mindegy, hogy kivel laksz együtt, lényeg, hogy te jól érezd magad velük. Anyukádnak ehhez semmi köze, nem értem, mi oka lenne beleszólni, netán kiakadni. Még ha valami drogos alkoholista tinikkel laknál, féltenélek, hogy rosszba visznek, de egyébként nem értem, miért lenne beleszólása. úGyse ismeri őket-
2018. márc. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
miért nem tök mindegy neki, hogy kikkel vagy egy szobában??
2018. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szereti mindenkiben a hibát keresni, meg beleszólni mindenbe....
2018. márc. 15. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Visszakérdezek, miért kell egyáltalán tudnia anyukádnak, kikkel laksz egy szobában?

Nem a szobatársaidról kell mesélni, hanem a tananyagról, a dolgozatokról, a jegyeidről. És sokat kérdezni szüleidet, hogy velük mi van. Akkor nem fognak téged ilyenekről faggatni.


Ha viszont mégis kiderül, akkor legegyszerűbb azt mondani, hogy a kollégium vezetői döntöttek erről, mert valami átszervezés volt. Szóval úgy add elő, hogy nem volt beleszólásod, hanem ez lett és kész. Az pedig logikus, hogy az új szobatársaiddal szintén a jó viszonyra törekszel.

2018. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Oszt anyud annykra unatkozik hogy ezzel van elfoglalva? Szerintem ne mond neki annyira felesleges
2018. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam arra, hogy nem mondom. De a nyár szünet utáni beköltözésnél valószínű, hogy ott lesz.
2018. márc. 17. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!