Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha anya piszkál...

Mit csináljak, ha anya piszkál a kinézetem miatt?

Figyelt kérdés
Kb 3 éve nagyon csúnya aknés a bőröm, és próbáltam már rá minden kenycét de semmi nem segített. Meg egy időben sokat nyomkodtam, mert folyton megszólt nem csak ő miatta és ideges voltam, emiatt nem tudtam már mit csinálni. De már nagyon megbántam, mivel rengeteg heg lett az arcomon. De persze kozmetikushoz nem enged elmenni, arra hivatkozva, hogy ő sem járt soha ezért én sem mehetek... Meg mostanában a súlyom miatt is rámszállt, mert az utóbbi 1 évben sokat híztam és ez meglátszik a fenekemen és a combomon is... Valami ötlet?

2018. márc. 16. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Egyik fülön be, a másikon ki. Nem szabad magadra venni, így vezeti le a feszültséget. Biztos hogy így is szép vagy.
2018. márc. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Szomorú, hogy anyukád piszkál és nem segít. Nekem alap lenne, hogy bőrgyógyászhoz viszem ilyen esetben a gyerekemet, mellette állok, vigasztalom. Az aknés bőrnek több kiváltó oka lehet, ezek részben vitatottak is, van, aki szerint pl. a táplálkozás nem befolyásolja, mások szerint kerülni kell a csokoládét, olajos magvakat, zsíros ételeket és általában a túlzottan feldolgozott élelmiszereket, pl. konzerveket. A te esetedben, mivel hízás is társul a problémához, simán lehet pajzsmirigy-problémád vagy hormonzavarod. Hány éves vagy? Ha már 14-16 körül és egyedül is elmehetsz a háziorvosodhoz, akkor beszéld meg vele a problémát és kérj beutalót szakorvoshoz: bőrgyógyász, endokrinológus. Ha már heges a bőröd, az sajnos maradandó, de ha a szüleid áldoznának rá némi pénzt (a leírásod alapján erre kevés az esély), akkor lézerrel lehet halványítani a hegeket, de ez ráér később is, mert előbb az alap problémát kell rendbe tenni. Az a tanácsom,hogy mindenképpen fordulj orvoshoz, illetve kipróbálhatsz egy zsírszegény diétát. Fontos még, hogy ne szappannal mosd az arcod, ha a szüleid nem vesznek neked arctonikot, a zsebpénzedből mindenképpen szerezz be, kérj tanácsot esetleg az üzletben az eladótól, hogy melyiket ajánlja. Ami még esetleg segíthet és egy olcsó házi módszer: egy-két csepp akácmézet keverj össze 1/4 csomag friss élesztővel (eleinte lassan keveredik, később nagyon folyós lesz), kend az arcodra, és amikor megszárad, bőrradírként dörzsöld le, a maradékot hideg vízzel mosd le. Az élesztőből ehetsz is egy kicsit, mert B-vitaminokat tartalmaz, ami jót tesz a bőrnek.
2018. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Szia. Régen én is ilyen voltam. Én azért nem jutottam el kozmetikushoz, mert nem engedték az anyagiak! Aknés bőr, hízás... Én is próbáltam sok mindent. Nekem csak úgy múlt el, mikor az étkezésemen változtattam. Kevés zsíros étel, több zöldség és gyümölcs, nagyon fontos volt, hogy csak ásvány vizet ittam. Én leginkább bubisat, mert az szeretem. Majd csináltam egy tisztító kúrát. Minden este kamillás vizzel inhaláltam, ez jó a tüdődnek, és gyulladás csökkentő is egyben így a forró kamillás pára érte az arcom. Ezt egyépként úgy is megcsinálhatod, hogy lefőzöl kamillát és az arcodat áttörlöd meleg kamilla lével. Ne várd hogy egy hét alatt elmúlik, ez hónapok kérdése. A sminket mindig alaposan mosd le, soha ne érj az arcodhoz piszkos kézzel. Én ha dolgozom is inkább a vállammal, vagy zsepivel "vakatom" meg az arcom.
2018. márc. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is nagyon sok pattanasom es hegem van/volt. A hegekre a Neogranormon krem egesz jo, valamint a sebekre es elvakart pattanasokra is ajanlom, sokat segit. En mindig ejszakara is fenthagytam. Nem tudom mennyi idos vagy, de a fogamzasgatlo tabletta miatt multak el.
2018. márc. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3%

"csak ásvány vizet ittam."


Biztos jó érzés lehetett 10 percenként kimenni WC-re.

Az még hagyján, de a vesekő kialakulásáról meg nem is beszéltünk.

2018. márc. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
71%
Menj el bőrgyógyászhoz, mert ez belső dolog, amíg nem szünteted meg a kozmetikus se tud vele mit kezdeni.
2018. márc. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%
A víz alatt csak annyit értettem, hogy semmilyen cukros löttyött nem.ittam csak ásványvizet szigorúan. Ma már iszok ezt is azt is
2018. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
88%
Próbáltál már bőrgyógyászhoz beutalót kérni a házi / gyerek orvostól?
2018. márc. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Vedd,meg neki ajándékba, a "mérgező szűlők" című könyvet.
2018. márc. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
78%
Hat, remek anyad lehet, ha piszkál, ahelyett, hogy segíteni próbálna. Mindenesetre, ahogy írták, menj vele bőrgyógyászhoz.
2018. márc. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!