Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők ti kire haragudnátok...

Szülők ti kire haragudnátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Tegnap a 9 éves húgom egyedül volt otthon délután. Úgy volt hogy én ötre haza érek, de aztán nem néztem az időt és csak fél hat után értem haza. A húgom elment könyvtárba és amikor haza értem nagy füst volt a lakásban. Véletlen elcsavarta valahogy az elektromos tűzhelyünk egy főzőlapjának a gombját. Szerencsére nagy baj nem történt, csak a tűzhely fölötti naptár égett meg kicsit. A szüleim azóta rám haragszanak mert hogy nem értem haza időben és mi lett volna ha a húgom előbb haza ér, ő nem tudta volna megoldani a helyzetet. Nem azt akarom hogy a húgomra haragudjanak csak azt nem értem hogy miért rám. Ti hogy reagálnátok hasonló helyzetben?
2018. márc. 20. 09:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
30%

A húgod mikor ért haza?


Ha már 5 előtt, akkor tulajdonképpen azzal sem lehetett volna megelőzni a bajt, ha te pontosan hazaérsz, hiszen a tűzhely gombját ugyanúgy elcsavarhatta volna, és csak akkor vette volna észre, amikor már érzi a füstszagot, és ugyanúgy nem tudta volna, mit kell csinálni a bajban.


Ha ő is 5-re ért haza, és a szüleid abban a tudatban voltak, hogy te is otthon leszel 5-kor, akkor tulajdonképpen nem lett volna egyedül, akkor mindez nem történik meg.


Ugyanakkor megmondom őszintén, nem teljesen tiszta előttem, hogy hogyan lehet egy 9 évesnek, akinek jó esetben a legszigorúbban meg van tiltva, hogy a tűzhelynek a közelébe menjen, amikor egyedül van, véletlenül elcsavarni a tűzhely gombját?


Ha a tiltás nálatok is él, mégis szórakozott a kislány a tűzhely körül, akkor megmosnám az ő fejét első körben.


Ha mindkettőtöknek 5-kor kellett volna hazaérnie, így a szüleid tudomása szerint a húgod nem is lett volna egyedül, és a késésed miatt volt végül mégis, akkor megmosnám a te fejedet is.


Ha viszont valamennyi időt mindenképpen egyedül kellett egyedül lennie, akkor bizony a szülőké a felelősség. Sajnos teljesen életszerűtlen elvárás, mert a szülők többsége legalább 4-ig dolgozik, a felső tagozatosok pedig többnyire jóval hamarabb hazaérnek, de úgy tudom, hogy a törvény szerint sem lehetne kiskorút egyedül hagyni.

2018. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

A szuleid hibaja.

Nem lehet 9 evest felugyelet nelkul hagyni.

2018. márc. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

itt egyértelműen a szülők a hibásak! Az okokat már nagyon szépen leírták előttem. Egy 9 évest nem hagyunk csak úgy egyedül kivéve ha a korához képest nagyon talpraesett. Te nem vagy a bébiszittere. Plusz tényleg borzalmas felelőtlenség gyúlékony dolgot tartani a tűzhely közelében. Egy hirtelen elektromos hibától is bekapcsolhat akár, amikor senki sincs otthon, és simán leéghet a ház.

A szüleid csak azért haragszanak rád, mert nem ismerik be, hogy itt bizony ők voltak a hibásak.

2018. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A húgom négy óra előtt ért haza. Nekem edzésem volt és pont lekéstem az első buszt. A húgom nem tudja hogy fordította el a gombot. Azt mondja biztos akkor amikor vette fel a csizmáját mert a sütővel szemben ült és úgy emlékszik hogy véletlen bele rúgott. De aztán kitudja.
2018. márc. 20. 15:23
 15/18 anonim ***** válasza:
Akkor baleset volt. Nem téged kellene okolni a szüleidnek, hanem magukat. De tényleg, miért van naptár a tűzhely felett? És hol a füstjelző?
2018. márc. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nincs füstjelzőnk.
2018. márc. 20. 17:37
 17/18 anonim ***** válasza:
5%

"Ezt tartom a legundorítóbbnak, hogy a nagytesó felügyelje a kistesót"


Mifelénk ezt családnak hívják, kár, hogy már nem mindenki ismeri ezt a fogalmat.

2018. márc. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem, nem az a család, ahol egyik gyerek vállalja a felelősséget a másik gyerekért, ez szülői gondatlanság és felelőtlenség.


Talán azt akartad írni, kedves utolsó, hogy ahol a 9 évesre bébiszitter vigyáz, amíg a szülő haza nem ér, az már nem család?


Vagy ahol a nagytestvér suli/edzés után még beszélgethet egy kicsit a barátaival, urambocsá, belefér az életébe, hogy egyszer lekésse a buszt, mielőtt rohanna haza, az már nem család?


Egy 9 éves gyerek ne legyen rendszeresen, terezetten minden nap egyedül délutánonként. Az, hogy sokan így nőttek/nőttünk fel és nem lett bajunk, még nem jelenti, hogy ez így helyes és védeni kell a módszert. Ez olyan, mintha valaki azt írná, teljesen rendjén való a piroson átmenni, mert ő is megtette már számtalanszor, és lám, még mindig él.

2018. márc. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!