Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítanátok le anyukáto...

Hogyan állítanátok le anyukátokat ilyen esetben, hogy ne legyen sértődés?

Figyelt kérdés
Külföldön járok egyetemre és egyedül lakom egy kis lakásban. Amióta itt vagyok az anyukám állandóan jönni akar látogatóba és jön is. Mindig azt mondja először, hogy csak pár napig marad, aztán csak később megy el. Most is azt mondta csak a hétvégére jön, aztán azt mondta tudna maradni tovább is.... azaz egy hétig. Azt mondta addig ő berendezi a lakást, pl. vett egy polcot meg egy komódot, pedig mondtam, hogy nem kell. Nem szeretem, amikor itt van, mert mindenbe beleszól, nem tudom élni a társasági életem, általában veszekedünk is, nem hagy békén, tanulni se tudok rendesen ha itt van, mert egyszerűen idegesít. Nem tudom, hogy mondjam meg neki, hogy nem szeretném ha jönne, vagy ha jön ne akarjon egy hétig itt dekkolni.

2018. márc. 8. 20:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%
Hát gondolom te fizeted a lakást és minden költséged is igaz?
2018. márc. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Szép,megy utánad mint a matrica.. Berendezi a lakást,vesz ezt azt,elmarja a barátaidat párodat,nyugi be is fog költözni, te meg tovább menekülhetsz h élhess saját életet..
2018. márc. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
27%

Nem értem, miért lett lepontozva az első, pedig van valami igaza. A helyzet a következő:

1) Ha te fizeted a lakást és min den egyéb költséged, akkor minden jogod megvan megszabni, ki és mikor látogathat a családból, pláne hogy mennyi időre. Ilyenkor szépen el lehet mondani, hogy: "anyu, szívesen látlak, de" aztán jön a lényegi rész, amikor is szépen elregéled, hogy tanulnod kell, dolgod van, satöbbi.

2) Ha nem te fizeted a lakást és minden egyéb költséged, hanem otthonról támogatnak, akkor nincs más választásod, mint lenyelni. Bár úgy érzed, a te lakásod és a te életed, akkor lesz az, ha a saját anyagi forrásaidból tartod fent és nem a szüledi keresetéből.

2018. márc. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Na én ezért jöttem el egy börönddel és semmit se kaptam,de nincs is joguk a fejemre nőni mert tartozom bármivel is,mert semmit se kaptam előtte se, sőt.. A pelenkáért is nyalni kell a szülők talpát sok helyen,látszik h miért menekülnek az emberek a családjaiktol 200 meg 1000 kmrekre. Minél meszebb annál kevesebb az esély h lesz pénzük idejük odamászkálni.
2018. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%

Én megköszönném az igyekezetét, de megmondanám neki, hogy nem szükséges, mert:

neked is (és gondolom neki is) sok erőfeszítésedbe került, hogy ide is eljuss, egyetemig, önállóságig és mindezt a túlzott ragaszkodásával akaratlanul is tönkreteheti

külföldről lévén szó: sokkal többet kell teljesíteni tanulásban, munkában, kevesebb a szabadidőd, úgysem tudsz minőségi időt együtt tölteni

mások ott a szokások, lazábbak a szülő-gyerek kapcsolatok, egyetemen még nem annyira a lakás berendezése számít, s a későbbi boldogulásod múlhat azon, ha bizonyos emberek téged nem tartanak elég önállónak, vagy lemaradsz arról, hogy a neked megfelelő emberekkel lépj kapcsolatba

ettől még tiszteletben tartod, megfontolod a tanácsait és vigyázol is magadra, felnőtt vagy.

Tartanám vele a kapcsolatot igény szerint intenzívebben, de nem személyesen, és ráirányítanám, hogy ezt értékelje.

2018. márc. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Egy hétig maradna? Miért, ő nem dolgozik?

Elég egyértelmű a helyzet: nem dolgozik, unatkozik amióta eljöttél otthonról, ezért ragad rád, mint a kullancs.


Nem ismerjük családi körülményeiteket, de szerintem a legelső, hogy küldje el a család őt dolgozni. Akkor emberek között lesz, ill. nem lesz se ideje, se kedve folyton a nyakadra mászkálni.

2018. márc. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Dolgozik csak olyan a munkája, hogy tudja csinálni bárhonnan online. Amikor itt van akkor is folyton dolgozik, meg megbeszélést tart telefonon keresztül...Ezért sem tudom mi értelme idejönnie.
2018. márc. 8. 22:27
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ellenőrzés alatt akar tartani.
2018. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Pedig erre nem nagyon adok okot...
2018. márc. 8. 22:35
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
Társasági élet már elég a sok korlátolt szülőnek,és h felnőttként nem a 4 fal közt ülnél őt bámulva...
2018. márc. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!