Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Holnap nem akarok egyetemre...

Holnap nem akarok egyetemre menni, mit mondjak itthon?

Figyelt kérdés
2018. márc. 21. 16:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%

Felnőtt vagy és egyetemista, mondj, amit akarsz, bizonyos tág keretek között.

Nekem egyszer egy hétig nem volt kedvem bemenni, eszembe nem jutott magyarázkodni otthon, bár szerintem mindennap ugyanúgy beutaztam és hol a parkban, hol a gépteremben ejtőztem (otthon akkor még nem volt Net, én pedig erősen rá voltam kattanva)... Eléggé úgy éreztem, hogy én döntöm el, mikor megyek be órára.

2018. márc. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
Semmit, mert magánügy.
2018. márc. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
94%
Tényleg jobb hazudni...
2018. márc. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
58%

Hát ha egy egyetemistának megszabják hogy milyen előadásokra menjen be, akkor jobb hazudni, igen. Koleszos vagyok kb 1000 km-re otthonról, úgyhogy anyuéknak ötlete nincs mikor hova járok, az órarendemet se tudják. Mégis mondom nekik néha hogy nem mentem be, mert voltak egyetemisták, és tudják hogy vannak tanárok akik a kötelező olvasmányból másolnak ki bekezdéseket a prezentációra, amit másfél óra alatt felolvasnak. Vannak tanárok akik ugyanazt magyarázzák mint a könyv, csak rosszabbul. Vannak akik olyan lassan beszélnek hogy utána a felvételről (itt felveszik az előadásokat) 1.8-as gyorsításban hallgatom. Nem fogok rá bemenni, mert nincs katalógus, és tökéletesen felesleges. Helyette alszom, tanulok mást, vagy máshogy, takarítok, csinálok valami értelmeset.

De ha valakinek a szülei nem jártak egyetemre, vagy nem ilyen rendszerben tanultak, azok nem fogják érteni, se azt hogy miért nem kitűnő, se azt hogy egyetemen a bukás nem nagy szám ha a pótvizsgán átmész, se azt hogy nem kap igazolatlan hiányzást ha nem megy be a nem kötelező előadásaira.

És akkor csak felesleges konfliktust szül huszadjára is elmondani ugyanazt, és huszadjára is összeveszni rajta, ezt kerüli el a hazugsággal.

2018. márc. 23. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!