Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a lányotok 17-18 évesen bejelentené nektek hogy gyermeket vár, és megszeretné tartani a babát?

Figyelt kérdés

Támogatnátok, vagy inkább próbálnátok rávenni az abortuszra? Melyik és miért?

És mit csinálnátok akkor, ha ezekután elmondaná nektek azt is hogy 3 hónapon belül össze szeretne költözni a baba édesapjával (aki 20-21 éves, van munkája és évek óta együtt van a lányotokkal)? Támogatnátok vagy ellenezének. Miért?


(Ha a baba mellett marad a döntés [a lányotok most érettségizik] akkor a gyermek bölcsödébe kerülése után kitanulna egy szakmát és elmenne dolgozni)-ilyen feltételek mellett belemennétek az összeköltözésbe?



2018. márc. 22. 22:10
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
84%

Hála Istennek childfree vagyok, így nem kell szembesülnöm soha ilyesmivel.

Mert engem iszonyúan zavarna, ha azt látnám, hogy a még épp hogy tinédzserkor végén járó lány épp visszavonhatatlanul tönkrevágja az életét.

Az anyjára úgysem fog hallgatni, ez biztos, de ha esetleg mégis, utána meg egész életében az anyja fejéhez fogja vágni, hogy "miattad vetettem el a gyereket"...

Kedves kérdező, jobb ha felkészülsz rá, hogy ezt a gyereket jobbára neked kell majd felnevelned.

2018. márc. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
20%
Igen, a gyermeket megtarthatja de az össze költözés ellen vagyok. Eleinte biztos utána meg ha egyenesben van felőlem igen
2018. márc. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
55%
Semmit, az ő döntésük, mármint a lányomé meg a párjáé, nem az enyém. Elmondanám, hogy miben tudom őket támogatni, és ennyi.
2018. márc. 23. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
65%
Abortuszra megpróbálnám rávenni,egyértelműen.
2018. márc. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
60%

Megmondanám egyenesen, tárgyilagosan, hogy miben tudom támogatni, főleg anyagi téren, és miben nem. Minden mást ők kell, hogy megoldjanak. Két fiatal felnőtt (jogilag), akik szülők akarnak lenni. Semmivel sem kell több támogatást nyújtanom nekik, mintha elmúltak volna 30 évesek! Munka és gyerek mellett is lehet tanulni, gyűjteni a közös jövőre.

Kimondottan támogatnám, hogy elköltözzön.

Ez nem jelenti azt, hogy ha szétkennek, akkor ide nem jöhet. De akkor is arra fogom ösztönözni, hogy minél előbb talpra álljon.

2018. márc. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
62%
Támogatnám és nem próbálnám rávenni semmire. Annak ellenére sem, hogy szerintem ilyen idősen egyáltalán nem kellene gyereket vállalni. Elmondanám, hogy mivel jár a gyerekvállalás, az érzelmi és az anyagi oldalát is, azt is, hogy ha apuka meggondolja magát, neki kb a semmiből kell majd eltartania a gyereket. Költözni nem költözne, majd csak 18 évesen, addig marad otthon, addig az én felelossegem. Utána költözhet, meghozhatja a saját döntéseit.
2018. márc. 23. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
18%
Összehívnék egy nagycsaládi kupaktanácsot. A fiatalok, meg a leendő nagyszülők. Együtt kitalálnánk, hogyan tovább, ki miben tud segíteni. Az abortusz csak a legeslegvégső opció nálam. Ha tényleg minden kötél szakad.
2018. márc. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
17%

Remélem nem kerülök ilyen helyzetbe, de támogatnám, sőt örülnék hogy meg akarja tartani (én is ebben a szellemben voltam nevelve).


Viszont felkészülnék lelkileg az opcióra, hogy gyorsan otthon fog gyerkőccel együtt landolni. A gyiken mindig látok happy enddel végződő sztorikat, sajnos a való életben kizárólag olyanok vannak a környezetemben, ahol az 1-2 éves (akár több) gyerekkel költözik haza a lány, mert nem jött be a szinte gyerekfejjel való felnőttesdi.


Azt mindenképpen forszíroznám, hogy baba ide vagy oda, tanuljon és szerezzen munkát, mert ha korahuszonévesen belecsücsül a háztartásbeliségbe, onnan már nehéz kitörni.

2018. márc. 23. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
77%
megkérdezném, hogy miből gondolják fenntartani az albérletet,fizetni a rezsit,a lány megélhetését és a baba dolgait.
2018. márc. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk mindenki elég későn szül, 17 évesen még olyan fiatalnak tartanám a lányomat (én 19 éves koromig jártam gimbe + 5 év egyetem), hogy valószínűleg vagy az abortuszra vagy az örökbeadásra próbálnám rábeszélni.
2018. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!