Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Mit szólnátok, ha a...

Szülők! Mit szólnátok, ha a lányotok 17-18 évesen bejelentené nektek hogy gyermeket vár, és megszeretné tartani a babát?

Figyelt kérdés

Támogatnátok, vagy inkább próbálnátok rávenni az abortuszra? Melyik és miért?

És mit csinálnátok akkor, ha ezekután elmondaná nektek azt is hogy 3 hónapon belül össze szeretne költözni a baba édesapjával (aki 20-21 éves, van munkája és évek óta együtt van a lányotokkal)? Támogatnátok vagy ellenezének. Miért?


(Ha a baba mellett marad a döntés [a lányotok most érettségizik] akkor a gyermek bölcsödébe kerülése után kitanulna egy szakmát és elmenne dolgozni)-ilyen feltételek mellett belemennétek az összeköltözésbe?



2018. márc. 22. 22:10
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
42%

"Katikát az anyja abortuszra vinné,"

Szerencsére erre sincs módja...

De tényleg érdekelne, hogy aki "nem engedné elköltözni" a lányt, az mégis hogyan képzeli a dolog _gyakorlati_ kivitelezését, ha nem úgy, ahogy én a #28-ban leírtam... te nyilván tudod, hisz negáltad az én levezetésem.

Tehát: a 14-18 éves fiatal a terhessége sorsáról önmaga dönt, ez tény, ezen nincs mit vitatni. Akkor szerinted hogyan tovább a gyakorlatban?

2018. márc. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván nem úgy értettem, hogy megbilincseli és úgy vegezteti el rajta az abortuszt, de attól, hogy hivatalosan a lány donthet egyedul, attol még leheg kényszeríteni. A születendő gyerek gyámja pedig egyértelműen a lány anyja/apja lesz, mivel kiskorú a lany és az apasági nyilatkozathoz szükséges ag ő beleegyezése is. Ergo, ha a lány anyja nem akarja, ag apuka nem lesz hivatalosan apuka, amíg kiskorú az anya. Tehat sehiva se kellene maszkalnia senkinek, mivel a gyerek ag anyjánal lenne, nem a hivatalosan akkor épp nem létező apjánál. Valóban, lehet kérelmezni a kiskorú házasságkötését. Más kérdés ?
2018. márc. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
63%

Magyarán miután képzelgésnek minősítetted a #28-at, leírtad ugyanazokat a fasisztoid modszereket meg kényszereket, amelyeket én vélelmeztem.

(nem, nem a nagyméltóságú szülő körül forog az univerzum szerencsére... ha az apasági ellen is áskálódik a szavakkal már nem minősíthető egyed, akkor a nagykorú apának kell apasági pert indítani - akár a szülés előtt - és ennyi. Abba a lányos szülőknek nincs beleszólása:))

2018. márc. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen helyzetben támogatnám, utálom azokat a lányokat akik felcsinálják magukat aztán a szüleik nyakára szülnek egy babucit amit a nagyszülők tartanak el ő meg megy vissza bulizni mintha csak kistestvére született volna.

De ez teljesen más, összeköltöznek, önálló életet terveznek, utána a lány visszamenne tanulni, így támogatnám őket amiben csak tudom. Ebben az esetben még akár az is szóba jöhet hogy ha van hely hozzám is költözhetnek ideiglenesen ha pl szeretnének pár havi fizetést félretenni a költözésre.

2018. márc. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
32%
én támogatnám a lányomat, sőt, segítenék felnevelni a gyereket is. a barátommal is már megbeszéltünk egy ilyen lehetséges helyzetet, mit csinálnánk, és mindketten úgy gondoljuk, hogy akárhány éves a gyerekünk, mindenképpen segítünk az unokával, sőt, örömmel.
2018. márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
94%

Én 18 évesen összeköltöztem az akkor még barátommal(mostmár férjem 13 éve)

19 évesen szültem 1 gyerekemet.

Szüleim mindenben támogattak.

Azóta vállalkozásunk van,saját házunk 3 gyerekünk.

Szüleim rám hagyták a döntéseket.

Döntéseim után pedig csak jó szót,tanácsot kaptam tőlük.

Mégis vissza gondolva nagyon fiatal szinte gyerek fejjel ugrodtunk a "felnőtt életbe".

De hála a szülők tanácsainak egyengetésüknek ma már boldog kiegyensúlyozott megfelelő anyagi háttérrel rendelkező fiatal család vagyunk. :)

31 évesen 12 éves fiam van!

Csodálatos!!!!

2018. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Ha boldog és örül akkor támogatom a babát.

Csak egy példa, hogy a haveroméknak ilyet idősen lett az első gyerekük, majd a második negyven évesen. Közben elvégeztek egy fősulit és saját vállalkozásuk van. Az idősebb fiú már 24 éves, szintén tanul és sikeres srác. A kicsinek pedig nagyon örülnek most hogy lett. :-)

2018. nov. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
é nsegitném őt,meg támoagtnám és átbeszélnék vele mindent
2021. aug. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!