Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Az anyám "kidobott...

Mit tegyek? Az anyám "kidobott" (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon sokat és nagyon durván veszekednek a párjával, fenyegetik egymást,egyszer pofon is vágta anyukámat.

A rendőrség azt mondta,tehet feljelentést és utána kijelenthetjük, de ő nem akart.

Már nem bírom ezt hallgatni mindennap és hogy egy nyugodt napom nincs, ezért megkérdeztem tőle, hogy egy napra nem-e mehetnék el egy barátomhoz.Erre elkezdett velem ordibálni, hogy én itt hagyom őt ezzel(a párjával),menjek is most már el, de ide nem jöhetek vissza vagy ha engem nem tud kitenni(az én nevemen van a lakás)akkor ő megy el és éljek meg amiből akarok.

Idén fogok érettségizni,illetve tovább is szerettem volna tanulni, de annak így lőttek. Csak azt nem tudom, hogy az érettségig miből éljek meg. Diákmunkából tudnék mindent finanszírozni szerintetek?


2018. márc. 23. 20:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Gratulálok Anyádnak h az egressziv pasi fontosabb mint az érettségi előtt áló gyereke. De hát nők sajnos mindig az ilynhez ragaszkodnak.
2018. márc. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 kovpet ***** válasza:
89%

Csak ideges. Lenyugszik és megbeszélitek, ne aggódj.

Tényleg jobb lenne megszabadulni ettől az embertől, ezt gondolom, ő is tudja, csak nem meri meglépni.

2018. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

2-es, nem vagyok biztos benne, hogy lenyugszik majd...de remélem.

Igen, próbálok hatni rá,de hiába.

2018. márc. 23. 20:25
 4/20 anonim ***** válasza:
74%
Egyet tudsz tenni: tanulsz belőle. Neked talán nem lesz fontosabb a f...sz, mint a saját gyereked.
2018. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
arra vigyázz h a lakcímkártyádon mindig állandó lakcímként szerepeljen, különben jogilag tehetetlen vagy
2018. márc. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Remélem anyukàd lenyugszik és àtgondolja a dolgokat:/

Nagyon sajnàlom hogy neked is ilyeneket kell àtélned. Sajnos nálam is majdenm ugyanez a helyzet, azért remélem nàlad jobb és kibékûltök majd.

Nem értem a mai anyukákat, gyerekekeket.. De ezek a veszekedések mindig a gyerekre hatnak ki sajnos.

2018. márc. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
86%

Anyád szégyellje magát! :S

Nincs mas rokonod akire számíthatsz vagy jobb belátásra teriti?

2018. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk jobb helyzetben vagy, mint más, mivel a lakás a saját neveden van, így neked van hol laknod, ő meg mehet.

Tudom, hogy nehéz egy anyával szemben ezt tenni, de ez csakis az ő hibája, ha fontosabb a faszi meg mindenki más, mint a saját gyereke, akkor menjen ő. De megteheted azt, mivel te vagy a tulaj, hogy a faszit feljelented, hiszen szemtanú vagy az agressziójának, és kijelenteted a címről, kidobhatod. Ha anyád meg vele megy, akkor az ő baja. Persze a biztonság kedvéért ez után kérdezz utána, hogy jogilag pontosan hogy megy.


Az, hogy hogyan tartod fenn a lakást, hát akár az egyik szobát ki is adhatod, plusz diákmunka (ha találsz rendes állást, akkor rendes munka) és vagy halasztasz, vagy estin/levelezőn mész tovább.

De nehogy azt hidd, hogy könnyebb dolgod lenne, ha te mennél el, ugyanúgy dolgoznod kéne és ugyanúgy meg kellene oldanod a továbbtanulást. Szóval ha te mennél el, még rosszabbul jönnél ki anyagilag, mert nem csak a koszt és rezsit kellene előteremtened, hanem az albérlet árát is.


Nehéz menet, de nehogy már te hagyd ott egy agresszív embernek a saját tulajdonod, amit időközben tönkretesz, lelaknak.

2018. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%
dobd ki őket a lakásból
2018. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Rakd ki őket az utcára, nem olyan nagy dolog, sokkal jobb emberekkel sokkal rosszabb dolgok történnek.

5-ös! Megkérdezhetném, hogy ugyan, hol olvastál, vagy milyen behatás gyakorolt rád, valaki, valahonnan -vagy elképzelésem sincs- , hogy szerinted a tulajdonjog a lakcímkártyával bármilyen összefüggésben van?! Mert ha ezt most itt nem tudod elmagyarázni, légyszíves ne írogass be a kérdezőnek valótlan dolgokat.

2018. márc. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!