Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Az anyám "kidobott...

Mit tegyek? Az anyám "kidobott" (lent)

Figyelt kérdés

Nagyon sokat és nagyon durván veszekednek a párjával, fenyegetik egymást,egyszer pofon is vágta anyukámat.

A rendőrség azt mondta,tehet feljelentést és utána kijelenthetjük, de ő nem akart.

Már nem bírom ezt hallgatni mindennap és hogy egy nyugodt napom nincs, ezért megkérdeztem tőle, hogy egy napra nem-e mehetnék el egy barátomhoz.Erre elkezdett velem ordibálni, hogy én itt hagyom őt ezzel(a párjával),menjek is most már el, de ide nem jöhetek vissza vagy ha engem nem tud kitenni(az én nevemen van a lakás)akkor ő megy el és éljek meg amiből akarok.

Idén fogok érettségizni,illetve tovább is szerettem volna tanulni, de annak így lőttek. Csak azt nem tudom, hogy az érettségig miből éljek meg. Diákmunkából tudnék mindent finanszírozni szerintetek?


2018. márc. 23. 20:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
17%
Akkor menj be hétfőn a Családsegítőhöz és ők majd elrendezik, miből éljél meg.
2018. márc. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

Szerencsétlen nő. Valószínűleg retteg az agresszív "párjától", aki nem élt még bántalmazó kapcsolatban, az nem uabtudja, hogy milyen érzés és mennyire bénító. És akkor még a saját gyerekét is ellene hergeli egy rakás foteltahó.

Kérdező, nagyon el kéne vele beszélgetni, miután utána olvastál a bántalmazó kapcsolatról és nem a fejét akarod szerencsétlennek leharapni, hanem szereted annyira, hogy képes vagy támaszt nyújtani neki ebben a kemény időszakban.

2018. márc. 24. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
83%

12: Az evvel a nagy probléma, hogy a gyereknek nem dolga támaszt nyújtani a szülejének, hanem a szülő dolga támaszt nyújtani a gyerekének abban, hogy nincsen neki egy nyugodt otthona, ahol zaklatás nélkül alhatna, ehetne, és az érzelmi és fizikai igényeit gondoskodással kielégítenék. Olvad el az emberi alapjogokat vagy az Alkotmányt, vagy nézz meg egy Youtubevideót pszichológustól vagy pszichiátertől, ezek a gyereknek alapvető jogai, járnak neki.

A gyereket nagyon nagy bűn érzelmileg megterhelni a saját baja és szülei miatti nélkülözései mellé a szülejének a bajával is. NEM A GYEREK DOLGA ebben bármit is megoldani, még ha akarna se tud segíteni a szülőnek a gyerek, mert a világ úgy van összerakva, hogy nincs illetékessége a gyereknek a szülő dolgaiban. Access denied.

2018. márc. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
92%
Normális nő össze se áll ilyennel. Kettő nem szül v visz ilyenhez kiskorut. A nő is hibás hiába mosdatják őket. Nálunk joanyám maga helyett ütettem engem hergelte a piás apámat, mert rájött h addig se ö kap mig én vagyok soron. De persze én vagyok a szemét h egyikükből se kérek.. Mindkettő hibás a nő is. Szegény áldozatokról,meg csak annyit, h többször is segitettem bántalmazottnak, másnap, hét múlva mind vissza ment a bántalmazóhoz. Erről ennyit.
2018. márc. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
46%
Varj egy kicsit, hatha anyád lenyugszik, ne mondj le azonnal a továbbtanulásról.
2018. márc. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk, az durva, hogy azért ne menj el egy napra a barátodhoz, mert akkor otthagyod őt "ezzel". Az ő választása, miért kellene neked is viselni a következményeket, pláne, ha lépni nem akar, nem mer?
2018. márc. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%

16: Hát ez az, lehetséges, hogy ez egy ún. pszichológiai játszma. Ő bajt hoz a saját fejére, majd a gyerekére bízza, hogy mentse meg tőle, de ő maga mindenben ellene tesz annak, hogy sikerrel járjon a megmentés.

Ha magára hagyja a gyerek, kénytelen lesz szembesülni vele, hogy vagy ő tesz valamit magáért (bármit, segítséget is kérhet, csak nem a kiskorú gyerekétől, ugye), vagy pácban marad. El van tévedve az anyuka, hogy kinek a segítségét veheti igénybe és ki képes neki segíteni.

2018. márc. 24. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha az anyának haszonélvezeti joga van, akkor a kérdezö még aznap meh t az utcára, és SENKIT nem szállásolht el az anyja beleegyezése nélkül.


Ezt jó lenne tudnod, mert amig a haszonélvező él, addig neki van szava, neked nincs.

2018. márc. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

Remélem mindannyian kerültök megalázó és kiszolgáltatott helyzetbe és eszetekbe fog jutni, hogy mennyi szívtelen választ adtatok.


És EZZEL, nem pedig evvel te marha. Ha írni sem tudsz, akkor mi van a fejedben? Káposztalé?

2018. márc. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyszüleim meghaltak, egy bátyám van, de másik városban él, és nem foglalkozik a helyzetünkkel.

12-es, próbáltam támaszt nyújtani neki, de semmit nem segített, mivel hogy ha nem tesz semmit, akkor ugyanígy lesz mindig. Nem fogok tudni minden percben mellette ülni, és nem is akarok.

2018. márc. 24. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!